Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi karta (Belkin)  (Přečteno 7430 krát)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #25 kdy: 25 Února 2010, 06:02:26 »
Pri zapnutem DHCP je mozne na routeru nastavit "pravidla pridelovani IP adres" - karte s konkretni HardWare (MAC) adresou to pak bude pridelovat vzdy stejnou IP adresu.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #26 kdy: 25 Února 2010, 20:02:52 »
Tak to je sice pravda ale u mojeho routerou to je omezene casove a bohuzel po vyprseni casu mi to uz prideli jine IP a tim padem mi to prestava fungovat...Takze u me je posledni moznost vyresit jak spravne navolit IP rucne v pc ,,nebo si koupit novy router ktery neni omezeny casem jako ten muj..ale urcite je pro me lepsi dobre to nastavit rucne uz z prestize...Pokud te jeste nco napada jak!!!!!!Tak napis
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #27 kdy: 26 Února 2010, 10:20:47 »
Tak nejdriv by to chtelo porovnat nastaveni fungujiciho pripojeni (dhcp) a rucniho nastaveni (zatim nefungujiciho), jestli je opravdu vsechno stejne, nebo se v nejakych drobnostech lisi. Napr. pravym mysitkem na NM - informace o spojeni nebo v terminalu prikaz ip a.

Dalsi moznost jsem uz nastinil - zkusit WICD. Je to programek podobny NM a nekolikrat jsem tady na foru cetl, ze kdyz delal NM problemy, tak to pomohlo.

A pak jeste uplne rucni nastaveni: odinstalovat NM a upravit konfiguracni soubor /etc/network/interfaces vse kolem pripojeni se pak dela pomoci terminalu http://wiki.ubuntu.cz/Ru%C4%8Dn%C3%AD%20nastaven%C3%AD%20IP%20adresy
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #28 kdy: 27 Února 2010, 21:46:58 »
Diky za odpoved ale abych se priznal nerozumim ji az tak dobre.....Nevim jak to mohu porovnat (fungujici DHCP a rucni IP???)Taky nevim co je to NM a WICD??? a dale kde hledat konfiguracni soubor /etc/network/interface   Na te adrese co jsi poslal jsem se to nikde nedocet...Pokud mit nekde neuteklo...
Diky
PS::Muzu ti ale napsat ze presto ze tento O.S.se mi libi zacinam mit z toho hruzu protoze 1)problem s wifi
                                                                                                                         2)problem se zvukovou kartou  na skype me neslysi!!!!!!!!!                                                              3)problem s kamerou ktera s linuxem pracuje tak ze mi ukazuje po zapnuti jenom nejake barvy nebo co>>>>.Mam  DM500 snad vis o co jde a to taky nemuzu v linuxu rozchodit....Mam na mysli (NGRAB)nahravani na pc z DM500..ve win mi toto vsechno pracuje ...A to jeste nevim co bude nasledovat...

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #29 kdy: 28 Února 2010, 12:30:15 »
Diky za odpoved ale abych se priznal nerozumim ji az tak dobre.....Nevim jak to mohu porovnat (fungujici DHCP a rucni IP???)
A ja myslel, ze jsem to tam napsal. No zkusim to podrobneji.
1. Nastavit na DHCP a pripojit se.
2. Zjistit informace o pripojeni - napr. pravym tlacitkem mysi na ikonu NM (Network Manager) v oznamovaci oblasti a vybrat "informace o spojeni". (nebo v terminalu pouzit prikaz ip a popripade  ifconfig - kazdy zobrazi informace trochu jinak)
3. Nastavit rucni zadavani IP adresy a zkontrolovat, jetli je vse stejne. NM uz informace neposkytne, pokud nebude pripojen, takze to bude chtit ten prikaz v terminalu.

Citace
Taky nevim co je to NM a WICD???

Tak to uz ted vis a wicd je podobny program na pripojeni k siti.

