Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 10.04 - nenabiha compiz, nutny rleoad window manageru  (Přečteno 659 krát)

ondra.kl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Zdar!

Mám na PC problém s compizem v Ubuntu 10.04 i386. Po povýšení z 9.10 i čisté instalaci z CD.

1. po startu ubuntu jsou všechna okna a nabídky příšerně líné - odezvy v jednotkách až desítkách sekund. Nezávisle na tom jestli je správcem oken  metacity nebo compiz.
2. po instalaci fusion-icon stačí zde navolit "reload window manager" a po reloadu je všechno hezky rychlé tak jako to bylo v 9.10
3. po restartu je opět vše pomalé a managerem oken je metacity, po reloadu opět ryché
4. po změně na Compiz, nastavení a následném restartu je správcem oken opět metacity a vše je pomalé :'(

PC: Optreon 144 / Nforce 250 / ATI X1950GT / 2x36GB/10K Raptor (sdb1 - system, sdc1 - home, sdc2 - swap)

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

ondra.kl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Ubuntu 10.04 - nenabiha compiz, nutny rleoad window manageru
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2010, 21:54:38 »
... takže když to mám po patchi pomalé (xserver-common + xserver-xorg-core: 2:1.7.6-2ubuntu7-gc4) tak mám smůlu než doplněj podporu pro svobodné ovladače ATI?

EDIT: ale aspoň se pamatuje nastavení compizu a emeraldu. Nešlo by restartovat window manager nějakým skriptem po startu?
« Poslední změna: 10 Května 2010, 22:06:33 od ondra.kl »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.