Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vysoké školy počítačového zaměření  (Přečteno 11266 krát)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #25 kdy: 16 Dubna 2010, 07:52:17 »
ještě by mě zajímal jeden problém, který se tu příliš neprobíral.

A tím jsou příjmačky ? Z čeho ? Jakým způsobem, jaký byl problém se na školu dostat.

Děkuji
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #26 kdy: 16 Dubna 2010, 08:29:53 »
Na FIT ČVUT se bere SCIO z matiky, promíjí se za účast v olympiádách, jedničku z matiky na maturtiním vysvědčení nebo jedničky z matiky na výročních vysvědčeních v posledních čtyřech ročnících střední školy (tak jsem se tam dostal já).

https://www.fit.cvut.cz/fakulta/deska/podminky_prijeti

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #27 kdy: 16 Dubna 2010, 09:37:03 »
Jako bývalý matfyzák (sice tada fyzik) musím doporučit MatFyz.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #28 kdy: 16 Dubna 2010, 13:44:06 »
Zdravím steta,

jen malý obecný postřeh z jiného břehu, možná se Vám bude zdát aktuálně jako příspěvek
příslušníka Marťanského národa, ale třeba se Vám to bude hodit.

Pokud chcete studovat IT na vysoké škole, tak si prostudujte pečlivě co ona škola nabízí
a hlavně , jaká je kvalita vyučujících. Ono, v IT můžete pracovat jako profesionál
i po vystudování třeba stavební, právnické, zemědělské či jiné školy "netechnického" charakteru.
Poměrně dost mých bývalých kolegů jsou stavaři, strojaři a jako programátoři jsou skvělí...

To, co se v IT počítá jsou Vaše vrozené dispozice k řešení problémů a hlavně schopnost a ochota
se učit nové věci. Tedy učit se  kontinuálně.

Pojem IT je velmi široký a na Vašm místě bych se neomezoval na školu "kde se dobře
naučím web technologie". Web technologie se naučíte takříkajíc za pochodu a bez problémů v praxi,
a to bez účasti školy.
Škola by Vám měla dát náhled o existenci všech možných technologií, měla by do Vás napumpovat co nejširší náhled a
a dát Vám potřebný teoretický základ. Valnou většinu z vědomostí možná nikdy nepoužijete, ale je moc
důležité, abyste je měl takříkajíc v záloze pro případ, že je budete někdy v budoucnu potřebovat.
 Rozvinutí tohoto přehledu už je jen na Vás.
Navíc, v praxi, zvlášť v IT, pokud opravdu pracujete, už moc na nějaká zásadní studia mít čas nebudete....

V praxi totiž můžete potřebovat úplně jiné technologie než webovské.
Člověk těžko ví přesně, co teď zrovna vaří vývojáři u Sunu, pardon, u Oracle, anebo jestli nějaká nová
gatesovská garážová dvojice zrovna nevyvíjí  něco, co za 5 až 10 let posune
určitou oblast v IT novým směrem . Což Vás může zastihnou v pozici špičkového profesionála
v oboru webových technologií, o které najednou není zájem...

 Cíl je být maximálně flexibilní. To znamená, znát nejen webové technologie
ale i další, které sice zrovna nepotřebujete, ale dokážete je, pokud to bude nutné, rychle do praxe aplikovat.
A tuto znalost byste měl získat na kvalitní škole. To, jaké technolgie či programovací jazyky budete reálně užívat
ve své blízké profesionální budoucnosti ukáže Váš zájem , Vaše schopnosti, které Vám dala Příroda do vínku a trh.

Prozkoumejte,  také, která oblast Vás v IT takříkajíc "baví" : "harwarové softwarování (programování, vývoj OS, sítě,
programování hw, vytváření programů pro stroje), "čistá datařina" (programování uživatelských aplikací, databáze),
záležitosti spojené s analýzou dat , zabezpečení dat, je toho spousta....

V praxi to bude nejspíše průnik několika oblastí...

