Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Technisat Airstar 2 prostě nefunguje [vyřešeno - blb]  (Přečteno 850 krát)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Pěkný den všem, (zejména pak těm, kteří lhali o tom, že tato TV karta funguje mimo krabici >:()

po dlouhém a pečlivém hledání jsem se rozhodl koupit DVB-T TV kartu Technisat Airstar 2. Karta je připojena do PCI a je tedy interní. Naprosto všude se dočtete, že skvěle funguje a není potřeba nic instalovat. Sliby, chyby!! Nic takového není pravda. Alespoň ne v jádře verze 2.6.33.2 pod Debianem.

Jádro jsem kompiloval ručně, naprosto přesně podle návodu, dotáhl jsem to už tak daleko, že uvedené moduly lze všechny zavést přes modprobe, tedy kromě jednoho: nxt2002. Tento modul se nedá nikde stáhnout a odkazy na jeho stažení, které jsem nalezl přímo ve zdrojových kódech kernelu zkrátka nefungují. Stahoval jsem také jakési ovladače od výrobce, ale ten jejich bastl se nepodařilo ani zkompilovat, protože tam mají nesmyslné chyby.

Můj názor je, že by to už teď mohlo fungovat, podle logů je karta rozpoznána. Jenže soubor /dev/video0, kde by mělo být zařízení neexistuje. Já tomu moc nerozumím - zkrátka bych potřeboval nějaký způsob, aby to /dev/video fungovalo a byla tam připojená ta karta. Přijmu jakoukoli radu, klidně i znovu zkompiluju jádro - konec konců, byl by to už 4. pokus.

Pomůžete?
« Poslední změna: 09 Dubna 2010, 22:40:23 od Firzen »
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Technisat Airstar 2 prostě nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 09 Dubna 2010, 22:40:03 »
Další z mých sólových témat ;D
Přátelé, FUNGUJE TO! Jádro jsem měl podle výše uvedeného návodu zkompilované správně, pouze jsem používal špatné programy pro příjem. S programem Kaffeine však vše funguje úplně automaticky a intuitivně, nemusíte nikde nic hledat a prostě to jede.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.