Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Asus F7E problém s dvd mechanikou (9.10)  (Přečteno 1499 krát)

panzic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Asus F7E problém s dvd mechanikou (9.10)
« kdy: 15 Února 2010, 23:42:55 »
Dobrý den,

mám problém na svém NB s dvd mechanikou, cdčka mi čte, al dvd mi nechce načíst ani zaboha(ani originální), přitom před instalací ubuntu jsem měl WIN7 beta, kde dvd normálně fungovaly. Zkoušel jsem si na toto téma najít alespoň něco, bohužel jsem nic nenašel.
Prosím poraďte, předem děkuji za pomoc.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Asus F7E problém s dvd mechanikou (9.10)
« Odpověď #1 kdy: 16 Února 2010, 08:12:33 »
"Nechce načíst" znamená, že se nespustí film, anebo nejsou ani vidět soubory na DVD?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

panzic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Asus F7E problém s dvd mechanikou (9.10)
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2010, 10:14:53 »
mechanika šrotuje jako divá a nakonec se ani nezobrazí soubory. první problémy jsem zaznamenal, když jsem potřeboval vypalovat a nechtělo mi to načíst dvdčka z lídlu(otec koupil levné), následně jsem zkoušel Imation, Verbatim, Sony... pak jsem zkoušel strčit do mechaniky originální dvdčka(nejenom ty ze stánku za 50Kč, ale i docela drahé dvd) a dvd se vůbec nenačetlo. Myslím, že mechanika by ještě neměla být poškozena častým používáním, jestli jsem dohromady vypálil do 100 medií, tak to je hodně.
Ještě mě napadá, jednou mi NB spadl z auta, odešel mi pevný disk, ale já jsem pak jsem pak fungoval asi měsíc z live cd(nebo dvd, teď už nevím), takže to by neměl být snad problém, v době pádu v mechanice nic nebylo.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Asus F7E problém s dvd mechanikou (9.10)
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2010, 10:28:30 »
Jestli ti nefunguje ani obyčejné datové DVD, tak to asi bude hardwarová chyba.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

panzic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Asus F7E problém s dvd mechanikou (9.10)
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2010, 11:11:14 »
je nějaká možnost, jak to vyzkoušet? myslím tím, jestli je nějaký nástroj, který by dokázal po vložení ověřit nějak funkčnost? myslím nějaký diagnostický.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.