Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?  (Přečteno 7961 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« kdy: 21 Března 2010, 10:53:31 »
dnes ještě jednou zdravím...

nedávno (cca 2 týdny) jsem na jeden ntb nainstaloval Ubuntu 9.10 (předtím WinXP), ovšem jeho majitelka by teď ráda zprovoznila tisk přes wi-fi na tiskárně Canon MP620 a já samozřejmě netuším jak...

jak možná víte, se sítěma se moc nekamarádím, takže když mi s tím někdo poradíte, budu moc rád...

edit: tohle jsem četl: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,42522.0.html , ale tam se k nějakýmu závěru nedošlo...
« Poslední změna: 21 Března 2010, 10:55:47 od brumla.cz »
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2010, 11:13:17 »
Zdravím..nejdřív bych určitě stáhl ovladače pro linux..najdeš je na oficiálních stránkách Canon..s wifi nemám moc zkušeností,ale myslím že musíš zjistit adresu té tiskárny(tuším že je to nějaká mac adresa) a tu přidat jakoby do sítě..prostě jí povolit přístup..adresu najdeš někde v nastavení přímo v tiskárně..bohužel taky nejsem příliš znalý v této oblasti..snad poradí někdo jiný
« Poslední změna: 21 Března 2010, 11:16:50 od Bonzo »
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2010, 11:23:28 »
přesto díky  ;)

našel jsem tohle: https://help.ubuntu.com/community/HardwareSupportComponentsPrintersCanonPrintersCanonMP620#Connecting via wireless or network cable

ale to je jako kdyby na mě mluvili španělsky...  ???
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2010, 11:52:47 »
Neboj se toho, sice jsem se jen zbezne na to kouknul, ale je to popsane celkem jednoznacne.
Hlavne to chce mit predem tu tiskarnu nakonfigurovanou a podle manualu se to dela pres USB kabel programkem pro win nebo mac (o podpore pro linux ani slovo).
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2010, 11:55:56 »
Neboj se toho, sice jsem se jen zbezne na to kouknul, ale je to popsane celkem jednoznacne.
Hlavne to chce mit predem tu tiskarnu nakonfigurovanou a podle manualu se to dela pres USB kabel programkem pro win nebo mac (o podpore pro linux ani slovo).

čili nejdřív ju nastavit pro win a až to bude fungovat, pustit se do nastavování pro Ubuntu, jo?

btw, o podpoře pro Linux není snad nikdy nikde ani slovo, ne? za tu dobu, co používám Ubuntu, jsem to začal víc vnímat a Linux zmiňuje strašně málo produktů a nakonec to stejně všechno funguje...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2010, 12:26:37 »
Citace
čili nejdřív ju nastavit pro win a až to bude fungovat, pustit se do nastavování pro Ubuntu, jo?
tohle mě nenapadlo  :D na počítači máš i windows?..tak tam nainstaluj tiskárnu podle návodu a až se přepneš do ubuntu mělo by to fungovat..samozřejmě musíš mít nainstalované ovladače..hlavní je tu tiskárnu dostat do routeru..jinak tiskárna běží pod linuxem naprosto v pohodě..odzkoušeno  ;)
« Poslední změna: 21 Března 2010, 12:28:23 od Bonzo »
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2010, 13:13:55 »
Citace
čili nejdřív ju nastavit pro win a až to bude fungovat, pustit se do nastavování pro Ubuntu, jo?
tohle mě nenapadlo  :D na počítači máš i windows?..tak tam nainstaluj tiskárnu podle návodu a až se přepneš do ubuntu mělo by to fungovat..samozřejmě musíš mít nainstalované ovladače..hlavní je tu tiskárnu dostat do routeru..jinak tiskárna běží pod linuxem naprosto v pohodě..odzkoušeno  ;)

na jednom pc ne... jde o to, že na té tiskárně bude tisknout asi 5 notebooků bezdrátově plus 1 stolní pc drátově... z toho na jednom ntb je ubuntu, asi na třech xp a na mým, kterýho se to týká spíš okrajově, vista a ubuntu...

ale z toho, co jsi napsal, jsem pochopil, že to musí být nejdřív nastaveno pro win a pak až se můžu pustit do ubuntu... ale to jsem asi pochopil teda špatně, co?  :)

a ty máš odzkoušenu přímo tuhle tiskárnu? ptám se proto, že máme celkem problém ji nastavit i v xp na bezdrátový tisk... tak jestli máš nějaký zkušenosti přímo s touhle?
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2010, 13:24:17 »
Omlouvám se..mám Canon MP640 ..ale myslím že to bude skoro stejné..tak to máš podobně jako já :D my máme doma tři počítače na dvou jsou windows a na mém ubuntu..všichni jsme v jednom routeru..ty dva počítače jedou přes wifi a můj PC je s routerem spojen kabelem(nemám wifi) tím že se tiskárna nainstalovala na jednom PC s XP-byl povolen přístup tiskárny do naší sítě-automaticky tu tiskárnu vidím i já  ;) (musel jsem ale nainstalovat ovladače)..takže tu tiskárnu musíš přidat do sítě..ale nevím jak :D jak jsem říkal musíš zjistit její MAC adresu a tu povolit-poté se myslím zadávala adresa počítače do tiskárny(tuším že nějaká WAP adresa ale nevím,najdeš v návodu) a mělo by to fungovat
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2010, 14:13:24 »
jo, tak to snad bude podobný, díky  ;)

tak uvidíme, co s tím spravím  :D

já měl teď chvilku doma podobný zařízení od HP a to fakčilo v pohodě (teda nezkoušel jsem bezdrát přes ubuntu) ale tady ta mrcha se ne a ne rozjet...

