Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Editor css s intellisense  (Přečteno 1280 krát)

rozkosnictvi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • Můj obchůdek
Editor css s intellisense
« kdy: 08 Dubna 2010, 13:27:00 »
Ahoj,
nejsem si úplně jistý jestli to patří sem, ale lepší téma jsem nenašel.

Nejsem v Ubuntu dlouho a moc by mi při práci pomohl nějaký editor který by uměl intellisense u css. Je na prd kvůli pár stylům otevírat virtuálně Xpčka a MS Visual studio (MS musim mít kvůli firemním aplikacím  ??? ). Zkoušel jsem Mono, ale to bohužel css nějak neumí (nebo jsem nenašel jak) a ostatní editory jsou vesměs gedit s pár rozšířeními, ale intellisense nemá zatím ani jeden co jsem vyzkoušel a při tom to šetří spoustu psaní a alespoň mně to šetří min čtvrtinu času na kódování.
Předem moc díky.
V.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Editor css s intellisense
« Odpověď #1 kdy: 08 Dubna 2010, 15:20:05 »
mno, asi je to trochu overkill, ale co treba eclipse s nejakym pluginem na css?
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

rozkosnictvi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
    • Můj obchůdek
Re: Editor css s intellisense
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2010, 08:34:53 »
Tak eclipse ne, po hodině co jsem se pokoušel do toho nacpat oficiální plugin letěl eclipse do pryč a já ztratil další čas hledáním něčeho co mi pomůže datlovat. Třeba mi to donutí napsat si něco svýho, když na tím tak přemejšlim asi to bude nejrychlejší řešení.

Kedrigern

Re: Editor css s intellisense
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2010, 10:39:48 »
Částečné řešení je lehčí, než se zdálo.

Gedit (mimochodem neznám editor, který by uměl zvýrazňovat tolik jazyků), kde stačí aktivovat několik pluginů (doplňování závorek, odsazování a právě doplňování) a chová se to docela podobně. Ano, k MS VisualStudiu, či zdokumentovaným částem v MonoDevelop to má daleko, ale tipuji, že na CSS je to zcela dostačující.
Popřípadě mi možná šlo dopsat ten plugin do ještě lepší podoby. (Doporučuji mrknout na LaTeX plugin pro Gedit, ten už je opravdu dobrý).

Popřípadě podobné věci občas umí Geany (velmi dobrý editor), jenže moduly a DB pro něj jsou povětšinou dosti experimentální (on sám zcela stabilní). Nicméně jednou jsem Geany donutil právě zobrazovat jak dopľnování, tak nápovědu, ale bylo to pro nějaký Céčkovský jazyk.

Edit: Pak samozřejmě VIM: http://insenvim.sourceforge.net/ (ale neumí CSS)

zcout

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Editor css s intellisense
« Odpověď #4 kdy: 17 Dubna 2010, 23:48:43 »
No pak je tady ještě třeba NetBeans, což je z mého pohledu alternativa pro Eclipse. Chce to trochu trpělivosti, než se člověk naučí pracovat s těmito nástroji. Jejich funkce jsou ovšem velmi rozsáhlé..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.