Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: SR - Nitra  (Přečteno 193798 krát)

livan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Re:SR - Nitra
« Odpověď #100 kdy: 06 Srpna 2014, 21:01:33 »
No vidíš, keby si tam nainštaloval 64bitové Lubuntu, mal by si najviac podobný Linux ku Greenie 14.04, ktorý máš nainštalovaný na ďalších dvoch počítačoch a navyše by si mal Libre Office nainštalovaný už v základe (teda ak sa nemýlim). To je tak, keď robíš veci bez rozmyslu.
« Poslední změna: 06 Srpna 2014, 21:05:21 od livan »
nikdy nehovor nikdy a nerob iným to, čo nechceš aby oni robili tebe
DELL Latitude E6220, 4 GB RAM, Intel i5, 275 GB SSD, Manjaro XFCE

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
SR - Nitra
« Odpověď #101 kdy: 07 Srpna 2014, 08:45:13 »
Citace
navyše by si mal Libre Office nainštalovaný už v základe (teda ak sa nemýlim)

Lubuntu nemá LO ale Abiword a Gnumeric (rovnako ako Xubuntu).
LO v základe má Greenie.
Ak sa plánuje práca s nejakými MO dokumentami, treba Abiword aj Gnumeric odinštalovať a nahradiť s LO prípadne OO. Tie majú výrazne lepšiu kompatibilitu.  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #102 kdy: 07 Srpna 2014, 18:32:35 »
Xubuntu som videl minule na stroji vxmery-ho a celkom sa mi pozdaval. Take veci, ze nainstalovat LO uz hravo zvladam, Abiword a Gnumeric som tiez odinstaloval ako poradil vxmery . A mam dojem, ze Xubuntu a Greenie sa celkom podobaju,  rozdiely intuitivne zvladam bez toho, aby som musel nieco vyhladavat.
Do hornej listy vedla mysiaka som dal spustacie ikony Google Chrome, Viber, Skype, LOWriter a VLC, ostatne mozem neskor podla potreby, miesta tam je habadej. Dokonca aj ventilator menej huci ako predtym s W7 aj Ubuntu.
Teda, na chate ficim na Xubuntu, odporucam.

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #103 kdy: 08 Srpna 2014, 15:30:03 »
Ahoj. Libreoffice nainštaluješ jediným príkazom. Veľkosť ikoniek ako i celej témy sa dá nastaviť. A môže ti zväčšiť okno aj dvojklik kdekoľvek na horný pruh okna
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #104 kdy: 08 Srpna 2014, 19:42:18 »
Pre mna je zatial instalacia programu jednym prikazom komplikovanejsia ako v centre softveru napisat LO a hladat. Z toho co mi ponukne dam instalovat a hotovo. Pri mojom terajsom leveli v tejto oblasti plati, ze pomaly dalej zajdem.

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #105 kdy: 09 Srpna 2014, 09:49:23 »
Trochu ironicky centrum softvéru nemám rád, nikdy som ani nepoužíval, ale so synapticom som maximálne spokojný :)

Aj keď mne tam vadí hlavne to, že niektoré obrázky majú cez 1MB... To sa potom ťažko tlačí niečo na CD :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #106 kdy: 09 Srpna 2014, 18:47:05 »
Dnes mi Greenie ponuklo aktualizaciu softveru a po odkliknuti dolezitych a odporucanych mi okrem ineho naistalovalo aj Skype 4.3 pre linux /predtym 4.2./. Najprv som sa nemohol do skype-u prihlasit a po korektnom vypnuti a zapnuti netbooku MSI uz sa prihlasit dalo, neidu mi vsak mikrofon a repraky. Kamera ide. Pod W7 starter vsetko ok.
V stredu sa stretneme v Malibu, tam to mozme poriesit ako dalej. Keby sme to nezvladli, ostava asi len odinstalovat 4.3. a vratit sa k 4.2. Dufam, ze dalsie aktualizacie uz nebudu na ukor stability a spolahlivosti systemu.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
SR - Nitra
« Odpověď #107 kdy: 09 Srpna 2014, 18:59:45 »
Citace
Keby sme to nezvladli, ostava asi len odinstalovat 4.3. a vratit sa k 4.2.
MS odpílil 4.2 t.j. už sa neprihlásiš ak nemáš 4.3.
Ja som si dnes odinštaloval 4.2, potom v Centru SW aj nejaké knižnice čo zostali, stiahol zo stránky Skype verziu pre Ubuntu 12.04 multiarch, nainštaloval a šlapem.
Je to vo viacerých vláknach, MS zrejme musel otvoriť v 4.3 bránku pre strážcov pseudodemokracie 
 
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #108 kdy: 12 Srpna 2014, 05:30:22 »
Platí stretnutie v stredu? A nie sú stretnutia cez víkend?
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #109 kdy: 12 Srpna 2014, 06:41:44 »
Ano, plati.
Zatial 1x mesacne to bohato postacuje. Vikendy? Neviem, ako ostatni, ale ja som vacsinou cez vikendy prec z Nitry.

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #110 kdy: 12 Srpna 2014, 15:12:41 »
Spoj tam mám, takže skúsim prísť. Bus z voderadov stojí v nitre na 5 zastávkach. Čo známe je blízko toho miesta?
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #111 kdy: 12 Srpna 2014, 16:20:01 »
Ok Stano, restika Malibu je na Schurmanovej ulici, nedaleko mestskeho parku, pozri mapu Nitry. Ak pocestujes tym lokalnym spojom tak vystup na autobusovej stanici, ale ten ide zbytocne dlho a stoji pri kazdej vrbe. Lepsie je prestupit v Trnave na nejaky expresny autobus.
Tak zajtra.

