Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: c/c++ KDevelop , zaklady/spustenie skriput  (Přečteno 2140 krát)

snowed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
c/c++ KDevelop , zaklady/spustenie skriput
« kdy: 03 Dubna 2010, 17:28:47 »
Ahojte, som uplny zaciatocnik a chcel by som sa naucit c/c++. Ale ak su nejake tutoriali pisane take su pre Windows aj pre programi v nich.

Nasiel som program KDevelop, mam zakladny skript ktory chcem spustit len neviem ako prosim poradte. Mozno to uz bolo niekde spomenute a mozno som to prehliadol poprosil by som aj o uzitocne rady pre zaciatocnikov.
AK viete o nejakom seriali o c/c++ situovany do prostredia Linuxu po prosim o link.

premet

  • Host
Re: c/c++ KDevelop , zaklady/spustenie skriput
« Odpověď #1 kdy: 03 Dubna 2010, 18:21:51 »
Též používám Kdevelop, teda pokud myslíš vývojovou čtyřkovou verzi. Jestli chceš v něm zkompilovat a spustit program, tak si musíš vytvořit projekt, potom nahoře v nabídce si najdeš configure launches nebo tak něco a přidáš si spouštěč, kterej po kompilaci najdeš ve složce projektu pod složkou build, to samí pokud chceš použít debugger tak si nastavíš spouštěč u debuggeru /usr/bin/gdb. Jediná věc na kterou sem nepřišel a co mi nejde, když tam spustím zkompilovanej program, kterej očekává vstup z klávesnice, tak to mi tam nefunguje, vyzkoušej a uvidíš  8).

Pokud používáš Kdevelop jako editor, tak výsledný soubor zkompiluješ pomocí gcc např.
Kód: [Vybrat]
g++ -o nazev_spoustece nazev_zdrojaku.cpp

Nějaký články najdeš třeba tady → http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=186
« Poslední změna: 03 Dubna 2010, 18:24:12 od Premet »

snowed

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: c/c++ KDevelop , zaklady/spustenie skriput
« Odpověď #2 kdy: 04 Dubna 2010, 11:49:03 »
Dobre a ked to spustim, nedostanem take okno ako terminal napriklad a v nom vysledok?

premet

  • Host
Re: c/c++ KDevelop , zaklady/spustenie skriput
« Odpověď #3 kdy: 04 Dubna 2010, 12:08:09 »
Jo měl by si  :)
Ukázka:
Obyč "Hello world"


A když mám program co očekává vstup, tak to už mi nefunguje


Takže já to vždycky třeba zkompiluju přes Kdevelop a bokem si otevřu terminál ve složce ~/project/foo/build a spouštím ./foo
« Poslední změna: 04 Dubna 2010, 12:09:50 od Premet »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.