Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odebral jsem PulseAudio a mám hrozný problémy se zvukem  (Přečteno 1404 krát)

remusromullus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Odebral jsem PulseAudio a mám hrozný problémy se zvukem
« kdy: 06 Května 2010, 22:57:02 »
Zdravím,
příšerně mi chrčel zvuk ve hrách, tak jsem na radu zdejšího fora odebral přes Synaptic Pulseaudio. Problém se vyřešil. Pak jsem jednou (nedopatřením) spustil Rhytmbox a ten si přivlastnil zvuk a nešel mi zvuk v ničem jinem. Pomohla pouze opětovná instalace Pulseaudia, které jsem vzápětí hned zas odinstaloval kvůli zmíněnému chrčení. Problém se vyřešil.

Od té doby musím teměř při každém spuštění nainstalovat a odinstalovat Pulseaudio, aby mi zvuk naběhnul. Není to nic hrozného, ale je to otravný, skoro přemýšlím, že si do pospuštění udělám nějaký skript;-). Navíc mi teď kompletně přestal fungovat Skype vůli problému with audio playback.

Zajímavé je, že když neprovedu instalaci a odinstalaci Pulseaudia, tak mi zvuk v něčem jede(Me TV, youtube.com, hry) a v něčem nejede(Totem).

Nějaká rada?

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Odebral jsem PulseAudio a mám hrozný problémy se zvukem
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2010, 21:10:52 »
Zvukové centrum GNOME je postavené na Pulseaudio a s jeho přítomnost předpokládá, proto po odinstalování PA nefunguje zvuk v GNOME aplikacích. Ostatní aplikace, které mají podporu ALSA, ten problém nemají. Bohužel od verze 9.10 neexistuje triviální způsob, jak se obejít bez PA a nemít podobné problémy. Už je to prostě příliš zasekané do GNOME.

Mraky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 386
Re: Odebral jsem PulseAudio a mám hrozný problémy se zvukem
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2010, 13:42:59 »
Já teda řešení ke konkrétnímu problému nepřináším, ale v 10.04 mám jak pulseaudio,tak aslu.nevím proč,ale pro jistotu to tak mám.V dřívějších verzích sem si zvyknul na alsu,tak mě soušasná situace trochu zmátla,asi sem si neuvědomil že je možné mít oboje,v některych programech je možnost si dokonce vybrat.A někdy se stane že v nějakým programu nefunguje konkrétně vybrané zařízení(asla,pulseaudio,zvuk z webkamery...),ale funguje pod možnosti default.

roman.pastierik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Odebral jsem PulseAudio a mám hrozný problémy se zvukem
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2010, 12:03:58 »
mne po upgrade na 10.04 prestal chodit zvuk cez hdmi..nepomohlo ani odinstalovanie PA..ani preinstalovanie..ALSU tam mam tiez..predtym ked bola len  ALSA to pekne cez hdmi chodili..teraz ani tuk..ani som to nevyriesil..zvazujem downgrade naspat na 9.10..alebo este chvilu pockam na nejaky update..ale je to dost zlee..ze sa nieco taketo dostalo do systemu..a este je to aj strasne previazanie s GNOME..

Rover623

Re: Odebral jsem PulseAudio a mám hrozný problémy se zvukem
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2010, 15:12:01 »
Je to asi naprosto tupé,ale zkoušel jsi nechat PulseAudio a pomocí toho klikadla "Výběr systému multimédií" si nastavit jako výchozí ALSU

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: Odebral jsem PulseAudio a mám hrozný problémy se zvukem
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2010, 19:20:02 »
http://forum.debian-linux.cz/index.php/topic,571.0.html
Ale nevím jestli to půjde i v Ubuntu.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.