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #112 kdy: 13 Srpna 2014, 05:13:37 »
Takže pri parku. Autobus z voderadov do nitry je zadarmo, tak ako do trnavy, ale v trnave je až o štvrtej. V podobný čas môže byť v nitre
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #113 kdy: 13 Srpna 2014, 07:01:27 »
Pytaj sa na Malibu na Parovciach /Parovce - stvrt Nitry/, je to znamy podnik. Ak by si vystupil na predposlednej stanici pri Hypertescu, je to pesi ta ista vzdialenost ako z AS a nemusis sediet a cakat v autobuse na krizovatkach a potom kluckovat medzi panelakmi smerom k Malibu. Ale ako hovorim, staci pohlad do mapy Nitry a nestratis sa.

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #114 kdy: 13 Srpna 2014, 15:29:28 »
Mám telefón s androidom, gps, mapami a internetom :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #115 kdy: 13 Srpna 2014, 19:51:28 »
Škoda že nebolo veľa ľudí. Ale príjemné posedenie, dá sa dosť naučiť na takýchto akciách, alebo sa jednoducho vykecať :)
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #116 kdy: 13 Srpna 2014, 20:47:05 »
Som rad, ze som tam tiez bol a dufam, ze Stanova ucast nebola posledna.

Hannibalus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
  • Andrej Lacho
Re:SR - Nitra
« Odpověď #117 kdy: 14 Srpna 2014, 08:41:47 »
Kedy bude dalsie stretko? Rad by som prisiel no ja to mam z TN takze budem to muset neako vyhaluzit s casom.
„Porážka vás může posílit stejně, jako vás oslabí výhra.“ -Charles Bukowski
---32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil---

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #118 kdy: 14 Srpna 2014, 15:06:13 »
Tak, ako je to uvedene na zaciatku temy, vzdy v druhu stredu bezneho mesiaca od 16.00 hod. v restauracii Malibu na Schurmanovej ulici.
Najblizsie teda 10.9.2014.
V poslednom case vsak ma majitel Malibu pokazenu wifinu a kasle na odstranenie zavady /zrejme mu to vyhovuje/, preto teraz vyzyvam Nitranov, ze cakam na nove tipy, ktore by sme mali do najblizsieho stretka preverit a potom dat na znamost linuxakom.

Hannibalus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
  • Andrej Lacho
Re:SR - Nitra
« Odpověď #119 kdy: 15 Srpna 2014, 14:48:31 »
No ja koncievam v praci o 16:00 + cesta autom do NR. To mi akosik nevychadza. Preco zrovna streda? preco nie piatok alebo vikendy?
„Porážka vás může posílit stejně, jako vás oslabí výhra.“ -Charles Bukowski
---32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil---

Stanislav Hoferek

Re:SR - Nitra
« Odpověď #120 kdy: 15 Srpna 2014, 15:09:06 »
Trnava je pekné mestečko, tam by som mohol niečo poriešiť :)
« Poslední změna: 15 Srpna 2014, 15:36:18 od Stanislav Hoferek »
Autor Greenie Linuxu, Greenie knižnice, prekladateľ a človek stoviek koníčkov.

Hannibalus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 36
  • Andrej Lacho
Re:SR - Nitra
« Odpověď #121 kdy: 15 Srpna 2014, 15:16:49 »
Nooo, to by slo :)
„Porážka vás může posílit stejně, jako vás oslabí výhra.“ -Charles Bukowski
---32-bit system is not "conservative", but quite unnecessarily fossil---

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #122 kdy: 16 Srpna 2014, 09:45:59 »
Dobre pani, ak to rozbehnete v TT, raz Vas navstivime ako delegacia z Nitry.
Preco nie v iny den? Lebo takto som si to vymyslel v auguste 2010. Piatky a vikendy uz budu ovplyvnene inymi aktivitami mimo Nitru. Naviac, nie je to take jednoduche dnes dat dokopy napr.len  5 linuxackych fandov. Nam trvalo dosiahnutie tohto max. poctu ucastnikov 4 roky.
« Poslední změna: 17 Srpna 2014, 10:00:01 od distefano »

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #123 kdy: 20 Srpna 2014, 15:16:54 »
Ziaden typ na presun som zatial nedostal, tak som doobeda navstivil a obhliadol PKO Bowling /ul. J.Krala/. Wifina OK, download 5Mbitps, upload 0,5Mbitps, ping pod 100ms. Nikde vsak nablizku pri stoloch nemaju zasuvku, treba mat nabite baterie v zelezach.
Koho prestane bavit linux a spolocnost, moze si v prestavke zahadzat gulami /bowlingovymi/. Capuju Plzen12 aj Kofolu, jedla maju tiez v primeranej cene.

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:SR - Nitra
« Odpověď #124 kdy: 21 Srpna 2014, 13:01:45 »
Dnes som nasiel nase nove centrum stretavok, poobede som navstivil Trafacku na J.Krala 65. Picolo vyborne, 10 Chotebor a 11 Svijany capovane, 12 flaskova, maju nejake jedla aj pod zub. Stredy od 4. poobede do takej 7. malo vytazene, wifi a zasuvky k dispozicii, zariadenie jednoduche, v priemyselno-technickom v style min.storocia /secesna stavba zo zac.20.storocia, technicka pamiatka, jedna z prvych trafostanic na Slovensku/. Stihla vysoka blondina, casnicka-studentka na SPU ma 13" ultrabook Acer, dokonca vedela co je to Linux, sympaticka, sikovna, parkovisko hned vedla budovy. Dalsie info najdete na www.trafacka.sk

Teda, 10.9.2014 od 16.00 vas pozyvam na pokec o linuxe do nitrianskej Trafacky. 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.