Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Černá obrazovka  (Přečteno 4489 krát)

m1shA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Černá obrazovka
« kdy: 01 Července 2008, 21:47:14 »
Ahoj muj problem se tyka hry Day of Defeat Source, ale evidentne se vyskytuje i u dalsich her od Valve (CSS, Half Life). Hru spoustim pres wine, nabehne uvodni screen dvou vojaku, pote vsak neni videt menu, ale naskoci cerna obrazovka. Zvuk jde normalne dal, kurzor je viditelny. Zkousel jsem spoustet pres directx7 i directx8, ale nepomohlo.

Na jinych forech jsem se docetl, ze muze pomoci editace "HKEY_CURRENT_USER\Software\Wine\Direct3D" v registrech wine (prikaz v terminalu: wine regedit), jenze tyto registry v mem prostredi chybi...

Za kazdou pomoc a radu budu vdecen  :)

Flavicius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re: Černá obrazovka
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2008, 23:39:20 »
Něco takového mně dělá cs 1.6... prostě vidím černo, ale zvuk jde.

Stačí, když se přesunu do jiného sezení (či co to je :) a zpět...  ctrl+alt+F9   > ctrl+alt+F7

Pak se normálně vše zobrazí a mohu hrát ;).
Za všechno může programování!
------------------------------------
Doporučuji všem, kteří nevědí, jakou si vybrat kravatu k obleku: http://vyberkravatu.cz

qUAKER

  • Host
Re: Černá obrazovka
« Odpověď #2 kdy: 07 Července 2008, 11:40:21 »
ano, v defaultu chybí, ale stačí klíč Direct3D vytvořit a jede to :)

Dejf94

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Černá obrazovka
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2008, 16:12:25 »
ano, v defaultu chybí, ale stačí klíč Direct3D vytvořit a jede to :)
ahoj,proism a jak to mam urobit?

Qweek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Černá obrazovka
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2008, 11:45:25 »
Já mám s černou obrazovkou taky problém a to u her které jsou 3D. Zjistil jsem to u Warzony 2100 (zmizne mi textura a vidím jenom jednotky a budovy) A dělá mi to u onlinovky Metin2 (tu jsem tedy zkoušel přes wine www.metin2.cz). Když jsem si podle návodu zkoušel jestli mi jede 3D karta, tak se zdálo, že šlape v pohodě (ty tři ozubená kola) Já jsem počítačový analfabet a tak netuším jestli je chyba mezi klávesnicí a židlí nebo někde jinde :D

Pokud by někdo měl představu kde je chybka, tak budu vděčný. Dík moc


Qweek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Černá obrazovka
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2008, 13:48:03 »
Znovu já:-) Nikdo tedy netuší proč mi to dělá černou obrazovku? Našel jsem nějaké rady s tím, že problém může dělat zvukovka, ale nepomohlo to. Jestli někdo ví jak toto řešit, tak sem dejte nějakou radu prosím. Dík moc:-)

kimi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: Černá obrazovka
« Odpověď #6 kdy: 10 Července 2010, 10:34:29 »
Mám trochu jiný problém - hra jede absolutně bez problémů, jen ji musíte otevírat z umístění windows a jako exe použít soubor metin2client.bin, klasicky se Vám to kousne a skončí to chybovým hlášením. Problém ale pro mě je, že z nepochopitlených důvodů nefunguje klávesa, kterou se zvedají drop věci - yangy, zbraně a tak. Nevím, jestli to nemám třeba někde blbě nastavený, jak jste na tom Vy? Díky za rady a postřehy, ocenil bych pomoc, hodně mě to zdržuje. Kimi

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.