Držím Vám palce, abyste zvolil správně.
« Poslední změna: 16 Dubna 2010, 14:51:59 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #29 kdy: 16 Dubna 2010, 16:48:13 »
jfoot : tom rozumím. Vaše myšlenka o tom, že IT je velice obsáhlé a že hlavní není škola, ale praktické zkušenosti a vědomosti nabyté zkušeností je samozřejmě správná a souhlasím s ní. Samozřejmě, že se IT věnuju, programuju již nějakou dobu a pomalu poznávám všechny zákoutí tohoto oboru, ale všechno jsou znalosti z praxe či chytrých knížek a jiných zdorjů ale myslím, že právě VŠ by mi měla dát ten teoretický a odborný základ. Vzít to celé od podlahy a rozšířit mi přehled. Ale samozřejmě, že nečekám, že příjdu na VŠ a všichni se mi budou snažit narvat do hlavy informace, dělat první poslední pro to abych věděl co nejvíce informací. Oni mi je nabídnou a bude na mě jestli je přijmu a budu pečlivě a svědomitě ( jako kdybych slyšel profesorku francouštiny :D :D ) studovat.
A také chápu, že v labech a vývojových týmech nesedí jen absoloventi IT škol ale prostě lidé co umí programovat. Ať už jsou třeba zemědělci, strojaři nebo třeba ekonomové . To, že někdo projde FITem nemusí znamenat, že je výborný programátor.

Vojta : a sakra :D já měl ale nutkání jít na ty olympiády :D :D no pozdě. A jen se tě zeptám jestli jsem to dobře pochopil. Pro přijetí bez příjmaček srze prospěch na střední je potřeba výborná z matiky nebo i fyziky ? jen ať vím jestli se mám mlátit do hlavy málo nebo hodně :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #30 kdy: 16 Dubna 2010, 17:04:01 »
Zdravím, stete,

vidím, že to máte v hlavě srovnané, Vy se neztratíte.... ;)
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #31 kdy: 19 Dubna 2010, 08:18:55 »
Citace
Windows – opakování, rozšíření.                  4   září
   
Microsoft Office                        
ACCESS – databáze, tabulka, pole, vlastnosti, primární klíč, propojení tabulek, databázové aplikace, databáze typu klient-server, princip SQL, vkládání, editace dat, import, export, formuláře, sestavy, využití relací, vyhledávací dotazy, filtrování.
POWERPOINT – příprava obsahu, vytvoření podkladů pro prezentaci, příprava obrázků ve vhodném formátu, rozlišení, snímek, rozložení snímku, vzhled snímku, prezentace, přechod mezi snímky, spuštění prezentace, časování, vkládání obrázků, tabulek, kreslení obrázků, animace, zakázané snímky, export vytvořené prezentace, zásady zpracování počítačové prezentace.
                                 32    září-leden

Počítačové sítě – LAN, WAN, síťová zařízení, kabelový rozvod sítě, síťová karta, síťový operační systém, model sítě typu klient – server, model sítě typu peer-to-peer, fyzická topologie sítě, správce sítě, přenosová rychlost, sdílení dat, tiskáren, připojení k internetu, síťový disk, základní práva k síťovým diskům, sdílení složky, tiskárny, princip fungování buňkové sítě mobilních telefonů,
                                 4   leden-únor

Internet – uživatelsky zaměřený                   4   únor-březen

Multimédia – princip digitálního  záznamu zvuku, obrazu, princip komprese multimediálních souborů, kodek, základní formáty zvukových souborů (audio stopa CD, WAV, MP3, WMA, MID), základní formáty videosouborů (AVI, MPEG 2, DivX, DV), vlastnosti, datový tok, kvalita komprimovaných souborů, získávání a přehrávání multimediálních souborů, převody formátů multimediálních souborů. ele
                                 4   únor-březen

