Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár problémů s Ubuntu 9.10 [vyřešeno]  (Přečteno 13182 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #75 kdy: 25 Února 2010, 12:41:55 »
Já manželku nechávám zahnívat ve sklepě, řádím už jen s milenkou a občas si ještě společně zašpásujem s manželčinou jednovaječnou sestrou, ale z klece ji nepouštíme  :D

To je ale blbé přirovnání :)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #76 kdy: 25 Února 2010, 13:39:12 »
Já manželku nechávám zahnívat ve sklepě, řádím už jen s milenkou a občas si ještě společně zašpásujem s manželčinou jednovaječnou sestrou, ale z klece ji nepouštíme  :D

To je ale blbé přirovnání :)

To jsou orgie...  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #77 kdy: 25 Února 2010, 14:24:29 »
To je ale blbé přirovnání :)

Mě se přirovnání líbí. Cítím rozdíl mezi OS stejně.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #78 kdy: 25 Února 2010, 14:33:57 »
To je ale blbé přirovnání :)

Mě se přirovnání líbí. Cítím rozdíl mezi OS stejně.

no...s OS si rozumím líp  ;D
Fire's in my soul, steel is on my side

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #79 kdy: 25 Února 2010, 14:37:37 »
no...s OS si rozumím líp  ;D

Ty si fakt rozumíš líp s Windows, než s manželkou? To tě lituju... :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #80 kdy: 25 Února 2010, 14:46:05 »
no...s OS si rozumím líp  ;D

Ty si fakt rozumíš líp s Windows, než s manželkou? To tě lituju... :-)

Já říkal "OS" kdo tady mluvil o windows?  ;D
Fire's in my soul, steel is on my side

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #81 kdy: 25 Února 2010, 14:50:14 »
no...s OS si rozumím líp  ;D

Ty si fakt rozumíš líp s Windows, než s manželkou? To tě lituju... :-)

No u mě to tak je, ale jen proto, že nemám manželku :D

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #82 kdy: 25 Února 2010, 15:01:23 »
To je ale blbé přirovnání :)

Mě se přirovnání líbí. Cítím rozdíl mezi OS stejně.

Měl jsem na mysli především ten svůj výplod :)

Franta uživatel

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #83 kdy: 25 Února 2010, 16:18:52 »
Ahoj lidi můžete sem někdo dát adresu těch repozitářů. Prosím
Citace
Opět nevím jak tobě ale to co já mám repozitářích mi jako většině lidí funguje a tam je spousta kvalitního softwaru mnohdy ohodně kvalitnějšího jak na win.

Lucik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #84 kdy: 25 Února 2010, 16:28:13 »
Ahojte, mam taky par problemu s linuxem :( nainstalovala jsem ubuntu 9.10 na MSI wind U100, zprvu jelo vsechno v poradku,pak to ale zacalo :) prvne prestalo fungovat bluetooth, co chvili se mi sam od sebe zmeni jas obrazovky,nefunguje pidgin, ted nefunguji ani USB..tedy abych to upresnila..fungovalo vse do doby nez jsem stahla doporucene aktualizace,a od te doby mi to docela blbe,chvilku mi jede bluetooth,pak se z niceho nic vypne a casem se zase rozjede..totez plati i u USB,treba vcera-cely den nejelo ani jedno,az vecer se z niceho nic rozhodly ze budou asi hodinu fungovat :) dalsi problem je windows..protoze jsem notebook koupila s linuxem ktery takhle blbne,tak jsem se rozhodla jej preinstalovat na windowsy,problem je,ze instalace normalne funguje,ale nefunguje mi klavesnice,ani externi,pise mi jen vlnovky a zavorky..
Predem rikam ze tomu vubec nerozumim a do zadneho nastaveni nebo tak jsem radeji nerypala,proto bych vam byla moc vdecna za kadou radu :)

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #85 kdy: 25 Února 2010, 23:30:54 »
Rovano: splácal sem to za hodinku, s Linuxem jsem se plácal tejden a nic dobrého z toho nevyšlo :)

