Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemůžu se připojit k zaheslované WIFI  (Přečteno 2655 krát)

pilous

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Nemůžu se připojit k zaheslované WIFI
« kdy: 17 Března 2010, 21:52:02 »
Zdravím,
dnes jsem narazil na problém a k němu přidám i jeden postarší...

-Nacházím se s notebookem na veřejném místě a ačkoli správně vkládám klíč k připojení na wifi síť nemohu se stále připojit a po chvíli se mi znovu nabídne výzva k vložení hesla.
-Dříve jsem se na tuto wifi připojoval bez problémů, ačkoli minule bylo heslo jiné.
--Po přepuntí do Windows připojení proběhlo bez problémů.
--K ostatním wifi sítím (například ve škole) se připojuji bez potíží.

----

problém2:

-Ve škole máme dvě wifi sítě.
--Pro připojení k jedné potřebuji certifikát a vše běží v pořádku.
--Ještě než jsem měl certifikát přihlašoval jsem se k síti č.2 kde bylo zapotřebí v prohlížeči (google chrome) zadat svůj školní login a heslo aby bylo přihlášení k internetu úplné. Po určité době jsem se nemohl dostat přes login přihlášení. Ačkoli zprvu fungovalo a ve Windowsech také funguje bez problémů.

----

Zřejmě bude nutné v terminálu vyresetovat určitá nastavení??? Děkuji za odpovědi.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Nemůžu se připojit k zaheslované WIFI
« Odpověď #1 kdy: 17 Března 2010, 22:07:04 »
Nastavenia sieti mas v network-manageri na liste. Pravym klik na applet-upravit spojenia-bezdrotove a tam vymaz vsetky vytvorene. Pri najdeny novej siete si vyplnis heslo a pouzivas. Samozrejme ak sa nevyskytne iny problem.
Inak nemoze to byt dajaka banalita? Napriklad nastaveny iny jazyk klavesnice/ine rozlozenie klavesnice ako vo win.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Nemůžu se připojit k zaheslované WIFI
« Odpověď #2 kdy: 18 Března 2010, 10:01:19 »
Některé wifiny si s network-mananagerem nerozumí, zkus wicd. U mě to problém vyřešilo.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.