Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde nainstalovat.... :(  (Přečteno 1100 krát)

Hol-biitchka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Nejde nainstalovat.... :(
« kdy: 06 Srpna 2010, 17:44:44 »
Zdravim.... Mám takovej decentní problém..... Mám AAO..... Originál s woknama, ty mi ale spadli tak sem chtěla přejít na Linux.... Nainstalovala jsem teda PCLinuxOS, ale ten zkolaboval..... Když jsem chtěla teda přeinstalovat na ubuntu tak mi to hází chybu :Input/output error during write on /dev/sda ... Tam když dám retry tak naběhne další, a to : Error fsyncing/closing/dev/sda : Input/output error...... Dám zase Retry a naskočí tam : Pokus o připojení souborového systému ext4 z SCSI2 (0,0,0), oblast č.1 (sda) pod/selhal. Z menu rozdělování můžete v dělení pokračovat.......

Myslíte, že byste mi mohli poradit jak to dát dohromady?? Sem totální začátečník..... :(
« Poslední změna: 06 Srpna 2010, 17:53:15 od Hol-biitchka »

jmp

  • Host
Re: Nejde nainstalovat.... :(
« Odpověď #1 kdy: 06 Srpna 2010, 21:51:17 »
zkontrolujte si, jestli je v poradku hw - mam za to, ze nebude
pokud nebude, tak nejprve resit hw a pak teprve sw...

fish

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: Nejde nainstalovat.... :(
« Odpověď #2 kdy: 07 Srpna 2010, 18:56:26 »
Napriek povestiam windows ani linux bez dôvodu nepadajú. Ak je stroj v záruke je vhodné ho reklamovať. Ak je nejaký známy ktorý dokáže otestovať hardware a poskytnúť popis chyby zvýši to úspešnosť reklamácie.
Odhadujem to na chybu disku (S.M.A.R.T. by mal ukázať chybu). Je to ale hrubý odhad - lepšie je napísať presné označenie hardware.
Acer Aspire 5738ZG/Intel T4400/ATI MR HD 4650/4GB RAM :: Ubuntu 10.04 64bit/Kbuntu 10.10 64bit/Win7 HP 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.