Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bílá smrt (při bootování Linux bílá obrazovka a zásek PC) 10.04 LINX  (Přečteno 4122 krát)

MichalR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Dobrý den!
Při spuštění pc mi proběhne načtení ramek i hw ok. Při startu Linux nahoře na obrazovce vyskočí kurzor který bliká. Pak přijde ona "bílá smrt".
Začalo to při přechodu na 10.04 lucid. První spuštění bílá obrazovka...po následném restartu vše najede jak má. Jde o HW a náhodně se to stalo při přechodu na novější verzi? Nebo je potřeba něco vyladit?
Aspoň prosím info, třeba zahoď pc, nainstaluj win:-D nebo tak něco:-)

Děkuji za váš čas:-)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Trochu to nechápu?
Stalo se to jen jednou?
Teď už je to v pořádku?
Pokud to stále blbne tak zálohuj data a udělej čistou instalaci. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

MichalR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
stává se to nahodile, když zapínám pc. Někdy ano, někdy ne.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Tak doporučuji zkontrolovat Ram a kouknout jak je na tom disk a popřípadě udělat Checkdisk.
Oboje tuším můžeš udělat pomocí cd Ubuntu. Akorát u 10.04 cd musíš hned po startu po biosu rychle něco mačkat třeba mezerník a poté zvolíš "Memory test" to poběží cca jeden PASS asi 30 min ( podle velikosti tvé ram) pokud bude špatná bude to vypisovat ERROR.
Pokud vše ok tak nabootuj Live Ubuntu a třeba podle Systém-> Správa-> Diskový nástroj a kouknout na Data SMART a Zkontrolovat souborový systém viz obrázek  ;)
Pokud SMART není tak vlez do Biosu a povol je. ;)


pokud bude vše v pořádku tak bude problém v instalaci a doporučuji přeinstalovat čistou.
« Poslední změna: 06 Května 2010, 11:26:53 od RRadek »
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Aspoň prosím info, třeba zahoď pc, nainstaluj win:-D nebo tak něco:-)

Zkus U8.04.03 z Live CD, případně nainstaluj.
Pokud ti jde o spolehlivost a ne o fičůry, doporučuji tento systém.
Já posuzuji OS podle nejmenší frekvence mrznutí a U9.10 i U10.04 jsem na strojích v kanclu downgradoval na U8.04.03 a jedou vednevnoci od pondělí.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Ked ti to nabehne tak ide compiz?(efekty prostredia) Biela obrazovka byvala ked nespravne fungovali ovladace s compiz. V novom ubuntu sa xorg spusta uz pred prihlasenim.

P.s nepises konfiguraciu tvojho pc.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
TIBOR má pravdu, problém většinou bývá s Compizem
pokud ti najede "bílá" obrazovka tak stiskni Alt+F2 a následně poslepu napiš

Kód: [Vybrat]
metacity --replacea pak odentruj
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Koukám že mu asi počítač spadnul úplně že ani nenapíše jak to dopadlo  :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

MichalR

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Testy nenašli žádný zádrhel...
Nakonec ani compiz to nebyl. Smazal jsem celý disk a nainstaloval znovu. Běží jako hodinky a mám z něj radost. Lynx se mi líbí, nové prostředí je fešné:-))
Asi došlo k nějaké hrubé chybě při přechodu na novější verzi.
Dík kluciiii
« Poslední změna: 22 Května 2010, 20:51:33 od MichalR »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.