Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compiz robí problémy [vyřešeno]  (Přečteno 1668 krát)

J08nY_SVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Compiz robí problémy [vyřešeno]
« kdy: 26 Dubna 2010, 20:14:35 »
Takže píšem sem ku vám znovu a tentoraz už zo závažnejším problémom... Mám 9.10 s Compizom a nedávno sa mi stala taká vec že som vypol efekty na 0 a potom znova na Vlastné čiže ovládané compizom. no a vtedy nb úpne sekol lepšie povedané obrazovka... kurzorom sa hýbať dalo no vôbec nič neragovalo (ani okná po prejdení nad ich nadpis neukázali dialógové okno) počítač po stlačení vypnutia nič nerobil alebo lepšie povedané ani po 60 sec (i keď mám navolené že po stlačení vypnutia sa spýtať čo robiť) a tak som ho vypol tvrdým vypnutím. potom počítač bežal ok niekoľko bootov no keď som chcel v pokročilom compize z aktivovat tak ten *V*I*S*T*A*cky nahlad okien ked prejdem myskou nad okno no a vtedy to seklo znova potom sa opakovalo to prve lenze som hned nezapinal pc ale len ho vypol a odisiel no a za dva dni pri starte sa mi to stalo tiez... uplne normalne som sa logol vsetko uplne v pohode akorat po lognuti(taky ten dlhsi zvuk nie tie bubny) som videl ciernu obrazovku a nacitavacie hodiny na myske no po chvile sa to nacitalo lenze to seklo upne a nedalo sa vobec nic robit tak znova tvrde vypnutie. a po druhom starte to iste takze teraz som isiel na win(esteze mam dual boot) ale dost ma to hneva ze som si posahal compiz... Mal by som par rieseni takze pridajte dalsie alobo mi poradte ako na tie co napisem...
1/ Vo WINe ne nainstalovat soft ktory vidi a dokaze editovat particie ext4 a nim zeditovat v configu compizu to aby sa nespustal hned pri starte...
2/ Ist do recovery modu potom do rootovskej konzole a tam compiz odinstalovat.(nejako ho odinstalovat)
3/ Nejako preinstalovat compiz alebo vymazat vsetky configy aby nahodil default nastavenia...
« Poslední změna: 04 Května 2010, 14:14:16 od J08nY_SVK »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2010, 20:42:04 »
Ak som ta spravne pochopil tak sa mozes prihlasit ale pri pouziti compiz zamrzne.
Spusti ubuntu a pri prihlasovani vyber iba uzivatela. Na spodu obrazovky sa ti objavia volby sedenia a tam vyber failsave gnome(zachranne gnome) zadaj heslo a prihlas sa. Toto nastavenie ti zabezpeci ze sa vynechaju vsetky skripty a nastavenia po spusteni. Daj nastavenie compiz a dole v okne mas nastavenia- a tlacidlo vratit standardne hodnoty.
« Poslední změna: 26 Dubna 2010, 20:43:38 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

J08nY_SVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2010, 09:17:00 »
Thx... Niečo takéto som potreboval ae teraz som na inom pc tak vyskúšam doma. No neviem ze ci ta zmena nastaveni pomoze pretoze takto mi to laglo aj ked som daval vlastne efekty.. Cize compizs tym nieco ma ale riesil by som to v docasnej dobe asi reinstallom compizu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2010, 10:01:01 »
Ak je to sposobene compizom tak by ti mal tento postup umoznit aspon pracu v gr. prostredi a preinstalovavat mozes tam.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

J08nY_SVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2010, 19:38:54 »
teraz trocha odbocim od temy ale je mozne ze vsetky tieto problemy suvisia s tym ze som sa do : http://www.asus-shop.sk/katalog/asus-notebooky/intel-core-i7/asus-g51j-15.6-i7-720qm-dvr-640gb-4g-w-b-7u-sk-2  instaloval z cdcka ktore prislo z launchpadu no nemal som moznost si zvolit aku instalaciu chcem( mam to na dual s 64 bitovou W 7). A automaticky mi to tam napchalo i686? Do tychto vlastnosti OS a procesorov sa vobec nevyznam takze mi rovno povedzte kde je chyba :D

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #5 kdy: 28 Dubna 2010, 08:27:34 »
Jadro vadit nemoze to je dobre, ovsem ten 3D display je skutocnost? To by mohlo byt ze si gr. kartu prepol vo win. do dajakeho rezimu s ktorim si ovladac v ubuntu neporadi.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

J08nY_SVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #6 kdy: 28 Dubna 2010, 16:27:51 »
Vo wine som nebol velmi dlho a tie problemy zacal robit nieco s compizom takze by som to vyradil pretoze mesiac som bol len na ubuntu a problemy robi posledny tyzden... Ale si si isty tym ze jadro je dobre? Predsa mam 4 GB plus 1 GB na gr karte a to 32 nemoze vyuzit? alebo i686 neni 32?

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6031
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #7 kdy: 28 Dubna 2010, 17:33:34 »
Vo wine som nebol velmi dlho a tie problemy zacal robit nieco s compizom takze by som to vyradil pretoze mesiac som bol len na ubuntu a problemy robi posledny tyzden... Ale si si isty tym ze jadro je dobre? Predsa mam 4 GB plus 1 GB na gr karte a to 32 nemoze vyuzit? alebo i686 neni 32?
i686 je označení architektury procesoru.
Daj si
Kód: [Vybrat]
uname -a a mělo by to vyplyvnout x86 alebo x86_64.
32b dokáže využít 4GB RAM a 1GB na kartě.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

J08nY_SVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2010, 18:52:49 »
Teraz niesom an ubuntu lebo ten probelm som este neopravil{asi pockam na 10.04 a potom upgradnem rovno na 10.04 alebo to vyriesim inak} ale uname -a vyplivne i686 a prave to sa podla mna zda ako problem kedze win ktory mam na dual je 64bit a tym padom aj linux by mal byt 64.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6031
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2010, 19:29:21 »
Teraz niesom an ubuntu lebo ten probelm som este neopravil{asi pockam na 10.04 a potom upgradnem rovno na 10.04 alebo to vyriesim inak} ale uname -a vyplivne i686 a prave to sa podla mna zda ako problem kedze win ktory mam na dual je 64bit a tym padom aj linux by mal byt 64.
Už se orientuju. Máš 32b systém. Jsem zapomněl, že to značí malinko jinak. Jestli je někde problém, tak přechodem na 64b si nepomůžeš.
Co se stane keď je notebook vypnutý a potom rovnou nastartuješ Linux?
« Poslední změna: 28 Dubna 2010, 19:32:16 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

J08nY_SVK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Compiz robí problémy
« Odpověď #10 kdy: 30 Dubna 2010, 18:32:58 »
Tak som teda v failsafe mode ale rad by som to urobil tak ze v compize by som nastavenia nechal ale len by som ho vypol aby sa nespustal pri nomalnom starte... AKo tak urobit pretoze v aplikaciach spustanych pri starte som ho nenasiel...

//Edit: Uz som v normal Gnome mode a bezi v poriadku lebo som vo failsafe vypol funkciu window previevs pri ktorej mi to minule seklo..
//EDIT: PROBLEM SOLVED spôsobovala ho funkcia Windows Prewies takze na nu davajte pozor...
« Poslední změna: 04 Května 2010, 14:16:26 od J08nY_SVK »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.