Pošlete už 32b do muzea, 64b je zaběhlá věc, která až na opravdu exotické (nebo spíše vývojově ukončené nebo uspané) aplikace funguje stabilně, čím více 64b instalcí tím lépe pro budoucí rozvoj linuxu a tlak na konkurenceschopnost vůči windows kde je 64b dnes naprosto normální věc. Aby nám ten desktoový linux nakonec neskončil v muzeu sám. Výkonově je to opravdu o třídu dále a bude se to jen zlepšovat, což se u 32b nedá říct. Takže pokud nenáš 32b CPU tak jedině 64b. Sám mám 64b všude kde to HW umožnuje jak na desktopech, serverech i NtB. Asi změním nick na Armus'64
Je fakt, že více než 2GB RAM na domácím počítači s Linuxem potřebuje málokdo. Osobně bych se ale, pokud by k tomu nebyl opravdu pádný důvod, nic jiného než 64-bitovou distribuci Linuxu na počítač nedával. Nikdy jsem ani 32-bit neprovozoval. 64-bit provozně nespotřebuje o moc více paměti než 32-bit a ten pocit plně využitého HW je k nezaplacení (většinou jde pouze o ten pocit, navýšení výkonu se většinou nekoná)
No jo, ale zase ten čtvrtinovej nárůst u každé aplikace už tak zanedbatelnej být nemusí. Jestli teda neříkám nějakou blbost.
ale v pripade upgrade +- za rok bude lepsi si koupit dalsi 2GB ramku a pouzit dual channel pak... (stejne by me zajimalo, kolik je ta zvysena propustnost poznat pri realne praci...)