Obslužné, systémové programy, viry, antivirové programy-rezidentní programy, systémový disk, historie počítačových virů, virus, bootviry, souborové viry, přepisující viry, doprovodné viry, linkviry, multipartitní viry, makroviry, síťové viry, trojské koně,
                                 4   březen
Algoritmy a programování                     
Pascal – algoritmus, slovní zápis, vývojový diagram, realizace v programovacím jazyce, program v pascalu, struktura, hlavička, deklarace, tělo, příkaz přiřazení, příkazy vstupu, výstupu, formátovací parametry, složený příkaz, větvení – úplný, neúplný tvar, cyklus for, while, repeat, vzájemné porovnání, typy jazyka Borland Pascal, procedury, funkce.
Algoritmy vyhledávání – sekvenční vyhledávání, binární vyhledávání, rekurzivní algoritmy
Algoritmy třídění-algoritmy vnitřního, vnějšího třídění, třídění vkládáním, třídění výběrem, třídění výměnou, Shellovo třídění, třídění hromadou, třídění rozdělováním,
                                 20   březen-květen

Nazdar slečny.

Ta sračka nahoře je tématický plán našeho semináře. + se budou probírat maturitní otázky. Myslíte, že to má cenu tam spát ? Nebo si mám raději dát konverzaci z jazyka ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

premet

  • Host
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #32 kdy: 19 Dubna 2010, 08:47:09 »
Síťě a programování na VŠ uvítáš, já bych šel radši do tohodle  :)
No až na ten Pascal  8)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #33 kdy: 19 Dubna 2010, 11:38:09 »
budes-li v tom seminari jenom spat, dej si tu konverzaci...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #34 kdy: 19 Dubna 2010, 15:43:21 »
A co se s vyučujícím toho semináře domluvit, že oficiálně tam nebudeš, ale když budou brát něco zajímavého, tak přijdeš?
teda
Citace
Internet – uživatelsky zaměřený                   4   únor-březen
br fuj  ;D
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #35 kdy: 19 Dubna 2010, 16:03:41 »
 ;D My se sice učíme často Delphi, což mi je na nic, ale zase se člověk dozví o spoustě algoritmů, které neznal - naposledy například Eratosthenovo síto pro hledání prvočísel.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #36 kdy: 19 Dubna 2010, 21:37:27 »
crowack : ne, to si na naší škole nikdo nelízne takové "jako že v tý hodině je".

Ale asi na to blbý IVT půjdu. Přece jen někde si svoje věci ( svoje PHP práce ) dělat musím.
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #37 kdy: 19 Dubna 2010, 21:42:15 »
;D My se sice učíme často Delphi, což mi je na nic, ale zase se člověk dozví o spoustě algoritmů, které neznal - naposledy například Eratosthenovo síto pro hledání prvočísel.
ono by se melo Erastothenovo sito ucit imho uz v matematice...

a jinak k Pascalu, me se na FIT VUT hodil, algoritmy ucil profesor, ktery byl liny prejit k Cecku
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #38 kdy: 19 Dubna 2010, 21:45:31 »
no v matematice se těžko budeš učit for cyklus ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #39 kdy: 19 Dubna 2010, 22:04:02 »
no v matematice se těžko budeš učit for cyklus ;)

ale napriklad rekurze/rekurence v matematice existuje :)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #40 kdy: 19 Dubna 2010, 22:05:08 »
for cyklus je pouze soucasti implementace, v ustnim popisu algoritmu se bez pojmu cyklus bez problemu obejdes (koneckoncu, co je cyklus jineho, nez "delej neco dokud neco")... a koneckoncu Eratosthen byl taky matematik...
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #41 kdy: 23 Dubna 2010, 20:59:31 »
Mě to nedalo  :) mám se sice učit ale už toho mám dneska akorát ...


Zrovna dodělávám tohle : Friedrich-Schiller-Universität Jena
Stránky fakulty
obor Bioinformatika a nebo

Kdo má rád přírodní vědy, chtěl by později do výzkumu a na čistou informatiku je moc línej - můžu vřele doporučit.  :)
Když jsem začínal tak se to u nás ani nikde nevyučovalo, ale prý s tim už začali na Masarykově univerzitě v Brně.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #42 kdy: 23 Dubna 2010, 21:50:22 »
ufff... tak to radeji ne :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #43 kdy: 23 Dubna 2010, 22:27:21 »
Mezioborová zaměření jsou pěkná věc, ale než se do toho někdo pustíte, doporučuju se ujistit, že vám nebude vadit ten druhý obor a zvládnete ho.

