Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nepřiřazené IRQ zvukovky při acpi=off [vyřešeno]  (Přečteno 951 krát)

unreal69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nepřiřazené IRQ zvukovky při acpi=off [vyřešeno]
« kdy: 29 Března 2010, 19:26:29 »
Dobrý den,
po dlouhém boji se mi podařilo nainstalovat XUBUNTU na starý notebook ASUS (asi A3L). Grafika mi už netuhne (acpi=off při startu), DVD se mi přehrává (nastavit X11 video výstup v VLC), ale stále se mi nepodařilo rozjet zvuk. Myslím, že se nenahrává modul s ovladačem a nevím jak ho zprovoznit.
Modprobe mi vrací:
Kód: [Vybrat]
sudo modprobe snd-intel8x0
WARNING: Error inserting snd_pcm (/lib/modules/2.6.31-20-generic/updates/alsa/acore/snd-pcm.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
WARNING: Error inserting ac97_bus (/lib/modules/2.6.31-20-generic/updates/alsa/misc/ac97_bus.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
WARNING: Error inserting snd_ac97_codec (/lib/modules/2.6.31-20-generic/updates/alsa/pci/ac97/snd-ac97-codec.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
FATAL: Error inserting snd_intel8x0 (/lib/modules/2.6.31-20-generic/updates/alsa/pci/snd-intel8x0.ko): Unknown symbol in module, or unknown parameter (see dmesg)
další info viz přiložené soubory, snad to stačí.

Prosím pomozte, dochází mi energie.

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 11 Dubna 2010, 19:40:14 od Pavel Půlpán »

unreal69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Nefunguje zvuk na XUBUNTU 9.10, integrovaná zvukovka Intel
« Odpověď #1 kdy: 05 Dubna 2010, 18:12:13 »
Zas jsem o krok dál. Modprobe mi nejspíše blblo, protože jsem do toho předtím moc vrtal  :P
Přeinstaloval jsem to a zjistil jsem, že hlavní chyba je v acpi=off. Když je ACPI vypnuté, nepřiřadí se mi IRQ zvukovky (dmesg píše unable to grab IRQ 0; při zapnutém ACPI se zvukovce přiřadí IRQ 17).
Když ACPI nevypnu, po chvilce mi zatuhne grafika (jde hýbat myší, ale to je vše, ani se nejde přepnout do konzole.) Grafika je Intel 82852/855GM.
Zná někdo cestu z této pasti?

Děkuji
On.

unreal69

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: /Vyřešeno/ Nepřiřazené IRQ zvukovky při acpi=off
« Odpověď #2 kdy: 11 Dubna 2010, 17:13:02 »
Tak jsem našel na webu řešení  ;D. Při startu se musí se dát parametr "nomodeset" a v xorg.conf (který je neprve nutné vytvořit) se musí nastavit VESA driver. Pak grafika netuhne a vše funguje jak má.

On.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.