Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D hry spadnou  (Přečteno 2908 krát)

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
3D hry spadnou
« kdy: 27 Února 2010, 17:16:16 »
Zdravím, mám nepříjemný problém s několika 3D hrama. Jedná se o SavageII, Vega Strike a Danger Deep. Všechny tyto hry dělají stejnou chybu a nevím co s tím. Po pár minutách hraní (5-10 min.) hra se hra ukonči, zasekne a podobně. Do té doby ale všechno funguje perfektně.
Pokoušel jsem se nastavit grafiku hry, ale stane se to při jakémkoliv nastavení náročnosti grafiky.
Kdo znáte hru Danger Deep, tak tam se to stane pouze když si pustím jakýkoliv 3D pohled (periskop, vnější pohled, dalekohled a podobě), všechny 2D pohledy fungují perfektně a neomezeně dlouho.
Proto si myslím že by mohl být nějaký problém s openGL, nebo nějakou 3D akcelerací, ale moc se v tom nevyznám...
Hry přes Wine jedou bez problémů (WoW, Trackmania a podobně).

Ještě bych měl doplnit, že compiz mám vypnutý.

Prosím poraďte co s tím, za 5 minut hraní toho moc nestihnu, než hra spadne.

Děkuji a přeji hezký den.

Notebooh HP Compaq 6730s; Ubuntu 9.10, Intel dual-core 2.17MHz, 3GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430
« Poslední změna: 27 Února 2010, 17:51:37 od Tazz »
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2010, 23:03:21 »
Těžko říct, snad pustit tu hru z okenní konzole a když zatuhne, přepnout se ctrl alt f1 do konzole, hru zabít a přepnout se zpátky alt f7 do x. Mrknout co se děje..Nebo možná maj ty hry nějaký svoje crash logy, nevím. Mohlo by to být přhříváním, ale když to ve hrách po wine nepadá, těžko říct.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2010, 11:11:24 »
Zkoušel jsem hru pustit z terminálu, po čase zatuhla, zabil jsem proces, ale v terminálu jsem se nic nedozvěděl. Jen to, že byl proces zabit. Po crash logu se ještě podívám, jen je mi divný, že se to děje u všech her co jedou přes OpenGL. Hry ve wine co jedou přes OpenGL i DirectX jsou ale v pohodě. Přehřívání to nebude, tak vysokých teplot nedosahuji.

Tak u žádné z her jsem crashlog nenašel, ale možná jsem hledal špatně. Můžete mě nakopnout správným směrem?
« Poslední změna: 28 Února 2010, 11:44:01 od Tazz »
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2010, 12:23:32 »
Tak ten dangerdeep jede jen ta verze 0.3.0 Debian unstable. Ty z jejich repozitářů, konkrétně ten poslední upravený se zasekavá, ale nevím proč. No, je to pořád alfa verze. Škoda, přibylo tam hodně věcí :(.

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2010, 15:00:35 »
Aha, to je škoda, protože zrovna o Danger Deep mi jde především. Mám rád ponorkové simulátory s vnějším pohledem.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #5 kdy: 09 Března 2010, 19:04:32 »
Taz: ja jsi instaloval ten danger deep? ja pridal repozitar. na desktopu s ati hd3200(fglrx) nejsou v menu zadne napisy, takze naslepo to nejde ovladat. Nejak sem prohlizel plavidla, ale bez textu se v menu ztracim... Pak semto hodil na nb s ati X1250 a tam se to nechce spustit a pise ze glsl shaders not supported. Je to skoda, takovy typ hry me zrovna zajima a byla by to ma jedina hra v systemu. Jeste testnu na nb s Atomem a gma grafikou.
Kubuntu 20.04

olin6

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #6 kdy: 09 Března 2010, 20:13:50 »
... Všechny tyto hry dělají stejnou chybu a nevím co s tím. Po pár minutách hraní (5-10 min.) hra se hra ukonči, zasekne a podobně. Do té doby ale všechno funguje perfektně...

Zdravím,
říkáte po 5 až 10 minutách? Nebude to náhodou šetřičem obrazovky? Zkuste šetřič vypnout, třeba to pomůže.

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #7 kdy: 10 Března 2010, 01:29:29 »
to olin6: šetřičem to není. Nikdy šetřič nepoužívám...
to libor007: odinstaluj v synapticu tu hru, pak smaž v ~ celý jejich adr .dangerdeep, a nainstaluj si to odtud: http://dangerdeep.sourceforge.net/downloads/
je to ten balík pro debian unstable: dangerdeep_0.3.0.1_i386 .deb
Jinak ty napisy sem tam taky neměl, původně sem to měl přepnuté na češtinu, musel sem přepnout do angličtiny.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #8 kdy: 10 Března 2010, 07:37:56 »
2satannas: diky za  tip,zkusim. Jak jsi prepl na tu anglictinu? nemam nikde v menu jedine pismenko...
Kubuntu 20.04

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #9 kdy: 10 Března 2010, 17:21:18 »
Ze sem smazal vlastne vsechno nastaveni. Myslim, ze je to prave v tom ~/.dangerdeep
Kdyz pak nainstalujes tu hru, tak nemužeš ji mit v čestine (respektive žadne pismenka). Pokud jo, tak ti z predesle hry nekde zustal config. Nech hledat na rootu dangerdeep a vsechno smaz, az pak to instaluj.
Zkus kdyz tak kuknout na ~/.dangerdeep/config na řádek: <language value="0" />
edit: value=0 je default anglictina. Cestina ma 5.
« Poslední změna: 10 Března 2010, 17:31:02 od Satannas »

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #10 kdy: 10 Března 2010, 19:02:19 »
Tak jsem to nahodil pres ten balicek pro debian. Na nb to jede, na desktopu pro zmenu ne. Ale diky za tip...
Kubuntu 20.04

MoonCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 52
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #11 kdy: 17 Března 2010, 20:05:39 »
Mno tak nwm co ti poradit ... zkus tu chybu hodit na google ... a nebo hry pouštět v Open_GL ...

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re: 3D hry spadnou
« Odpověď #12 kdy: 20 Března 2010, 22:36:54 »
Mno tak nwm co ti poradit ... zkus tu chybu hodit na google ... a nebo hry pouštět v Open_GL ...
Tyhle hry běží v OpenGL. S DirectX nebo OpenGL přes Wine není problém.
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.