Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Lubuntu  (Přečteno 2304 krát)

xubuntik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Lubuntu
« kdy: 12 Dubna 2010, 07:00:06 »
Ahoj,vie niekto urobit netinstall.iso alebo aspon alternativne iso?Pretoze nepochopim jednu vec,preco robia graficke instalatori u takychto distribucii kde sa jedna o pomale pocitace.Nech si skusi nainstalovat niekto Lubuntu alebo Xubuntu s grafickym instalatorom na PC:1500MHz,pentium 4,128 RDRAM.Takze bud si rozbijete hlavu o klavesnicu alebo rozkopete pocitac.Proste to nainstalovat neide.Distro by slapalo na tomto compre solidne dobre,ale kvoli grafickemu instalatormu mate pocit ako keby ste instalovali Ubuntu.Tot vam zamrzne comp uz pri potvrdeni casoveho pasma a to sa knemu dopracujete po 3 hodinach nacitavania.
Bol by som vdacni ak by sa niekto pohral a urobil nejake to alternativne CD s textovim instalatorom Lubuntu.

Citace
Graficky instalator je mysleno Live CD

Spozdravom Xubuntik
« Poslední změna: 12 Dubna 2010, 07:03:39 od xubuntik »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Lubuntu
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2010, 07:58:04 »
Xubuntu samozřejmě má AlternateCD. MiniISO je sice jen pro Ubuntu, ale vzhledem k možnosti nainstalovat pouze minimální systém a následně ručně doinstalovat cokoli je tak v podstatě pro všechny.

K Lubuntu: Vzhledem k tomu, že se jedná o neoficiální derivát, který je navíc ještě ve vývoji a nemá žádné stabilní vydání, tak je docela divné si stěžovat (a navíc tady, kde žádní vývojáři Lubuntu opravdu nejsou, případné stížnosti doporučuji směřovat spíš do jejich mailing listu).

xubuntik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: Lubuntu
« Odpověď #2 kdy: 12 Dubna 2010, 11:09:36 »
Ja som to nebral ako staznost,s ubuntu derivatmi som spokojny uz cca nejeden rok.Len som chcel upozornit,ze mi je divne pri takychto distrach nie bud alternativa rovno.

No pokial sa nemylim tak Lubuntu uz neoficialne nie je,ale stalo sa ofiko clenom ubuntu nie?

No a teraz mam otazku,ako to nainstalujem?Teroeticky cez alternativu ubuntu alebo mini.iso mountnute unetbootinom?A vybrat prostredie LXDE?Len neviem ci mi ho ponukne?Raz sa mi stalo,ked som instaloval alternativu xubunta,vtedy mi vypadol net tak sa instalacia prerusila a presla na manualnu konfiguraciu,kde som si vyberal co chcem aby tam bolo.
Len neviem ci sa to da urobit aj nejako inak.Za odpoved dakujem.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Lubuntu
« Odpověď #3 kdy: 12 Dubna 2010, 22:34:43 »
kdyz nainstalujes minimal (proste ubuntu bez graf. prostredi) a pak v terminalu nainstalujes
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install lubuntu-desktop tak mas vyreseno, ne?
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.