Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: připojení kytary  (Přečteno 9155 krát)

slasher

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
připojení kytary
« kdy: 20 Března 2010, 18:45:10 »
zdravím
Mám menší problém s připojením kytary ke compu. Kejtru mám napíchnutou pomocí redukce do mikrofonovýho jacku. Do pc signál ten signál určitě jde, protože když dám nahrávání zvuku, něco tam zabrnkám a potom si to poslechnu tak tam ta kytara slyšet je. Problém spočívá v tom, že bych potřeboval, aby to hrálo normálně v reálným čase, prostě abych brnkul a slyšel jsem z repráků zvuk. Určitě to bude mít nějaký jednoduchý řešení, ale ať jsem hledal kde jsem hledal tak jsem to nikde nenašel :-/

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: připojení kytary
« Odpověď #1 kdy: 20 Března 2010, 20:13:10 »
Nevím o žádném jednoduchém řešení, takže ti tu napíšu jen složitá.  ;)
Mimochodem: neměl by ten vstup jít do line-in?

Terminál: pactl load-module module-loopback
Fyzická rozdvojka: kytara ---- line-in
                                        ---- repráky

http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

slasher

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: připojení kytary
« Odpověď #2 kdy: 20 Března 2010, 20:25:57 »
Do line-in? nevim, dal jsem to do posledního volnýho jacku, co zůstal po připojení 5.1 repráků volnej. Mimochodem mám zvukovou kartu Soundblaster Audigy. Ten příkaz jsem do terminálu zadal a skutečně fungoval, nicméně tu teď mám problém s příšernou latencí, brnknu a zvuk se ozve až za chvílu potom. Dřív, na Windowsech jsem nemusel nic nastavovat a hrálo to hned, s nulovou latencí...

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: připojení kytary
« Odpověď #3 kdy: 20 Března 2010, 20:55:29 »
Tak, tak, neuměl bych to vyjádřit lépe, protože moc nepoužívám slova kejtra, latence apod.  ;)

Co vím, s pulseaudio asi nepochodíš. Řešení je buď hardwarové (jak jsem psal), nebo zkus jackd, ale nevím o nikom, kdo by s tím měl zkušenosti
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=17925.0
http://ubuntu-ky.ubuntuforums.org/showthread.php?p=8785241
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

slasher

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: připojení kytary
« Odpověď #4 kdy: 20 Března 2010, 21:33:31 »
Ok, dík za rady. Vypadá, že ta rozdvojka bude asi nejlepší řešení. Každopádně mě tímhle Ubuntu docela zklamalo, ve Windowsech s tím nebyly žádný problémy...

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: připojení kytary
« Odpověď #5 kdy: 20 Března 2010, 21:40:20 »
Neplač, třeba se ještě ozve nějaký skutečný odborník na audio  8)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

slasher

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: připojení kytary
« Odpověď #6 kdy: 20 Března 2010, 22:00:03 »
Uvidí se, ale docela pochybuju. Jak jsem si pročítal ten anglickej odkaz, tak to tam řešili docela dlouho a stejně nikdo na nic nepřišel (teda když jsem v tom alsamixeru dal naplno Capture feedback tak se latence znatelně zlepšila, pořád to ale není použitelný). Stejně bude asi nakonec nejlepší, když si na doma pořídím nějakej skutečnej aparát, i když mi to třeba předtím na Windowsech fungovalo, tak ten zvuk byl i tak tragickej...

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: připojení kytary
« Odpověď #7 kdy: 20 Března 2010, 22:06:58 »
?Zkoušels' ten modul i s minimální latencí
pactl load-module module-loopback latency_msec=1

příp. ještě latency_msec=0
Jak to zní?

(Jinak asi víš, že se při změně parametrů nejdřív musí ten modul odinstalovat: pactl unload-module 23 (23 je třeba změnit dle výsledku pův. příkazu pactl load-module))
« Poslední změna: 20 Března 2010, 22:08:50 od arrange »
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

slasher

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: připojení kytary
« Odpověď #8 kdy: 20 Března 2010, 22:13:18 »
s "pactl load-module module-loopback latency_msec=1" to zní pořád stejně, když dám latency_msec=0 tak to nahlásí error...

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: připojení kytary
« Odpověď #9 kdy: 20 Března 2010, 22:47:44 »
Kdyz nahravani funguje tak nestacilo by jen mplayerem prehrat to spravne zarizeni?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

slasher

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: připojení kytary
« Odpověď #10 kdy: 20 Března 2010, 23:23:03 »
to asi stačilo, ale jak na to?

