Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak převést text z fotografie do textového editoru  (Přečteno 1615 krát)

mohamed669

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Jak převést text z fotografie do textového editoru
« kdy: 06 Března 2010, 21:42:47 »
Ahoj. Předem bych rád upozornil, že jsem ve srovnání s většinou uživatelů Ubuntu a přispěvatelů fóra prakticky počítačový analfabet (na druhou stranu poskytuju poměrně jednoznačný důkaz o tom, že se Linux stal velmi user friendly a na základní uživatelské úrovni ho mohou používat i lidé jako já :-) ). Proto momentálně netuším kde hledat, abych vyřešil svůj problém.
Věc se má tak, že se na mém počítači objevily poměrně kvalitní skeny jednoho starého časopisu ve formátu *.djvu. V současné době bych s nimi rád pracoval, ale nechce se mi ručně vypisovat dlouhé pasáže. Existuje nějaký Ubuntu program, který by zvládl převést část textu ze skenu do textového editoru?
Díky moc

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak převést text z fotografie do textového editoru
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2010, 22:06:31 »
V synapticu je program gocr ale je pre prikazovy riadok. Graficka nadstavba je gocr-tk ale je to bieda. Ine som zatial nenasiel.

Nieco som nasiel tu
http://www.sk-spell.sk.cx/OCR

Aj na wiki je nieco
http://wiki.ubuntu.cz/OCR?highlight=%28ocr%29

Ale co citam tak vysledky su dost slabe.
« Poslední změna: 06 Března 2010, 22:22:20 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

mohamed669

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Jak převést text z fotografie do textového editoru
« Odpověď #2 kdy: 06 Března 2010, 22:19:42 »
Díky moc za extra rychlo odpověď. Zkusím se s tím nějak poprat  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.