Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení wi-fi a připojení k ní  (Přečteno 767 krát)

case_fcs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Nastavení wi-fi a připojení k ní
« kdy: 22 Dubna 2010, 21:01:14 »
ahoj, prosím o radu, dneska sem si nainstalovala ubuntu a chtěla bych ho začít používat naplno. jen mam problém s wifi. když připojim ethernetový kabel, tak mi net de bez jakéhokoliv nastavování, ale wifi mi nejde, na win mi to jede bez problémů, vyhledá mi to všechny dostupné sítě a když se přihlásim k tý mí a dam heslo tak jede, ale v ubuntu mi to ani nevyhledá ten ssid mojí sítě, vyhledá to jen jednu síť která se zobrazovala i předtim ve win, nevíte prosím někdo co je potřeba udělat proto aby se mi normálně zobrazovali všechny dostupné sítě, pak že bych klikla na tu kterou bych chtěla a k ní bych se po zadání hesla připojila?

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Nastavení wi-fi a připojení k ní
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2010, 09:23:01 »
nějaký info o stroji?

aloisam

  • Host
Re: Nastavení wi-fi a připojení k ní
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2010, 09:36:27 »
a když dáš v networkmanageru Připojit se ke skryté bezdrátové síti, zadáš správně název sítě a typ zabezpečení?

taky můžeš zkusit místo networkmanageru nainstalovat wicd, někdy to prý pomůže.

case_fcs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Nastavení wi-fi a připojení k ní
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2010, 10:43:21 »
tak síťovou kartu mam Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g, wicd tam mam, zobrazí mi to nějaký bezdrátový sítě ale ne tu mou a moje síť není skrytá, ale jak jinak bych se mohla k ní připojit, nikde žádnou nabídku k připojení jiný sítě nevidim

aloisam

  • Host
Re: Nastavení wi-fi a připojení k ní
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2010, 11:06:54 »
Pokud teda máš Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g, tak tady se řeší její nefunkčnost:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1456310&highlight=Broadcom+Corporation+BCM4312+802.11b%2Fg
konkrétně má pomoct tohle:
Citace
Ultra Easy Way

1) Download this installer . using Windows and copy it to a pen drive.

2) Boot into Ubuntu, insert the pendrive and extract the archive it and open the resulting folder.

3) Double Click on install.sh and choose "Run in Terminal"

4)Follow on screen instructions.

5)Done!

P.S. When you are asked for your password, the password will not be displayed on screen.

ty se asi dostaneš na net přes kabel, tak pak samozřejmě 1. bez windows..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.