Citace
a dale kde hledat konfiguracni soubor /etc/network/interface
 
To pujde, nesmis se toho bat. Zvyknes si cist ten zapis. Samotny konfiguracni soubor je interfaces (bacha na ten nazev, bez toho s na konci by to neslapalo) a je v adresari network, ktery je v...  Zkratka cela cesta je /etc/network/interfaces
O tom, jak to nastavit, se pise treba tady: http://www.abclinuxu.cz/clanky/system/debian-etc-network-interfaces-konfigurace-sitovych-rozhrani a co je navic kolem wifi: http://www.abclinuxu.cz/blog/vaskic/2008/9/wifi-muj-vecny-boj


Kazdopadne bych pro zacatecnika nejdriv doporucil cestu nastaveni v grafickych programech nejdriv kontrola nastaveni v NM, kdyz nepomuze, tak nainstaluj wicd a zkus to nastavit tam. Teprve potom si nastuduj ty odkazy o upravach konfiguracnich souboru.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #30 kdy: 28 Února 2010, 15:28:56 »
Dekuji ti mockrat za odpoved i za tvoji trpelivost.....Asi me budes mit za nalfabeta ale ja to ctu a stale nicemu nerozumim...<<Ja si myslel ze linux pracuje podobne jako WIN ale vidim ze nema s tim nic spolecneho pracuje uplne na jine bazi nez WIN.......Takze s tim nastavenim DHCP jsem udelal presne to co jsem mel a potom to opsal do rucni ip ale bohuzel stale nic browser nepracuje Ted ti pisi pres ubuntu protoze jsem napojeny pres DHCP  Jak uz jsem psal ze me budes mit za anlfabeta ale clanku ktery jsi mi poslal vubec nerozumim   ani nevim kde mam ten adresar hledat    Jsou tam same prikazy a ja vubec nevim co s nima a kde je vepsat .........Taky nevim jak a co delat s WICD pises ze je to podobne jako NM ale kde ho hledat Mam to snad vepsat do synaptiku a nainstalovat????A potom kde to najdu zase v Network???pokazde se musi insatlovat nejaky program pres synaptic v linuxu??/

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #31 kdy: 28 Února 2010, 19:42:13 »
Mas pravdu, ze linux a win funguji jinak. Pokud se chces zajimat, jak system funguje, doporucuji procist si wiki. Spousta veci bude jasnejsi a najdes tam hodne odpovedi na sve otazky. napr jak je to s temi adresari: http://wiki.ubuntu.cz/Adres%C3%A1%C5%99ov%C3%A1%20struktura
Pokud bude rec o prikazech, tak se zadavaji do terminalu (s tim ses uz seznamil)  ;)
Programy se nemusi instalovat pres synaptic, je vice cest jak instalovat. http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20program%C5%AF Ale stejne mi synaptic prijde jako nejlepsi.
Pokud se nechces ucit, verim tomu, ze to dokazeme na dalku rozchodit i tak, ze slepe zkopirujes prikazy do terminalu a das sem co to vyplivne. Otazka je, jestli to sam tak chces?

BTW: Napadla me jeste jedna silenost, jak to obejit. Pokud neni jine zarizeni ktere by potrebovalo dhcp, tak si svuj komp nastav na dhcp a na routeru dej rozsah adres pro prideleni pomoci dhcp jen na tu jednu IP adresu, kterou potrebujes mit.
(pojede to, budes mit porad stejnou IP adresu, ale budeme houby vedet, proc to neslo nastavit...) :-\
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #32 kdy: 01 Března 2010, 07:04:29 »
Je to super Internet uz mame za sebou.....Nainstaloval jsem si programek WICD pres synaptic a rucne vyplnil IP vmrouterou jsem odskrtnul DHCP (disable) a ejhle browser pracuje jak ma  Dokonce muzu rict ze WICD se  mi  libi vice nez NM ted uz mi to nedava hlasku ale zase mam na ikonce zeleny prouzek ktery oznacuje ze jsem ON-LINE....Samozrejme ze bez tvoji pomoci bych k tomu nedosel zaco ti mockrat dejkuji...Ano Chci pokracovat v objevovani linuxu(ubuntu) a kdyz bude chvile tak (jako ze si musim najit)tak si i neco prectu z tech stranek co mi posilas jsou  hodne zajimave jenom je na tom abych je pochopil pokud tomu prijdu na kloub (princip) tak to zacnu chapat daleko vice.....Dneska jsem ve fazi kdy nevim jak treba smazat v ubuntu soubor ktery nepotrebuji...Totiz ve WIn pravym kliknutim na mys se v roletce objevi Delete ale v ubuntu ne   Pokud jsem neudelal nekde chybu.....No myslim ze ted potrebuji dostat do chodu web kameru a mic.ktery je zabudavany v te kamerce  Mam (lifeCam VX-1000) a dale dost podstatne pro me je SS2 karta jaky player se da v ubuntu pouzit a jak se da nainstalovat????Osobne davam prednost Altdvb !!!!!
PS:ted uz pracuji normalne v linuxu kdyz uz mi ted pracuje ale samozrejme ze pokud chci prejit na skype nebo na neco se podivat pres SS2 tak se musim vratit naWIN XP    Asi vis o cem je rec ale pro jistotu SS2 je satelitni karta do PC a DM500 je drembox 500 ktery pomoci jednoho programku NGRAB mi ve WIn nahrava primo do HDD v pc filmy...To chci taky zprovoznit na ubuntu ale nevim jestli tento program na ubuntu existuje ale asi urcite kdyz vezmem v potas ze DM je linuxova zalezitost...No uz jsem te urcite unavil tou spoustou otazek takze .........
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #33 kdy: 01 Března 2010, 07:49:57 »
Rado se stalo.
Na rozchozeni dalsich veci doporucuji zalozit nove vlakno, ale vlastne nejdriv pouzit vyhledavani na foru:
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,32739.msg316421.html#msg316421

