Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Broadcom NetXtreme 4401-B0 obcasne problemy  (Přečteno 877 krát)

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Broadcom NetXtreme 4401-B0 obcasne problemy
« kdy: 12 Dubna 2010, 20:52:13 »
Zdravim, provozuju starsi HP Compaq nx7300 (OS Win7 a Ubuntu 9.04)s bezdratovym adapterem Broadcom NetXtreme 4401-B0. Uz od Ubuntu 8.04 pouzivam nesvobodny ovladac Broadcom STA, ktery ma v podpore napsany adaptery rady 43xx... Ubuntu mi ho samo nabizi. Prvni problem se objevil kdyz sem u kamarada zprovoznil AP Zyxel. Pod win vse ok, Ubuntu sit nevideli. Na nejakem foru jsem prisel na radu - snizit vysilaci kanal AP. Puvodne byl 13, 12 taky nefungovalo, Ubuntu se chytili az pri kanalu 11. To same se mi bohuzel zacalo dit v jedne ucebne ve skole. Cela fakulta je pokryta siti Eduroam, ktera mi vsude jde bez problemu. Ovsem v jedne ucebne ji Ubuntu vubec nevidi. Win7 naprosto bez problemu a v plne sile.

Muze to byt zpusobeno ovladacem pro starsi typ adapteru? Existuje moznost nainstalovat novejsi? Nebo nejake jine napady?

Predem dekuji za Vas cas.
Honza M.
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

jmp

  • Host
Re: Broadcom NetXtreme 4401-B0 obcasne problemy
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2010, 21:53:49 »
google ukazal napr. tohle: http://www.mandrivalinux.cz/petos-wi-fi-a-kanal-13/
trba to pomuze...

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Broadcom NetXtreme 4401-B0 obcasne problemy
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2010, 15:13:59 »
Vcera jsem zkusil odstranit nesvobodny ovladac a nainstaloval nejakej svobodnej, extrahujici jine ovladace. Potom jsem zkusil podle odkazu iwlist frequency a je aktivovana az do kanalu 14, tak uvidim ve skole, jestli to bude lepsi nez s nesvobodnym ovladacem. Skoda ze jsem iwlist nezkusil kdyz jsem jeste mel nainstalovany nesvobodny ovladac:)
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

honzee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 185
Re: Broadcom NetXtreme 4401-B0 obcasne problemy
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2010, 14:00:20 »
Tak jen pro uzavreni tematu - ve skole vse funguje. Zda se tedy, ze problem byl v nesvobodnem ovladaci.
Mezi má oblíbená prvočísla patří 11° a 13°

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.