Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lazarus na Gnome Edgy Eft - chyby a problémy  (Přečteno 1345 krát)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Lazarus na Gnome Edgy Eft - chyby a problémy
« kdy: 10 Listopadu 2006, 11:03:08 »
Při instalaci jsem postupoval dle návodu na wiki.
vše šlo bez problémů. ten aptitude odstranil nějaký nepotřebný balíčky a nainstaloval Lazaruse.
Všechno v pohodě. Spustil sem Lazaruse a vyhodilo to nějakou chybovou hlášku, pak ještě nějakou. Matně si vzpomínám, že to bylo něco s balíčkem pascal nebo tak něco.. Ale to je jedno, prostě to vypisovalo chyby.
Sem jej vypnul. A najednou jsem si všiml symbolu označujícího aktualizace.
Tak sem na něj klikl, napsalo to, že jsou nějaká nesrovnalosti a ať použiji sudo apt-get install -f anebo něco v synapticu..

Zvolil sem první možnost a pak dal y...
Odinstalovalo mi to toho lazaruse..

Co se to stalo? :o/ Žeby válka instalátorů???
« Poslední změna: 26 Října 2007, 20:48:36 od Anna Taliánová »

Ander

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Lazarus - na gmone-EE - chyby a problémy
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2006, 15:16:26 »
Cau, nevim, jak dlouho Linux pouzivas, ale plati, ze pokud program vyhodi kritickou chybu, tak stoji za to si hlasku opsat (pripadne ji pozdeji vyhledat v logech), pac se da z hlasky usoudit, jake byly priciny problemu.

Pokud chces pomoci se svym problemem, nemuzes od ostatnich cekat, ze kristalovou kouli si zjisti, co to bylo za hlasku. Neco jako valka instalatoru tady neexistuje, ale nekdy se muze stat, ze nektere instalacni balicky mohou spolu kolidovat.
« Poslední změna: 26 Října 2007, 20:48:59 od Anna Taliánová »

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Lazarus - na gmone-EE - chyby a problémy
« Odpověď #2 kdy: 12 Listopadu 2006, 16:21:19 »
Ander: on se ten program i přes ty chyby spustil (hned sem jej ale vypnul).
Hlavně mě právě zarazilo to, že jeden instalátor nainstaloval a aktualizace mi to po potvrzení automaticky odinstalovala. Nějak jsem neměl příležitost se ani tak zabývat těmi chybami.

Napadlo mě, že to s tím odinstalováním zažil i někdo další a že to má souvislost s Edgu Eft Ubuntu.

Ono podle mě ty chyby právě měly souvislost s tím odinstalováním.. jestli třeba v návodu na wiki není popis pro DD a pod EE to podle návodu nejde. Tak jsem to dále nezkoušel.

Pokud ale nikdo nemá stejné zkušenosti, tak to samozřejmě zkusím znovu a už podrobně se zaměřím na problem. (Jen abych nezkoušel něco co ani jít nemá :oP )
« Poslední změna: 26 Října 2007, 20:50:18 od Anna Taliánová »

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Lazarus - na gmone-EE - chyby a problémy
« Odpověď #3 kdy: 20 Listopadu 2006, 00:05:12 »
Já měl podobný problém jako je tu napsáno. Po drobném průzkumu jsem zjistil, že v tom instalačním příkazu který je uveden na wiki se neinstalují některé ze stažených balíčků; v průběhu instalace se terminálu vypisovalo něco jako
Citace
xxx závisí na xxx, ten ale není naistalován
. Přidal jsem si tedy všechny balíčky do toho skriptu, takže vypadal asi takto:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i fp-compiler_2.0.4-1_i386.deb fp-ide_2.0.4-1_i386.deb fp-units-base_2.0.4-1_i386.deb fp-units-db_2.0.4-1_i386.deb fp-units-fcl_2.0.4-1_i386.deb fp-units-fv_2.0.4-1_i386.deb fp-units-gfx_2.0.4-1_i386.deb fp-units-gnome1_2.0.4-1_i386.deb fp-units-gtk_2.0.4-1_i386.deb fp-units-gtk2_2.0.4-1_i386.deb fp-units-misc_2.0.4-1_i386.deb fp-units-net_2.0.4-1_i386.deb fp-units-rtl_2.0.4-1_i386.deb fp-utils_2.0.4-1_i386.deb fpc-src_2.0.4-1_i386.deb lazarus_0.9.18-0_i386.debPozn.: před spuštěním musíš být v adresáři s balíčky (pokud jedeš podle návodu na wiki, tak to je tuším ~/lazarus/
« Poslední změna: 26 Října 2007, 20:50:45 od Anna Taliánová »
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.