Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: lm-sensors na Atom Wind PC [vyřešeno]  (Přečteno 972 krát)

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
lm-sensors na Atom Wind PC [vyřešeno]
« kdy: 23 Února 2010, 09:36:14 »
sensors-detect mi našel pouze EEPROMku a Analog Devices ADT7467.
Ta EEPROMka na I2C ovšem není teplotní čidlo

Ten ADT7467 je sice Remote Thermal Monitor and Fan Controller, ale:

# Generated by sensors-detect on Tue Feb 23 09:05:33 2010
# I2C adapter drivers
i2c-i801
# Chip drivers
# no driver for Analog Devices ADT7467 or ADT7468 yet

Jde mi o hlídání teploty v případě zadření větráku, ten počítač běží 7x24 bez dozoru.
Už mi takhle jeden shořel, vypadla vrtulka ventilátoru, z celého počítače přežil pouze HDD.
Nemáte někdo radu co s tím, nebo alespoň slovo útěchy?


« Poslední změna: 28 Února 2010, 22:08:50 od RNA »

Jan__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 151
Re: lm-sensors na Atom Wind PC
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2010, 17:29:23 »
A co BIOS vidi otacky ventilatora? Ak nie, kolkymi vodicmi je pripojeny vent.? Treti je na monitorovanie otacok. Mozno pomoze dalsi vent. aspon na nasavanie. Stale ak vypadne jeden dalsi este pojde. 
Ubuntu  12.04 [prostredie gnome]  

MB: MSI P55M-GD45, CPU: Intel core i5-760, Grafika: GTX 560 Ti , HDD:  2x HDD Seagate Barracuda 500GB a 250GB, RAM: 12 GB, Monitor - EIZO 20" S2001W Pomer 16:10

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: lm-sensors na Atom Wind PC
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2010, 19:40:37 »
No, to bude problém. Ten počítač nemá monitor, takže ho budu muset odstavit a odnést někam na stůl, abych viděl BIOS. (je na poličce těsně u stropu)
I kdyby ho BIOS viděl, tak problém je s chybějícím driverem pro toho brouka ADT7467-8.
Další větrák nebude možný, je to Atom Wind PC , tam už nic nenacpu. Těma dírama na boku se nasává vzduch, kde přes chladič procesoru, kolem HDD a pak jej větrák vzadu vyfoukne ven.
Jde mi pouze o monitorování teploty procesoru. zdroj je externí a do počítače jde už jen 18 V.
Nicméně - mezitím jsem objevil program hddtemp, který mi měří teplotu HDD (asi to funguje, posílá mi to hodnotu 41°C, čas od času to skočí na 42­ °C). S tím už dá něco dělat, při překročení pošle mail, pošle SMS a když to přeleze moc, tak shutdown. Jelikož je HDD ve stejné krabici a konstrukce je dosti stěsnaná, myslím, že výpadek větráku by se na teplotě HDD měl poznat.  Takže jistý způsob řešení by to byl. Pokud se mi někdy podaří najít ten driver k ADT7467-8, tak to ještě zkusím.
Dík za ochotu poradit.



RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: lm-sensors na Atom Wind PC [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2010, 22:08:06 »
Tak jsem zajel za tetou, která má stejný počítač, ale s Woknama. A tam to nefunguje přesně stejným způsobem, čili není to v Ubuntu, je to v hardware.

existpierre

  • Host
Re: lm-sensors na Atom Wind PC [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 01 Března 2010, 00:32:44 »
tak jedine pozriet ten bios popripade kuknut, ci nie je novsi a flashnut

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.