Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nautilus nezobrazí všechny složky, při pokusu vstopit chyba vstupu/výstupu  (Přečteno 6765 krát)

beer

  • Host
Ahoj, při pokusu vstoupit do složky /media/data/MULTIMEDIA/Video terminál hlásí:
bash: cd: Video: Chyba vstupu/výstupu

Nautilus vůbec danou složku nezobrazí, ale terminál ji vypíše, když zadám:
Kód: [Vybrat]
medved@ubuntu-pc:/media/data/MULTIMEDIA$ ls
download     eBooks   Hudba   Video
Fotky    Obrázky     VirtualHD

Zkoušel jsem vstoupit do složky jak z Debianu, tak z Ubuntu, tak i Windows 7, a ani v jednom z těchto systémů bez úspěchu.
« Poslední změna: 13 Prosince 2011, 08:12:48 od beer »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Ako ju pripajas a s akym parametrom?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

beer

  • Host
v tom problém není, celé /media/data jsou jedna ntfs partišna, připojení je pro čtení i zápis v /etc/fstab. Do složky fotky se dostanu. Nedostanu se jen do videí a obrázků.
Včera ještě přístup fungoval. Podezření mám na Free Rapid Downloader spuštěný z ubuntu. Nastavil jsem tam alokaci diskového prostoru před začá tkem stahování. Byl to poslední přístup, při kterém se zapisovalo na disk. Již dříve mi to udělal, ale kamarád Windows administrátor mi tvrdil, že to byla náhoda, že za selhání ntfs toto nastavení nemůže. Opakovaný pokus však mluví svým výsledkem za vše.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
NTFS doporučuji pětikrokový chkdsk ve windows konzoli. Ubuntu mi nikdy nedokázalo opravit windows oddíly, už se mi takto poškodil v Ubuntu NTFS několikrát a poté nějaké složky či soubory nešly číst.  :'(

Pokud nemáš windows tak můžeš spustit nějaké live CD windows třeba. http://www.uloz.to/8350362/active-boot-disk-suite-v5-1-2-livecd-win-dos-editon-retail-iso

a poté CMD a...
Kód: [Vybrat]
chkdsk X: /rpřičemž X nahradíš za přidělené písmeno diksu. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

beer

  • Host
Kód: [Vybrat]
chkdsk X: /r

Díky, částečně zabralo, zachránil jsem všechny fotky. Bohužel složku Videa to neobnovilo :-(. Nyní už ta složka není vidět ani v terminálu. Předpokládám, že teď by pomohl jen nějaký nástroj na obnovu soubofů? Recuva nebo něco takového...

beer

  • Host
Ještě jsem zkusil testdisk a ten našel nějakej problém ohledně hlaviček a cylindrů

Kód: [Vybrat]
Disk /dev/sdb - 1500 GB / 1397 GiB - CHS 182401 255 63                                                                                                       
Current partition structure:                                                                                                                                 
     Partition                  Start        End    Size in sectors                                                                                         
                                                                                                                                                             
 1 * Linux                    0  32 33    38  94 56     614400                                                                                               
 2 P Linux                   38  94 57 39200 222 62  629145600                                                                                               
 3 E extended             39201   0 30 169347  25 22 2090797058                                                                                             
Warning: Incorrect number of heads/cylinder 240 (NTFS) != 255 (HD)                                                                                           
 4 P HPFS - NTFS          169347  25 23 182401  35 34  209713152 [windows_backup]                                                                           
 5 L Linux Swap           39201   0 32 39723  42 63    8388608                                                                                               
   X extended             39723  43  1 169347  25 22 2082408448                                                                                             
 6 L HPFS - NTFS          39723  75 33 169347  25 22 2082406400 [data]

Nevím ale jak bych měl opravit :-(

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Pamatuješ co ti to nakonec vypsalo ve windows na konci toho testu? Kolik vadných Kb?

Pokud v Ubuntu otevřeš Nástroje disku a najedeš si na ten disk tak tam máš možnost kliknout na Data SMART? pokud ano tak kolik vadných sektorů ukazuje?

Pokud jsi zkoušel Test disk tak můžeš se pokusit zachránit data pomocí Photorec viz návod. Ale asi bych stáhnul verzi novější pač ta co je v repozitářích mi nějak blbne a neobnovuje vše. od tud. http://www.cgsecurity.org/testdisk-6.14-WIP.linux26.tar.bz2
návod tady...http://wiki.ubuntu.cz/TestDisk#Z.2BAOE-chrana_vymazan.2BAP0-ch_dat_-_PhotoRec

Dále můžeš pomocí liveCD Active@bootdisk překontolovat jak na tom ten disk je opravdu. (odkaz na stažení už jsem ti posílal nahoře)
Návod zde...http://www.livecd.com/programs_disk_monitor.htm

Pokud v testu Active@bootdisk bude hodně červených čtverečků tak zálohuj co se dá a kup si nový disk. :'(
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.