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: připojení kytary
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2010, 09:42:19 »
Běžná distra včetně Ubuntu neumí realitme audio. K tomu se používá realitimové jádro + nízkolatenční zvukový server JACK + grafické rozhraní pro propojení vstupů a výstupů QJackCtl. Pro běžného uživatele je to tak trochu woodoo, ale na http://audiolinux.czweb.org/clanky.html vyšlo pár článků podle kterého by se to dalo na Ubuntu asi zprovoznit i když jsou psané pro openSuse. Ale osobní zkušenost s tím nemám, jen jsem si to kdysi ze zvědavosti četl. Jednodušší bude ovšem ta rozdvojka :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: připojení kytary
« Odpověď #12 kdy: 21 Března 2010, 10:58:04 »
V každém případě je lepší píchnout kytaru do Line-in, to je ten modrý konektor na zvukovce. Pouze pokud by byl signál příliš slabý, zkusit ten Mic-in a případně mu zrušit boost, jinak to může být už hodně zkreslené. Realtime jádro je pro serióznější práci se zvukem v linuxu nutnost, rychlé PC je rozhodně výhodou, ovšem Win, či Mac to stále nebude. Jinak nevím, kde by měl být problém s tím, aby šla kytara rovnou na repro, mně stačí v mixeru zaškrtnout pro přehrávání příslušný vstup a i bez realtime jádra na Pulse, se nějaké znatelné latence neprojevují. Ovšem mám tu momentálně jen integrovanou zvukovku, problémem mohou být ovladače pro Audigy.

slasher

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: připojení kytary
« Odpověď #13 kdy: 21 Března 2010, 11:54:54 »
Než se v tom takhle hrabat bude asi vážně lepší pořídit si tu rozdvojku. Můj poslední dotaz tedy zní: jakou rozdvojku? mono, stereo, nebo je to jedno?

Desete

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: připojení kytary
« Odpověď #14 kdy: 04 Ledna 2011, 16:38:22 »
Ahoj,
nevim jak je to aktualní,ani jsem nečetl celé vlákno.
Ale....
já jsem na ubuntu 10.04 doinstaloval jen alsa mixer zapojil kytaru do line-in vstupu, pohrál jsem si s nastavení ve zmíněném alsa mixeru. Hudba je neznatelně při vyladění zkreselená.
Jo a zapojení jsem provedl tak že jsem na kabl z kytary zapojil normalné na moje malý kombíčko a vstup na sluchátka jsem zapojil kabl na který jsem napájel 3.5 jack který už vleze do line-in.
Nádhera, teď doufám že se neobjeví nejaké neočekávané problémy. Jdu se podívat po nejakým programu na efekty.
AMD Athlon 64 X2 4400+,
GA-MA790GP-DS4H, ATI Radeon HD3300, Realtek 8111C
2GB  DDR2 (Dual)

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: připojení kytary
« Odpověď #15 kdy: 05 Ledna 2011, 11:18:46 »
Téma ako vyšitá pre mňa. Po doriešení grafických programov sa chcem vrhnúť na audio. Ide mi o nafrávanie gitary a o hranie cez pc. Ale ja som rovno nainštaloval UBUNTU STUDIO 10.10. Tam je RT jadro priamo integrované. Tiež mám sondblaster audigi, takže som zvedavý ako to pôjde. Ale prioritou pre mňa je vicstopové nahrávanie. Ku gitare kúpim kombo (vox vt 50) a do lajfky zapojím len origoš mikrofón na nahrávanie.
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

Desete

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: připojení kytary
« Odpověď #16 kdy: 05 Ledna 2011, 11:23:03 »
Tak to už je aj na mě docela složité :D

Ale zháním se po nejakém programu na efekty, nevím proč ale žádný sem nerozjel.
rosegarden jsem nejak nepochopil,zda tam jdou efekty, jackd mi záhadným způsobem nešel zprovoznit,. :'(
AMD Athlon 64 X2 4400+,
GA-MA790GP-DS4H, ATI Radeon HD3300, Realtek 8111C
2GB  DDR2 (Dual)

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: připojení kytary
« Odpověď #17 kdy: 05 Ledna 2011, 11:37:23 »
Chcelo by to niečo takéto Desete:
IK Multimedia AMPLITUBE
http://muziker.sk/pc-softver/softverove-efekty/ik-multimedia_amplitube.html
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

Desete

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 169
Re: připojení kytary
« Odpověď #18 kdy: 05 Ledna 2011, 11:39:03 »
:D :D :D :D :D :D
Nádherná cena, a neco jako opensource?
AMD Athlon 64 X2 4400+,
GA-MA790GP-DS4H, ATI Radeon HD3300, Realtek 8111C
2GB  DDR2 (Dual)