Citace
pravym kliknutim na mys se v roletce objevi Delete ale v ubuntu ne
Az se rozkoukas, tak ti to ani neprijde. Je to jen trochu jinak - "presunout do kose".

Citace
kdyz vezmem v potas ze DM je linuxova zalezitost...
Tak tady si nejsem tak jisty. Ja mam AB IPbox 422 a kdyz jsem si ho domrvil a potreboval jsem flashnout image po usb kablu, tak jsem musel nainstalit windoze, protoze program pro obsluhu linuxoveho pristroje je napsany jen pro win. Kazdopadne je to dost specialni tema, takze se asi vic dozvis na forech o satelitech, tady je to hlavne na OS pro PC.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #34 kdy: 02 Března 2010, 06:08:47 »
Z tvojeho odkazu jsem si nainstaloval drivery na web kameru ale bohuzel ani po restrtu mi to nepracuje  asi to bude nejspis tim ze jsem neudelal ten zbytek o kterem se tam ten clovek zminuje...A to protoze tomu nerozumim nevim kde to hledat a kde to prepsat nebo vlozit...:::::::
\

Skype zapinám

LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype

A ide mi aj v skype kamera...

Script pomohol takže je to všetko...

Vytvoríme dokument skype.sh a do neho

#!/bin/sh
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skype

Script nakopírujeme do /home/****/.Skype/

A na ikonke na ploche štandardne editujte a príkaz skype čo tam je, zmente na  /home/valsin/.Skype/skype.sh
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #35 kdy: 02 Března 2010, 07:14:02 »
Na odzkouseni to muzes zadat do terminalu - uvidis, jestli to pojede a pripadne to v terminalu ukaze nejake hlasky. Zkopiruj cely ten radek:
Kód: [Vybrat]
LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skypeJe na to bezva finta - staci text oznacit a pak kliknout koleckem mysi na misto, kam to chces. Vyborna vec, ne kterou jsem si natolik zvykl, ze kdyz jsem v praci nucen delat na pocitaci s win, tak jsem nestastny a pripadam si jako bez ruky, ze to nemohu pouzivat.
Kdyz to bude slapat, tak abys to priste nemusel spoustet pres terminal, je mozne upravit spoustec skypu, aby se aktivovala kamera. Osobne si myslim, ze by to mohlo byt jednodussi (ale nemam to odzkousene).
Muzes vyzkouset: jestli poustis skype z menu Aplikace, tak kdyz jeho spoustec kliknes pravym, muzes tes spoustec pridat na plochu nebo na panel. Tim se vytvori novy spoustec, se kterym si muzes hrat, aniz by se puvodni nejak pokazil. Jeho uprava je popsana na wiki (i kdyz ten navod je na starsi verzi, ted je to v trochu jine graficke uprave) http://wiki.ubuntu.cz/Spou%C5%A1t%C4%9B%C4%8D#A.2BANo-prava_spou.2BAWE-t.2BARsBDQ-e
Upravis ho tak, aby v policku prikaz byl cely ten prikaz, ktery predem vyzkousis v terminalu. A to by melo byt vse.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #36 kdy: 02 Března 2010, 17:39:12 »
Podle toho co pises tak jses z lidi ktery dava (nevim jak to bylo v minulosti)prednost Linuxu o proti WIN co?????To ale musis mit uz hodne osvojene a prosim te existuji dneska ma ubuntu uz vsechny drivery????/nebo snad skoro vsechny???prose jako na WIN/???Ja nevim jestli dojdu tak daleko ze mi postaci ubuntu a win treba vymazu!!!!!Uvidime Proc ty treba vice davas prednost linuxu o proti WIN????Mam na mysli jake vidis v tom predenosti nebo naopak zapory???/Ale ted k veci ja pokud zkopiruju cely ten radek a dam ho do terminalu tak po stisknuti enter mi vyskoci skype bez zadne jine hlasky....Ve skype zkousim testovat web kameru ale ta se mi ted vubec neobjevuje na obrazovce,,jedine co udela je ze se rozsviti svetilko jako ze je v provozu ale nic vic...pred tim nez jsem natahnul ty ovladace tak mi to alespon ukazovalo ruzne barvy ..to stim koleckem jsem si vyzkousel a je to opravdu dobra vec i kdyz ve Win zase muzes pouzit copy+paste    tady ale taky asi neco navic oproti win  Novy spoustec jsem si taky udelal to je taky dobre   ted si jeste prectu tvuj odkaz ale kamera mi bohuzel nepracuje.....Taky me mrzi ze mam asi nespravne ovladace na grafickou kartu  protoze kdyz se divam na DVD s hudbou  ktera je v HDDVD tak jako by se lidi porad kousali nebo delali trhave pohyby ale ve win to jede v pohode......PRIKLAD:ve win stahnes program rozbalis,nainstalujes a jedes ..V ubuntu je to to same????Alespon jsem si toho nevsiml me to pripada jako kdybych musel davat stale nejake prikazi nebo vyhledat v synptiku a potom nainstalovat....Vis potrebuji tomu trosku prijit na kloub jeste mam v tyom gulas..ja vim ze to chce cas tak musim byt trpelivi  Pokud to tedy tebe neomrzi ty moje otazky...Jdu na tvuj odkaz  abych si vyresil problem se skype....

