Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Technická specifikace úrovně zabezpečení serveru pro Úřadu na ochranu osobních  (Přečteno 1473 krát)

Joshua_88

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Zdravím,

provozuji webový server na kterém dělám pár lidem webový hosting. Jeden zákazník po mne chce:

Citace
Dále bych Vás chtěl požádat o poměrně přesnou technickou specifikaci úrovně zabezpečení serveru, na kterém budou stránky provozovány. Ta bude použita v rámci oznámení učiněného Úřadu na ochranu osobních údajů podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, neboť mne jako provozovateli předmětných stránek vznikne vůči Úřadu na ochranu osobních údajů notifikační povinnost.

nemáte někdo nějaký podklad kterého bych se mohl držet aby to vyhovovalo zmíněnému úřadu i klientovi??

« Poslední změna: 22 Února 2010, 19:59:41 od Joshua_88 »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Doporučuji projít toto http://www.sagit.cz/pages/sbirkatxt.asp?zdroj=sb00101&cd=76&typ=r

btw... klientovI, takže až mu budeš odpovídat, tak bacha na to  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Joshua_88

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
RE: Tadeáš Pařík

díky za odkaz určitě si to projdu, právě nejde o to že by server nebyl zabezpečen, ale jde o toho klienta, s pravničinou nemam skoro žádný zkušenosti.

Kdyby někdo dělal nějaký podobný dokument, podepíši slib mlčenlivosti a utajení kdybych do něj směl pro inspiraci nahlédnout :-)

EDIT: hh ten druhý výklad toho "klientovi" my došel až těď :-D díky
« Poslední změna: 22 Února 2010, 20:00:58 od Joshua_88 »

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Tak hodně je to o tom, že když poskytuješ nějaký servis, tak by měl být na nějaké úrovni. Čili je jasné, že platící klient chce za svoje peníze odpovídající službu, která by měla být i náležitě zdokumentována.

Dal jsi se na vojnu, tak bojuj ;) Každopádně by mě také zajímal nějaký "standard".
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Martin - ViPEr*CZ*

Docela zajímavé... taky si odkaz projdu... určitě by se mi taky něco podobného šiklo... :-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.