Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov  (Přečteno 3426 krát)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #25 kdy: 10 Dubna 2010, 23:49:26 »
to jo . ale vem to z jiného pohledu. máš tu 12milionu useru ubuntu, z toho 8 milionu upravuje pravidelne fotky a jsou zvykli na Photoshop. vzhledem k tomu jaký je přístup komunity k kradení SW ( myslím že mnohem "čestnější" než u WW ( WindowsWarez ) a taky různých warezových linuxových for. já si myslím že třeba Adobe ( je to příklad a spekulace ) by mohlo začít uvažovat že 8*10^6 useru, co by chteli photoshop, z toho 6*10^6 by ho zaplatila... kolik stoji en kram na win ? 5 hadru ? 6*10^5*10^4 ... myslim ze by se to mohlo takhle zavest kdy se o tomhle cisle da dostatecne vedet do sveta...

je to jen moje idea. kdyz tak me nekdo tvrdym proplesknutim vyvedte z omylu

Hodně naivní kalkulace, nejen kvůli ceně produktu. Pod deset ho dostanou jen studenti, ostatní daj cca 20k. I kdyby 8 mega lidí používajících Ubuntu upravovalo fotky, stačí jim gimp, nebo jednodušší nástroje a pokud budou toužit po PS, stejně si ho většina ukradne, zvláště ti, kteří jsou na něj zvyklí, protože i těch studentských 5k jim přijde mnoho a zvykli si jen proto, že to měli zadara.

aloisam

  • Host
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #26 kdy: 11 Dubna 2010, 00:32:13 »
Když už jsme u těch stetových odhadů, používáte někdo na Linuxu placený software (nebo služby)? Kolik nás takových je?
Příp. jsou placené z vlastní kapsy nebo v rámci firmy?
Já osobně nic, kromě jedné písně z Ubuntu Music Store...

tak CD 8.10 a 9.10, a tričko hrady, fakt pěkný :) + usb flash. A jako úplně první jsem si koupil Mandrivu, což když se dívám zpětně, je fakt k nas*ání :) páč jsem za víc jak dvojnásobnou cenu dostal útlejší příručku a horší software :)

jinak 12 mega, je imho jen o trošičku uvěřitelnější, než odhad fedory: 24 mega.. ale ne že bych to oběma distrům nepřál :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #27 kdy: 11 Dubna 2010, 03:17:11 »
používáte někdo na Linuxu placený software (nebo služby)?
navicat, last.fm, jabbim vip
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

novas33

Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #28 kdy: 11 Dubna 2010, 08:56:01 »
>LM  ;D ;D

Když už jsme u těch stetových odhadů, používáte někdo na Linuxu placený software (nebo služby)? Kolik nás takových je?
Příp. jsou placené z vlastní kapsy nebo v rámci firmy?
Já osobně nic, kromě jedné písně z Ubuntu Music Store...
Já používám Winstrom,zatím teda ve verzi start na vyzkoušení,ale budu ho muset stejnak koupit.Ještě Turbo Print,protože se mi nějak nepodařilo rozchodit tiskárnu Canon MX 300.Jinak asi nepotřebuji žádnej placenej program.
Ubuntu 18.04 LTS

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #29 kdy: 11 Dubna 2010, 09:12:06 »
používáte někdo na Linuxu placený software (nebo služby)?

Mám koupeno pár her (World of Goo, Penumbra + pár pro Windows), Nero a CrossOver. Ze služeb VIP účet na Jabbimu a LWN.net (ale to nevím, jesli se počítá - ač je to placená služba, tak ji mám zadarmo).

Pavel Půlpán

Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #30 kdy: 11 Dubna 2010, 11:15:19 »
tak CD 8.10 a 9.10, a tričko hrady, fakt pěkný :) + usb flash. A jako úplně první jsem si koupil Mandrivu, což když se dívám zpětně, je fakt k nas*ání :) páč jsem za víc jak dvojnásobnou cenu dostal útlejší příručku a horší software :)

Já si pamatuju ještě první prodávané edice RedHat Linuxu... 6.0, 6.1, 6.2... pěkně zpracovaná lokalizovaná příručka, ve které nebylo prakticky nic a lisované CD, z kterého šel systém nainstalovat jen s trochou štěstí. :D

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #31 kdy: 11 Dubna 2010, 13:17:27 »
Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z Vás to má s takovou to ty firmy investující do komerčního software nevytrhnou...  :)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #32 kdy: 11 Dubna 2010, 13:19:40 »
Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z Vás to má s takovou to ty firmy investující do komerčního software nevytrhnou...  :)

Tak my jsme tu především chudí studenti...

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #33 kdy: 12 Dubna 2010, 19:36:37 »
Chudí studenti, čo do software-u moc money nedávajú a tak hľadajú alternatívy. Takých študentov je veľa (teda čo ja poznám, tak skoro každý jeden) pre takých je ako stvorené Linux a Open-source software. Dúfam, že to číslo používateľov Ubuntu bude narastať...  :)

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #34 kdy: 12 Dubna 2010, 21:34:28 »
Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z Vás to má s takovou to ty firmy investující do komerčního software nevytrhnou...  :)

Tak my jsme tu především chudí studenti...
No když to spočítám, tak DOS5, 6.20, PS2, NT4 ,XP Pro, Delphi, Photoshop7, Nero5, 6, 7, Pinnacle9, DVDFab, jenom co si tak vzpomínám co bylo legální ...
tak pár korun by to bylo ... no a posledních pár let už len Linux (dříve Mandrake, a od 6.10 Ubuntu, KDE nemusím ...)

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #35 kdy: 12 Dubna 2010, 21:37:48 »
> jmc
Mluvíme tu o placeném softwaru/službách pod Linuxem...  ;)
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

jmc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: Ubuntu má cez 12 miliónov používateľov
« Odpověď #36 kdy: 12 Dubna 2010, 22:02:13 »
> jmc
Mluvíme tu o placeném softwaru/službách pod Linuxem...  ;)
tak to by bylo Nero 3, 4

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.