Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lenovo Idealpad G560 - uspání do paměti a problém s touchpadem  (Přečteno 1754 krát)

Nodon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Ahoj, mám problém z probouzením notebooku z uspání do paměti po zavření víka, ně vždy ale dost často na to aby mě to štvalo se notebook nechce probudit, otevřu víko zapne se podsvícení displaye a rožnou se kontrolky a potom už nic, můžu klikat mačkat uplně všechno co chci a stejně se nic nestane, ani když zavřu víko. Musím notebook vypnout natvrdo podržením tlačítka na vypnutí a potom ho zase zapnout a když tam mám rozdělanou práci, tak než všechny programy zase pozapínám tak je to dost obtěžující. Mám Ubuntu 10.10.

Druhý problém je s touchpadem, sám o sobě funguje bezvadně, ale občas ho používám tak ho nechci vypnout, ale občas při psaní na něj někdy kliknu a pak jakoby přestane fungovat myška, dá se s ní hýbat ale nemůžu na nic kliknout prostě jen hýbat a nereaguje dokud zase nekliknu touchpadem. Nestává se to vždycky když kliknu touchpadem, ale je to taky dost obtěžující.

Díky za pomoc.

ftdolton

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 171
Re: Lenovo Idealpad G560 - uspání do paměti a problém s touchpadem
« Odpověď #1 kdy: 31 Prosince 2010, 22:31:51 »
Hmm, kolega má sice trošku jiný Ideapad, a u něj to funguje tak, že když mu nechce zabrat poklepání na touchpad nebo klepnutí na mezerník, tak stačí krátce klepnout na "hauptšaltr" tlačítko a naskočí.
S touchpadem nevím, ale při psaní ho vypínám kombinací Fn+F7.
Znalosti ⇛ Linux: Průměrný ┃ Programování: Nováček ┃ Angličtina: Nováček
Systém: Ubuntu 10.10 32-bit (cs_CZ.UTF-8)
Specifikace⇛ Intel Celeron 900 2.20GHz │ RAM 2048 MiB │ Acer Extensa 5230 - Acer Homa Grafické karty: Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A42], Intel Mobile 4 Series Chipset Integrated Graphics Controller [8086:2A43] Sítě: Ethe

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.