co jsem procházel nějaký diskuse na netu, tak tam někdo psal ve smyslu, že si musíš vybrat, jestli budeš tisknout drátem nebo bezdrátem, že provozovat obojí zaráz nejde... to ale bude hovadina, ne? nebo aspoň mi to tak zní...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #9 kdy: 21 Března 2010, 14:35:12 »
Hovadina to bohužel není :D taky jsem se tomu divil ale je to tak..prostě musíš mít jenom jeden druh připojení..
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #10 kdy: 21 Března 2010, 14:50:05 »
wtf???

takže jestli to chápu dobře... buď musím tisknout

- ze všech notebooků i ze stolního pc bezdrátově (což už teda vůbec nevim, jak bych udělal, protože stolní pc nemám wifi a jako... ehm... prostě nevim...)
- ze stolního, ale i ze všech notebooků drátově

je to tak? jestli jo, tak teda nechápu... já si myslel, že to bezdrátový tisknutí je tam přidaný kvůli notebookům a že ze stolního pc můžu klidně dál tisknout drátem...  ???
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #11 kdy: 21 Března 2010, 14:55:19 »
Jak jsem popisoval výš..taky nemám wifi a přesto tisknu..jsou ty notebooky nějak spojené se stolním PC?..jak jsem psal u mě je to přes router..počítače s wifi jsou napojené na router, v kterém jsem já připojen kabelem..je něco takového u i tebe?..
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #12 kdy: 26 Března 2010, 13:14:04 »
Jak jsem popisoval výš..taky nemám wifi a přesto tisknu..jsou ty notebooky nějak spojené se stolním PC?..jak jsem psal u mě je to přes router..počítače s wifi jsou napojené na router, v kterém jsem já připojen kabelem..je něco takového u i tebe?..

se stolním pc spojeny nejsou, maximálně přes router... ten je píchnutej do stolního pc a zároveň vytváří wi-fi síť, do které se připojují notebooky... dnes už myslim standard, ne?

nicméně nastavení tiskárny bude muset ještě počkat, protože ji nelze nastavit ani přes toho průvodce ve winXP, takže poputuje znova do servisu, ludra jedna...  přitom nedávno se ze servisu vrátila, byla tam kvůli tomu samýmu a pořád to nejde... >:(
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #13 kdy: 26 Března 2010, 20:39:35 »
Citace
se stolním pc spojeny nejsou, maximálně přes router... ten je píchnutej do stolního pc a zároveň vytváří wi-fi síť, do které se připojují notebooky... dnes už myslim standard, ne?

Takže to by to mělo fungovat naprosto bez problémů..přeju hodně štěstí :D
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #14 kdy: 27 Března 2010, 09:08:43 »
to díky  ;D

ale jak jsem psal, bude pravděpodobně chyba v tiskárně... zarážející je, že to bylo už jednou kvůli tomu v servisu a po 14 dnech "oprav" se nic nezměnilo...

tak kde jsme?!  >:(

nicméně jak jsem říkal, zatím to vypadá, že se tato záležitost odsouvá...

ale jsem rád, že říkáš, že to funguje (má fungovat  :D ) přes oba OS...
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

trivius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #15 kdy: 16 Června 2010, 21:23:02 »
Moje zkušenosti se skenováním a tisknutím v MP640 přes WIFI síť jsem sepsal tady:
http://wiki.ubuntu.cz/Canon%20Pixma%20MP640

HTH

verba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #16 kdy: 27 Července 2010, 23:32:31 »
Koupil jsem Canon MP640 a teď s tím taky bojuju.
Skener mi funguje okamžitě podle návodu na wiki, ale zakysnul jsem na ovladači tiskárny.

hlásí mi to : Error! Cannot specify package management system.

Později jsem si všiml,  že ovladače jsou pro verzi Ubuntu 9.04, já mám 8.10 takže tady bude chyba.

Rozjeli jste to někdo na verzi 8.10? Chtěl jsem počkat až na Ubuntu 10.10, ale asi mám smůlu, a budu muset upgradovat dřív.

pepawo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: jak nastavit bezdrátovou tiskárnu?
« Odpověď #17 kdy: 30 Července 2010, 21:40:49 »
Aby se tato hláška neobjevila, je potřeba udělat toto: V souboru instal.sh najít řádek

Kód: [Vybrat]
## rpm and deb are error, or rpm and deb are no error, is error ##   
a zakomentovat vše pod ním kromě jednoho řádku, takto:

Kód: [Vybrat]
# if [ $c_system_rpm = 0 -a $c_system_deb = 0 ] || [ $c_system_rpm != 0 -a $c_system_deb != 0 ]; then
# echo $C_err_msg1
# return $C_ERR_CODE
# else
# if test $c_system_rpm -eq 0; then
# C_system="rpm"
# else
C_system="deb"
# fi
# fi

uložit a spustit znova (v terminálu), vše se nainstaluje korektně.

Trápí mně jiná věc: Ten ScanGear je naprd, vůbec neumí využívat vlastnosti skeneru v MP560/MP640/MP990. Existuje Sane verze 1.0.21, která tyhle MP umí, ale tu neuznává aktuální XSane z repozitáře Ubuntu. Neví někdo, co se s tím dá dělat?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.