Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: xubuntu zlobí  (Přečteno 755 krát)

Tompo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
xubuntu zlobí
« kdy: 03 Března 2010, 19:16:09 »
Zdravím Vás, mám takový problémek, od začátku, co mám nainstalované xubuntu mám potíže s touchpadem a to takové, že občas jde normálně, ale převážně zlobí stylem, že myš si skáče kam chce a různě otevírá okna, jako bych klikal pravým i levým.... Dále pak, což mě opravdu vytáčí, se dost často stává, že nemohu na nic kliknout a nezbývá než ALT F4 a restartovat systém, někdy i to nelze a musím dlouhým stiskem systém vypnout... Napadává Vás něco? Díky
« Poslední změna: 03 Března 2010, 20:31:35 od Tompo »

erumoico

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 203
Re: xubuntu zlobí
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2010, 17:34:54 »
Zkoušel jsi se přepnout do konzole kombinácí kláves "Ctrl+Alt+F1" když jsi nemohl kliknout? Dělá to i s normální myší?

BTW: Některé touchpady se chovají tak, že když na ně klepneš jedním prstem je to jako by jsi kliknul levé tl. na myši, když dvěma prsty tak prostřední tl. (kolečko) na myši a když třemi prsty tak pravé tl. na myši. Když položíš jeden prst a táhneš tak je to jako když normálně hýbeš s myší a když položíš dva prsty a táhneš tak je to jako když roluješ kolečkem.
NB: ASUS EeePC 900A - Intel Atom N270, 1GB RAM; Debian GNU/Linux wheezy/sid, grafické prostředí KDE 4.6.5

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.