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #37 kdy: 03 Března 2010, 08:45:37 »
S tou webkamerou uz bohuzel vic neporadim, s zadnou jsem zatim nedelal a ani skype nepouzivam. Bud se poptej v tom vlakne, na ktere jsem dal odkaz, nebo zaloz nove. Urcite se najdou lidi, kteri maji, znaji a poradi.  :)

Co se tyka obecne roviny linux vs. win - o tom uz bylo napsano mnoho. Pro me jsou hlavni vyhody stabilita a bezpecnost. Nevyhode v podobe driveru se da predchazet vyberem podporovaneho hardwaru. Instalovani programu systemem programovych baliku mi prijde taky jako vyhoda. (ve win stahnes program rozbalis,nainstalujes a jedes... X ...davat stale nejake prikazi nebo vyhledat v synptiku a potom nainstalovat....) - muzes se na to podivat i takhle: proc hledat po netu programy, stahovat je, rozbalovat a instalovat, kdyz je mam na jednom miste v synapticu (popr. v centru softwaru), kde si je oznacim (muze jich byt kolik chci naraz) a synaptic je stahne, rozbali a nainstaluje sam. Stejne jednoduse pak muzu nepotrebne programy odstranit. Ale je to samozrejme jen jedna z mnoha moznosti, jak instalovat. Navic aktualizace se tykaji vsech baliku instalovanych z repozitaru. Je i moznost si to zkompilovat ze zdrojovych kodu a pak mit programy optimalizovane pro ten kus hardware co mam na/pod stole(m) - to je vec ve win zcela nemozna.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #38 kdy: 04 Března 2010, 06:26:39 »
S tou podporou a stabilitou souhlasim....To ze mas programy vlastne v synaptiku to je taky velice dobra vec nemusis jak pises je hledat nekde na netu..ale kdyz ja s tim neumim pracovat a chtel bych jestli muzes aby jsi mi s tim pomohl....z domovske starnky jsem si stahnul kaffeine ale nic se mi neinstaluje presto ze jsem v terminalu nainstaloval ty dalsi programy ktere jsou treba na ubuntu 9.10...Ja totiz
stale nechapu jak to mam nainstalovat po stahnutim jsem to extraktoval do HDD ale zadny instal na ktery bych mohl kliknout tam nenachazim.....
:::http://wiki.ubuntu.cz/Kaffeine
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #39 kdy: 04 Března 2010, 08:12:40 »
Kaffeine je v repozitarich, takze nemusis badat, jak instalovat. V synapticu zacnes psat do obdelnicku rychleho hledani - staci napsat kaf a uz ho tam uvidis a das nainstalovat.
Pak to prepises na libxine a das nainstalovat ty dve knihovny, ktere jsou popsane v tom upozorneni na wiki.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #40 kdy: 06 Března 2010, 08:22:17 »
Podarilo se mi Kaffeine rozjet ale bohuzel me vice vyhovuje Altdvb je sice pravda ze bych se mohl spokojit i s tim ale jak se divam jak se divam nepodporuje PLUGIN a bez toho je to pro me me neuplne SKODA  Nevis nahodou jaky player jeste ubuntu podporuje na SS2???Psal jsi mi ze mas IPBOX to je taky velice podobne Dreamboxu .....Nahravas do HDD a pokud ano tak pres jaky program v linuxu???Ted se snazim stale si nstavit Web kameru a mic..abych mohl konecne pouzivat skype v ubuntu....Pises ze skype nepouzivas ale urcite mas alespon nejaky jiny komunikacni program treba MSN nebo ICQ snad YAHOO MESSENGER  !!!!Nemas problemy s komunikaci???
Diky
Preji hezky vikend

