Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dva fyzické harddisky a dualboot - nastavení jumperů - Master nebo Slave?  (Přečteno 1988 krát)

escz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Chci jeden fyzický harddisk použít pro windows XP (ntfs) a jeden pro Ubuntu. Mám jumpery u obou nastavit na Master? Nebo budu mít možnost vybrat Linux na druhém disku, i když budou jumpery nastaveny na Slave?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Budes mat moznost vybrat. Ak mas boot sektor na disku s win. Tak sa ti tam do MBR nainstaluje zavadzac ubuntu ktori bude ponukat vyber oboch systemov.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Pokud už v tom kompu oba disky jsou a oba jsou z OS viditelné, tak žádné jumpery nepřehazuj!

Pokud tam budeš ty disky dávat, zjisti si napřed něco o pravidlech jejich zapojování (když mluvíš o master/slave, předpokládám, že jde o PATA disky)
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.