Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi spojení s Windows7  (Přečteno 1283 krát)

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Wifi spojení s Windows7
« kdy: 01 Března 2010, 20:49:00 »
Zdravím.
Potřebuji se s Ubuntu 9.10 připojit přes wifi k notebooku s windows 7, ale nedaří se mi to. Když jsem si dlouho hrál s nastavením wifiny. Nakonec se mi podařilo se připojit, problém je, že wifina nekomunikuje - nejde internet, samba, ping... Jedná se o spojení dvou počítačů bez routeru - na W7 je vytvořená síť s internetem, ostatní se připojují přes wifi. Všem s MS windows to funguje, ale já se prostě nepřipojím.
Zkoušeli jsme síť vytvářet nezabezpečenou, šifrovanou, manuálně zadávat IP, automaticky nechat detekovat... nic.

Asi před půl rokem mi spojení mezi Ubuntu 9.04 a windows Vista fungovalo bez problémů. V současné době se mohu připojit třeba na wifi router, ale na další počítač to nejde.
Nefunguje to ani naopak - že já založím síť, zapojím USB modem s internetem a vytvořím wifi síť. Nikdo se nedovedl připojit.
Nepodařilo se mi to ani rozběhat přes síťový přes kabel. Systém psal že je připojený (po manuálním nastavení IP adres a podobně), ale ping, internet, ani síť přes Sambu nešli.
Starší verze Ubuntu se dokázaly, pokud vím, připojit bez problémů a nastavování.

Ve windows není v nastavení sítě krom názvu, zabezpečení a IP adres skoro nic, v Ubuntu je plno věcí, které se mohou nastavit. Problém je, že nevím jak to nastavit pro spojení mezi počítači bez přístupového bodu. Když se připojuji kdekoliv k nějakému přistupovému bodu, tak to funguje perfektně, to si nemohu na nic stěžovat.


Pravděpodobně dělám chybu v nastavení wifiny, ale mám pocit že jsem vyzkoušel všechno.
Můžete mi napsat jak to funguje vám, případně vyzkoušet, nebo doporučit nastavení? Byl bych za to moc vděčný.

Pokud se to už řešilo, tak mi prosím dejte link ať tady zbytečně nečekám na odpovědi.

Všem přeji hezký den a děkuji předem za informace!
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Wifi spojení s Windows7
« Odpověď #1 kdy: 01 Března 2010, 20:56:42 »
Tak 1. věc se honem vrátit k 9.04. A projděte si toto: http://wiki.ubuntu.cz/Wi-Fi?action=show&redirect=WiFi#Konkr.2BAOk-tn.2BAO0_karty
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Tazz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
    • tazz.xf.cz
Re: Wifi spojení s Windows7
« Odpověď #2 kdy: 01 Března 2010, 21:13:46 »
Tak 1. věc se honem vrátit k 9.04. A projděte si toto: http://wiki.ubuntu.cz/Wi-Fi?action=show&redirect=WiFi#Konkr.2BAOk-tn.2BAO0_karty

A není možnost stáhnout jen network manager z 9.04? Nemáte někdo zkušenosti s wicd?
Raspberry Pi 4: 8GiB RAM
HP Compaq 6730s: CPU Intel DualCore 2.17GHz, 3GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD 3430

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.