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #41 kdy: 07 Března 2010, 08:33:00 »
 ;) Problemy s komunikaci nemam - vetsinou pouzivam mobilni telefon  :D  A na netu mam jabber a klienta Psi.
Co se tyka satelitu, tak hdd mam v boxu, takze nahravani je jednoduche. Ale jestli jsem to spravne pochopil, tak by nemel byt problem v PC nasdilet disk a v boxu namountovat. A nebude potreba zadny specialni program.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #42 kdy: 08 Března 2010, 06:45:16 »
Tvoje odpoved mi pripada jako by jsi se urazil Nevim jak jsi to pochopil ohledne te komunikace ale ja se ptal dost konkretne a to jestli nemas problem s programy jako je Skype.MSN.Yahoo messenger a ne problem pres mobil....a ta moje otazka hlavne smerovala na to abych podle tvoji odpovedi si to opravil i ja>>>>>>>.Takze pokud jsi to nejak spatne pochopil tak se omlouvam>>>>>>Ohledne toho namountovani v boxu jsem uz nekde cetl ale nikdy jsem to nedelal protoze nebylo treba kdyz ve win pouzivam Ngrab.....Mohl by jsi mi napsat postup jak to udelat???
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #43 kdy: 08 Března 2010, 08:58:06 »
Neboj, neurazil jsem se, proto tam jsou smajlici. Ale vic k tomu napsat nemuzu, protoze to nepouzivam.

K tomu sdileni je neco napsano na wiki: http://wiki.ubuntu.cz/NFS http://wiki.ubuntu.cz/Samba
Nejsem si jisty, jak bude fungovat NFS, ale pres sambu by to melo jit urcite, kdyz box umi mountnout disk nasdileny z windows. nastaveni by asi mohlo byt: http://wiki.ubuntu.cz/Samba#Sd.2BAO0-len.2BAO0_ve.2BAVk-ejn.2BAOk-ho_adres.2BAOEBWQ-e_s_opr.2BAOE-vn.2BARs-n.2BAO0-m_pro_.2BAQ0-ten.2BAO0_i_z.2BAOE-pis_a_bez_autentizace
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #44 kdy: 09 Března 2010, 06:03:13 »
Diky za odkazy podivam se na to a vyzkousim....Doufam ze to zvladnu  Pak napisu co a jak


stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #45 kdy: 12 Března 2010, 05:59:43 »
Mountnul jsem si disk na DM a nasdilel ve WIN ale priznam se ze nevim jak  dal protoze nevidim ze by spolu nejak spolupracovali a navic mi pripada ze Ngrab i presto je potrebny nebo snad ne????Zase na druhou stranu kdyz DM umi mountnout nasdileny disk ve Win tak by to melo komunikovat Asi delam nekde chybu....Ty to urcite mas ..Co vyvolavas v boxu???/Ja treba komunikuji s programem vlc a mohu se divat pres DM na tv na filmy ktere mam v HDD Nakonfiguroval jsem si vlc exe a jede to Ale tohle vsechno samozrejme ve WIn  Vubuntu jsem jeste vlc nezkousel a nec=vim kdy k tomu dojdu ale snad i na to prijde rada....

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #46 kdy: 12 Března 2010, 14:57:19 »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.