(Ne jako jeden nejmenovaný student Informatické fyziky, který docela pozdě zjistil, že té informatiky tam zas tolik není a ta fyzika je pekelně těžká.)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #44 kdy: 24 Dubna 2010, 09:49:31 »
Tak já - v matice velmi průměrný . jsem si na gymplu ti Bioinformatiku vsynil s tim že : "to bude taková aplikovaná biologie" a samozřejmě si o tom nic pořádne nezjistil. První dva roky jsem byl jak Alenka v říši divů (COŽE, ono se to studuje na fakultě Matematiky-Informatiky ???), kvůli matematice mě málem vyhodili, ale ... proukousal sem se, v hlavním studiu si pak volil předměty kde bylo matematiky co nejmíň ... a mám celkem zajímavou historii předmětů co jsem navštívil a úspěšně složil zkoušku (teda na bioinofrmatika značně nestandartní : zpracování obrazu, etika, počítačové architektury, semantic web ...)
Ale jak psal Vojtěch : není to doporučený způsob volby a absolvování studia.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #45 kdy: 24 Dubna 2010, 14:31:44 »
Zaznamenavaji se prednasky na skolach do digitalni podoby, nebo davaji se studentum prezentace profesoru? Docela by me to zajimalo, hlavne pokud se to tyka FIT ci FEL CVUT
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

slamozrout

Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #46 kdy: 24 Dubna 2010, 19:58:55 »
Zdravim, chtěl bych se zeptat,asi hlavne Vojty, jestli nahodou nevi jak je to na FIT s dalkovym studiem a s primackama pokud uz jednu vejsku mam a to strojarnu, zatim teda jenom Bc.,ale na Ing. se pracuje :).
« Poslední změna: 26 Dubna 2010, 09:03:57 od slamozrout »
MSI P35 Platinum, Core 2 Duo E6850 3GHz, Patriot DDR2 2x1GB 800MHz Kit, ASUS EN8600GT 512MB DDR3, Archlinux....

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #47 kdy: 24 Dubna 2010, 20:06:32 »
Zdravim, chtěl bych se zeptat,asi hlavne Vojty, jestli nahodou nevi jak je to na FIT z dalkovym studiem a z primackama pokud uz jednu vejsku mam a to strojarnu, zatim teda jenom Bc.,ale na Ing. se pracuje :).

Kombinované studium je (vyučování je každý týden v sobotu), na přijetí nemá předchozí studium jinde žádný vliv.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #48 kdy: 12 Května 2011, 15:08:43 »
Ahoj holky,

minulý rok jsem zakládal tento topic abych si vybral semináře do třeťáku a teď se u výběru do posledního ročníku musím také poptat.
Nevyšel mi výběr tak jak jsem chtěl a tak jsem se dostal k nabídce fyziky a deskriptivy.

fyzika mi je víceméně jasná a to tak, že na  VUT/ČVUT ji určitě využiji ale chci se zeptat na deskriptivu. potkal se někdo z vás buď na IT škole nebo v IT práci s problémem, kde by znalosti tohoto oboru využil ?
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Kedrigern

Re: Vysoké školy počítačového zaměření
« Odpověď #49 kdy: 12 Května 2011, 15:50:52 »
Tak to je podle toho na co se chceš specializovat a na jaké škole (na tom záleží velmi).

Pokud třeba chceš programovat, tak zjistíš, že potřebuješ zcela vše ze střední školy. Např. já se kvůli jednomu zápočťáku teď musel doučit/zopakovat celou středoškolskou chemii. Stejně tak pokud bys někdy narazil na lingvistiku, tak se ti hodí i takové věci jako je větný rozbor. Při počítačové grafice by se deskriptiva mohla hodit.
Obecně vzato se programují nástroje a když vyrábíš nástroj, tak potřebuješ vědět k čemu slouží.
 
Při správě sítě či serveru se tě to asi moc týkat nebude.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.