Teda to ses mohl plácat trochu dýl :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #86 kdy: 26 Února 2010, 09:17:22 »
Janik: s Linuxem? No, bohužel dýl už nemohl, včera sem při bootování zapoměl potvrdit volbu Windows, takže se začal bootovat Linux, začalo to psát nějaký blbosti a nic to nedělalo, prostě eror nebo něco a nenabootovalo se to a vzhledem k tomu, že od doby, co sem psal, že končim, jsem s tim nic nedělal ani nic neumazal, tak už to o kvalitě Linuxu vypovídá samo o sobě. Z ničeho nic to nejde nabootovat, ale i když to šlo to občas pod tim ubuntu logem psalo taky nějakou chybu (někdy jo, někdy ne), ale dycky najel.

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #87 kdy: 26 Února 2010, 15:02:22 »
no, ono to tu "nějakou chybu" asi nepsalo jenom tak zbůhdarma...to nejde svádět na ubuntu vlastní chyby...
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Epidemic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #88 kdy: 26 Února 2010, 15:02:32 »
Mno díky za rady, ale na rovinu řikám, že přes příkazy nehodlám ovládat systém. Takže to tu zamkněte. Já sem zvyklej, že prostě všechno so potřebuju, jde normálně a rychle nainstalovat. Jsem zvyklej, že po instalaci systému mi trvá max 2 - 3 hodinky na přípravu všeho, co potřebuju.

Linux je opravdu jiný, čekal jsem, že když tam (údajně) už jsou všechny ovladače (nebo většina), tak že bude stačit jen nainstalovat věci, který budu potřebovat. Opak je pravdou, ze začátku problémy se všim. Potom problémy se všim a nakonec problémy se všim.

Linux je možná pro někoho dobrej systém, pro mě ne. Mám ho od čtvrtka, jediný co sem dokázal, bylo to, že sem napsal desítky příkazů, který sám nechápu a nevim k čemu sou. Plno updatů, který ani nevim k čemu jsou a co vlastně dělají. Dávál jsem velkou šanci wine, bohužel k ničemu, nedokáže zapnout jedinej exe soubor, zkusil sem Office, Daemon tools (jedinej se zapnul, ale spadnul), CS 1.6, Photoshop, Fraps, ale bez výsledku, vždycky to nic nedělá.

Omlouvám se, že sem vás tu zdržel, ale opravdu se nehodlám ptát na to, jak nainstalovat každej program zvlášť. Zůstanu u Windows, jen s tim, že už mám svůj obrázek o Linuxu, kterej mi bude pořád říkat "ne, už to tam nedávej nebo tě to zase nase***". Pesimistický jsem byl k Linuxu dřív, bez toho, abych s ním měl jakoukoli zkušenost, teď jsem si jen potvrdil svůj názor a ten, že prostě na Windows 7 nemá žádnej systém.
zajmavý text :) ale je to divné, to je jako bych nadával já že jak to že nejde celá stránka přes php nastavit v nejakým programu uplne přesně třeba na eshop... proč se sakra musím učit php a pak psát složitý kódy... hrůza
prostě bez učení nic nejde, když si vyberete lehčí cestu budete pořád mezi zbylou většinou kterým stačí že kliknou a jede to,a mezi ty které nezajmá co vlastně systém dělá... je to vaše volba :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #89 kdy: 26 Února 2010, 15:08:45 »
Niemand ještě nepřijal fakt, že Windows není Linux. Pořád jede podle starých zkamenělých zvyků. A zatím to nevypadá, že by se osvobodil z Matrixu.
Protože kdyby se osvobodil tak tu nepíše tímto způsobem ty koniny.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #90 kdy: 26 Února 2010, 15:22:03 »
crowack: takže mi chceš říct, že po instalaci ubuntu vnikají chyby jen tím, že na něm napíšu pár příkazů do terminálu? Protože já po instalaci ubuntu poprvé nabootoval normálně a při druhym bootovoání už to házelo tu chybu (ale najelo to). Mezi prvnim a druhym bootem jsem jen zkoušel wifi a nastavit češtinu. Pak začla ta chyba při bootování, která tam ale nebyla pokaždý.

