Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde pripojit k internetu  (Přečteno 754 krát)

Ljuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nejde pripojit k internetu
« kdy: 15 Dubna 2010, 16:43:50 »
Zdravim vsechny..prosim o radu..na ubuntu jsem uplne novy, chci vyzkouset nove prostredi a jiny operacni system.k tomu ale potrebuji internet ke stazeni vsech aplikaci apod..pouzivam momentalne bezdratove pripojeni - ted jsem pripojen pres kabel a mam pevnou ip(pozdeji bude wi-fi s DHCP).bohuzel se mi ale nedari v ubuntu se pripojit k internetu,nastavil jsem ip adresu,masku,branu,dns server..napise mi to ze pripojeni bylo navazano, ale kdyz pustim firefox a zadam nejakou stranku tak mi to pise ze stranku neni mozne zobrazit..prosim moc o radu, prip. o screen, kde se to nastavuje,jesi jsem ubec nastavil spravne.vsem moc dekuju:)

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Nejde pripojit k internetu
« Odpověď #1 kdy: 15 Dubna 2010, 18:26:34 »
Pro wifi lze momentálně doporučit verzi 9.04. Novější verze nejdou.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

c0rrupt

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 201
    • c0
Re: Nejde pripojit k internetu
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2010, 14:24:48 »
Mno nevim asi by bylo ideálnější mít 9.04 ale v 9.10 wifi jede akorát něco má problémy. Pokud víš IP routeru nebo jak jsi připojený, zkus jestli pingneš aspon ten router neto AP. Možná rozved toršku co máš za to zařízení co ti poskytuje internet, jak je nastavné jenom parametry a třebas nějaký screen jak tomáš nastavené u sebe. Nerad bych tě mystifikoval s wifi zas takové zkušenosti v ubuntu nemám. Ale myslim, že je tu dost lidí co se v tom vyznají a nejdřív bych to zkusil rozchodit a pak zkoušel jinou verzi. Nebo jednoduše zkus stáhnout live CD 9.04 jenom s něho nabootovat a otestovat jestli to jde aspoň tam nebo je chyba někde jinde. Příčin může být mnoho.
Hell is a nice place... Im not there.

Ubuntu 10.04 -64bit xmpp: c0rrupt@jabbim.cz www: http://c0rrupt.cz

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Nejde pripojit k internetu
« Odpověď #3 kdy: 17 Dubna 2010, 10:59:33 »
V první řadě ještě jednou překontroluj, jestli všechny zadávané údaje jsou správné a to zejména DNS. Hoď sem výpisy z terminálu:

Kód: [Vybrat]
ifconfig
cat /etc/resolv.conf
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.