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: připojení kytary
« Odpověď #19 kdy: 05 Ledna 2011, 11:45:26 »
Ja reku je to open source. Šak v torrentoch je to zadara  :D   Ale nie. Ja potrebujem doriešiť nahrávanie z komba. To má vlastné efekty a dosť kvalitné. Takže efekt v pc nepotrebujem. Inak aj audacity má vlastné efekty. Inak v distribúcii UBUNTU STUDIO je program. Asi sa volá ubuntustudio. Tuším je na nahrávanie. Môžem to doma pozrieť. Možno má vlastné efekty.
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: připojení kytary
« Odpověď #21 kdy: 06 Ledna 2011, 02:22:21 »
Tiež som niečo podobné riešil v minulosti a k počudovaniu tých efektových app som našiel dosť.Neviem náhodou či jedna kvalitná nebola aj z česka.Akurát si napamätám názov.Ale toto nie je asi to pravé orechové...aj keď tu hovoríte všetci o tom sympatickom chrčaní...od Behringeru za pár € dostaneš celkom slušné krabičkyhttp://www.youtube.com/watch?v=lDBmWJOSXfg&feature=related alebo ušetri a kúp si metal zone2http://www.youtube.com/watch?v=GP0mKB3d3Qg&feature=related alebo ďalšia fajnovka http://www.youtube.com/watch?v=tRyyNNQcRUw&feature=related
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: připojení kytary
« Odpověď #22 kdy: 06 Ledna 2011, 07:58:12 »
jAster_BA - od kedy som si kúpil V-amp II od behringeru, viac po tej značke netúžim. Určite sú lepšie krabičky ako soft v pc. Nuž ale občas sa hodí aj ten. A v tom prípade je dôležité, aby nám to pod linuxíkom všetko pekne šľapalo  ;)
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: připojení kytary
« Odpověď #23 kdy: 07 Ledna 2011, 01:30:38 »
Ano, i já byl celkem rozčarovaný co se týče záznamu zvuku na linuxu. Na Linuxexpres.cz vychází teď celkem zajímavý seriál, ještě jsem ho celý nepročetl. Škoda totiž, že nic takovýho nevycházelo 2 roky zpět, jelikož jsem se s tím nemálo natrápil. Co se týče kytary, přímo přes redukci do karty se hrálo kdysi taky, ale nemělo by to být, kvůli impedanci. Je lepší použít nějakou levnou krabičku, nebo kombo, pokud to člověk myslí alespoň trochu vážně (s tím hraním vážně). Efekty v reálným čase na počítači jsem se pokoušel kdysi rozběhnout, ale bohužel tehdy na K6-III  byl docela solidní delay:D A byly to taky VST pluginy ale od Disk multimedia. Kdo chce, může vyzkoušet tohle. Mělo by to myslím jít použít jako VST pluginy...Možná to půjde nacpat i jako ladspa pluginy....ale já jsem celkem línej si s tím hrát...Mimochodem, tenhle GT player vznikl jako boční pomocný produkt, aby mohli ty VST krabičky zkoušet a nakonec je to celkem proslavilo:D
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: připojení kytary
« Odpověď #24 kdy: 07 Ledna 2011, 03:29:06 »
Ano, i já byl celkem rozčarovaný co se týče záznamu zvuku na linuxu. Na Linuxexpres.cz vychází teď celkem zajímavý seriál, ještě jsem ho celý nepročetl. Škoda totiž, že nic takovýho nevycházelo 2 roky zpět, jelikož jsem se s tím nemálo natrápil. Co se týče kytary, přímo přes redukci do karty se hrálo kdysi taky, ale nemělo by to být, kvůli impedanci. Je lepší použít nějakou levnou krabičku, nebo kombo, pokud to člověk myslí alespoň trochu vážně (s tím hraním vážně). Efekty v reálným čase na počítači jsem se pokoušel kdysi rozběhnout, ale bohužel tehdy na K6-III  byl docela solidní delay:D A byly to taky VST pluginy ale od Disk multimedia. Kdo chce, může vyzkoušet tohle. Mělo by to myslím jít použít jako VST pluginy...Možná to půjde nacpat i jako ladspa pluginy....ale já jsem celkem línej si s tím hrát...Mimochodem, tenhle GT player vznikl jako boční pomocný produkt, aby mohli ty VST krabičky zkoušet a nakonec je to celkem proslavilo:D
od 3137,- Kč asi to nie je opensource? ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.