Takže podle mě to asi zbůhdarma bylo  ;)

A teď zbůhdarma Linux nenajede vůbec.


Kód: [Vybrat]
Mount of filesystem failed.
A maintenance shell will now be started.
Control-D will terminate this shell and re-try

Po stisknutí ctrl+d se to ukazuje pořád dokola.
« Poslední změna: 26 Února 2010, 15:33:25 od niemand »

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #91 kdy: 26 Února 2010, 15:40:17 »
crowack: takže mi chceš říct, že po instalaci ubuntu vnikají chyby jen tím, že na něm napíšu pár příkazů do terminálu? Protože já po instalaci ubuntu poprvé nabootoval normálně a při druhym bootovoání už to házelo tu chybu (ale najelo to). Mezi prvnim a druhym bootem jsem jen zkoušel wifi a nastavit češtinu. Pak začla ta chyba při bootování, která tam ale nebyla pokaždý.

Takže podle mě to asi zbůhdarma bylo  ;)

A teď zbůhdarma Linux nenajede vůbec.


Kód: [Vybrat]
Mount of filesystem failed.
A maintenance shell will now be started.
Control-D will terminate this shell and re-try

Po stisknutí ctrl+d se to ukazuje pořád dokola.
Samo od sebe by se to neobjevilo. A náprava je jednoduchá.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #92 kdy: 26 Února 2010, 15:43:29 »
Rovano: tak mi vysvětli, co jsem teda musel udělat, aby se to tam objevilo, když to samo bejt nemohlo. Fakt by mě to zajímalo.

Ano, náprava je jednoduchá - delete.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #93 kdy: 26 Února 2010, 15:56:28 »
Rovano: tak mi vysvětli, co jsem teda musel udělat, aby se to tam objevilo, když to samo bejt nemohlo. Fakt by mě to zajímalo.

Ano, náprava je jednoduchá - delete.
To víš ty. Už sis odpověděl.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #94 kdy: 26 Února 2010, 15:58:02 »
Rovano: v tom případě za to asi můžete vy. Sry, ale já v Linuxu dělal to, co mi zde radíte, nic víc. Ale když sem v Linuxu byl naposledy, měl sem zapnutej Firefox, nic jinýho.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #95 kdy: 26 Února 2010, 18:24:22 »
Rovano: v tom případě za to asi můžete vy. Sry, ale já v Linuxu dělal to, co mi zde radíte, nic víc. Ale když sem v Linuxu byl naposledy, měl sem zapnutej Firefox, nic jinýho.

Řekl bych, že někoho se ty problémy chytají prostě víc...  ;D já jsem bohdá žádný "velký" problém neměl  ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #96 kdy: 27 Února 2010, 09:35:48 »
bodie: na ATI mám svůj názor, neni dobrej, z vlastních zkušeností ještě horší a podle toho co sem čet na pctuningu, tak ty nový HD 5000 nejsou taky žádnej zázrak.

Jeden uživatel Linuxu (ne, neni to lama jako já), mi řekl, že ATI + Linux už nikdy víc.

Vcelku je mi to jedno, já s nVidií problémy nemám, co sem tak viděl u ATI, tak ta problémy má a protože rád hraju, tak si chci hru užít, proto nVidia na kompu i na notebooku. :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #97 kdy: 27 Února 2010, 15:45:07 »
No tak chipsety Nvidia sou třeba hrozný. Nebo to tak aspoň bylo a od té doby se jim vyhýbám obloukem.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

niemand

  • Host
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #98 kdy: 27 Února 2010, 16:17:42 »
Tak sem smazal Linux a tim sem si rozhodil celej PC. To jsem rád :) Nejdou nabootovat Win, v biosu s tim nic nenadělám, opravdu ten den začal dobře.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6018
Re: Pár problémů s Ubuntu 9.10
« Odpověď #99 kdy: 27 Února 2010, 16:47:02 »
Tak sem smazal Linux a tim sem si rozhodil celej PC. To jsem rád :) Nejdou nabootovat Win, v biosu s tim nic nenadělám, opravdu ten den začal dobře.
Vidíš to, vidíš to...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.