Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: spuštění programu na síťovém win disku  (Přečteno 1092 krát)

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
spuštění programu na síťovém win disku
« kdy: 09 Dubna 2010, 22:06:37 »
Ahoj,
měl bych takovou spíš asi akademickou otázku.

Potřebuji k práci restaurační program DECERestaurace je napsaný v Delphi a jen pro wokna, pro přepsání pro Linux nemají lidi.
Celý jsem ho spustil na PC s winXP, abych ho mohl používat síťově musí být nainstalovám na virtuálním disku ve woknech. VirtualBox si s tím poradí, ale chtěl bych ho spustit pod wine což se mi nedaří, pokaždé vyhodí hlášku "runtime error 216" - nemáte někdo s tímto nějakou zkušenost? ;)

Popřípadě zkušenost s nějakým restauračním programem pod Linux/Ubuntu.

Děkuji Pavel

c0rrupt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • c0
Re: spuštění programu na síťovém win disku
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2010, 09:41:50 »
Jakou máš verzi wine? Jako né všechno pod wine jde ale už se mi stalo, že jsem degradoval na nižší verzi wine a tam mi daný program jel. Nemluvím o konkrétně tvém programu. Ale co jsem zatím vypozoroval, tak nejnovější verze wine není nejlepší nápad a sic nevim proč ale ty starší mi vždy fungovali lépe :).
Hell is a nice place... Im not there.

Ubuntu 10.04 -64bit xmpp: c0rrupt@jabbim.cz www: http://c0rrupt.cz

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: spuštění programu na síťovém win disku
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2010, 13:18:16 »
Verze wine 1.1.42, ale zkouším to spustit tak jednou do měsíce, pokud je to čistá instalace ve wine tak se spustí "dá" se s tím i pracovat, když zavřu obě oči. Při najetí myši na nabídku v horní liště se celá nabídka rozbliká a na tom se to sekne.
Tuto chybu mi to vyhazuje pokud se snažím přistoupit po síti pomocí wine k programu nainstalovanému na disku  v počítači s winXP, v tomto případě to nejde spustit.
Podobnou hlášku to ukazovalo v případě kdy jsem měl program nainstalovaný ve woknech na disku c a chtěl k němu přistoupit z jiného kompu s winXP a spustit ten púrogram na disku c.
Oprava pro wokna byla nainstalovat program na virtuální disk vytvořený ve win H: a ten nasdílet pro druhý komp a na tomto disku spouštět daný program stejným spouštěčem ... .exe jako na kompu kde je nainstalován jen se do něj /programu/ přihlašuji jako jiné středisko - nelze použít stejné středisko které je již spuštěno jinde. ???

c0rrupt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • c0
Re: spuštění programu na síťovém win disku
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2010, 13:46:26 »
Jenom vyzkoušej wine 1.0.1 mě to vyřešilo nefunkčnost pár programů. Ale tohle asi bude složitější, pokud to dělalo i ve woknech a řešilo se to takhle prasohnusně. To asi bude muset vymyslet někdo zkušenější :) možná to ani vůbec nepůjde. Přeci jenom je to emulátor. Stejně nejideálnější řešení pokud ty programy zlobí používat virtualbox. Zas tak náročný to neni a jede v tom prakticky všechno.
Hell is a nice place... Im not there.

Ubuntu 10.04 -64bit xmpp: c0rrupt@jabbim.cz www: http://c0rrupt.cz

bisik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Re: spuštění programu na síťovém win disku
« Odpověď #4 kdy: 15 Dubna 2010, 07:53:26 »
Ve Virtualboxu to mám zpuštěný a chodí to všechno jak má, jen musím vymyslet jak ho buď nechat spuštěný pořád a nebo ho nechat zpouštět hned po startu systému. Moc se mi nedaří /v případě zaměstnanců/ jim vysvětli že pokud chtějí používat tento program musí spustit navíc wokna ve VBoxu.
Není s tím problém pokud s tím dělá člověk, který min. tuší pro nejdou spouštět win programy v linuxu, pokud je to laik /žena/ pak je to problém.
Ve Vboxu asi nejde nastavit automatické spuštění systému?, který je v něm nainstalován.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.