Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nasdílení tiskárny v Ubuntu 9.10 a její používání ve Windows XP ve Virtualboxu  (Přečteno 900 krát)

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Dobrý den


poradí někdo jak nasdílet tiskárnu v Ubuntu 9.10 tak abych ji mohl používat i ve Virtualboxu kde mám Windows XP s účetnictvím.

Jde mi o to abch kdykoliv mohl tisknout jak z Ubuntu tak z XP bez přepínání USB v liště Virtualboxu.



Díky moc za rady nebo případné návody. Na netu je toho tolik že jsem z toho zmatenej :(


Sesijama



matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Dobrý den,
nehledejte v tom vůbec nic složitého, pro jednoduchost si představte, že Ubuntu a ty XP jsou v podstatě dva různé počítače, které stojí vedle sebe, potřebujete tedy v Ubuntu nasdílet tiskárnu pro tisk po síti a v XP připojit sdílenou síťovou tiskárnu a nainstalovat pro ni ovladače. Vše je popsáno zde http://wiki.ubuntu.cz/S%C3%AD%C5%A5ov%C3%BD%20tisk/z%20MS%20Windows, i když pro 7.10, tak si myslím, že ani v 9.10 nebude žádná velká odlišnost.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

Sesijama

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
    • Sesijama - technologie pro výrobu reklamy
Wow super perfektní díky moc :))

Funguje bezvadně i na Ubuntu 9.10



Ještě jednou díky


Sesijama

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.