Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nelze se připojit na internet [vyřešeno]  (Přečteno 26614 krát)

dwori

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
NElze připojit na internet
« Odpověď #25 kdy: 20 Listopadu 2006, 22:55:25 »
Citace: c4pp4
Možná by pomohla následující věc:
Spusť Windows a v příkazové řádce zadej:
ipconfig /release
Restartuj do Ubuntu a zkus inet.
Pokud to nepomůže, pokus se stáhnout přes Windows veškeré potřebné balíčky pro aktualizaci na kernel 2.6.15-27-386.
Doufám, že aspoň jeden způsob pomůže.
Stejný problém měli uživatelé z ubuntuforums.org a pomohl jim uvedený postup.
apropos k tomuto mi svita otazka, jestli nekdo nevi jak dlouho ma karnevali server lease time?
.buntu 6.10 s kde na hp nx6125

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #26 kdy: 21 Listopadu 2006, 16:23:22 »
Nuže,na příkaz ve win ipconfig /release mi to vyhodilo hlášku

Při uvolnění rozhraní Připojení k místní síti došlo k chybě: Server RPC není k d
ispozici.

Nevim co s tim,takže skoušim tedy stáhnout ten kernel ( http://www.linuxant.com/drivers/hsf/full/downloads-ubuntu-x86.php )

Tak to jsem zvědavej :o)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #27 kdy: 21 Listopadu 2006, 16:45:30 »
Stáhnul jsem kravinu :o))) ...je to něco k modemu pro tu verzi kernel 2.6.15-27-386 , ne update na kernel 2.6.15-27-386 :o) ...moc nečtu...hh...tak ještě jednou,skusim to najít..
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #28 kdy: 21 Listopadu 2006, 17:33:48 »
No takže nic,hehe,stáhnul jsem si a nainstaloval kernel novej,a nic nešlo,ten starej jsem smazal a stejně to nešlo.Nainstaluju si Ubuntu znova a zkusim to znova na uplně čistým,jsem zvědavej
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
NElze připojit na internet
« Odpověď #29 kdy: 22 Listopadu 2006, 07:56:05 »
Tak jedem dál, zkus změnit /etc/network/interfaces takto:

auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet dhcp
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #30 kdy: 22 Listopadu 2006, 15:34:30 »
No,už nevim jestli to nevzdat.Skoušel jsem to zas a znovu a všecko.Pak ještě jednou na novou instalaci a pořád nic,ani ťuk.Takže jestli to vůbec ještě stojí za to,skusim plácat,možná náhodou na to narazim.Je možný žeby problém moh bejt v tom,že jsem instaloval Ubuntu s vypnutým APIC???...páč já jsem s APIC liveCD vůbec nepustil.Nemám ani moc páru co to APIC je :-) ...každopádně když jsem zkoušel ubuntu na jiným pc tak tam šlo liveCD spustit bez vypnutí APIC a internet šel,a připojení má ten dotyčnej stejný jak já,akorát rychlejší.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
NElze připojit na internet
« Odpověď #31 kdy: 22 Listopadu 2006, 16:20:43 »
Necet jsem to cely, ale zkusil jste zadat nejdrive pevnou adresu, aby se prihlasil do site a az pak DHCP?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #32 kdy: 22 Listopadu 2006, 16:28:43 »
Zkoušel no,ale můžu to skusit znova.Nevim.Naposled jsem to zkoušel ještě předtim než jsem dělal ty  zásahy přez terminál.Tak já to "prubnu"
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #33 kdy: 22 Listopadu 2006, 17:22:14 »
Tak ani to nešlo.Nic nejde.Jenom teda když ve FF zadám adresu a potvrdim jí,tak chvíli looking for www.xxxxx.xx a pak nic.....Myslí si někdo že je možný že mi to v 6.10 dělat nebude???...Zkoušel jsem i Slax a tam je to samí.Asi mi neni přáno,hh.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Pavelp

  • Host
NElze připojit na internet
« Odpověď #34 kdy: 22 Listopadu 2006, 18:50:43 »
Podle toho co vime, to nechodi, ac by to melo. Nelze vyloucit nic, chybu hw, sw, obsluhy, konfigurace. Jeste by slo, pokud mate moznost, treba na prepisovatelne CD vypalit Knoppix a zkust to s nim. Je to podle mne co do detekce a autokonfigurace jedna z nejlepsich live distribuci.

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #35 kdy: 22 Listopadu 2006, 21:04:14 »
No dobře.Skusim to.Sem se tak nějak smířil s tim že to hold nepude.Ten Knoppix si stahuju,skusim to a uvidim.Každopádně díky všem který se mi snažili pomoct :-)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
NElze připojit na internet
« Odpověď #36 kdy: 23 Listopadu 2006, 04:42:19 »
Ještě to nevzdávej...
Citace: Septyk
Je možný žeby problém moh bejt v tom,že jsem instaloval Ubuntu s vypnutým APIC???
... je to možný, vygooglil jsem nějaký problém při použití volby "noapic", detekovala se síťovka eth0, ale dhcp nefungoval, pomohlo přidat další volbu "irqpoll". U jiných zase volba "noapic" chyběla a po jejím přidání dhcp fungoval...
Tu volbu "noapic" používáš pouze u Live CD nebo i u té nainstalované?
Pokud u té nainstalované nemáš nastavenou volbu "noapic", tak to zkus přidat + případně pak zkus přidat i tu volbu "irqpoll". (nastavení najdeš v souboru /boot/grub/menu.lst)
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #37 kdy: 23 Listopadu 2006, 15:54:20 »
Takle,bez noapic se mi nenačte vůbec LIVE , takže u live používám..a net nejde...pak po instalaci nevim,nevim jestli se noapic zachává nebo ne.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #38 kdy: 23 Listopadu 2006, 16:34:34 »
Moh by si mi s tím prosim pomoct???...Mám s tím trošku problémy.Je tam v tom souboru mooc informací pro mě,a vzhledem k tomu že jsem začátečník,tak jsem si to podělal a budu ubuntu muset znova instalovat :-) ...Asi by to šlo i jinaka,ale stejně tam ještě nic nemám. :-)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

nikes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
NElze připojit na internet
« Odpověď #39 kdy: 23 Listopadu 2006, 20:45:13 »
Ahojte.. tak bohuzel oznamuji dost podobnou vec (jsem taky (k)ubuntacky zelenac)
Nemuzu se z notebooku pripojit na net se stejnymi priznaky.
Mam Kubuntu EE (6.10), pripojeni Netbox, ve woknech vse jede, v linuxu nic. dhclient haze stejnou chybu jako tady u kolegy (tzn neni odezva). ipv6 jsem odstranil (a nic). zkousel jsem i presne podle woken nastavit ip/masku/adresu dhcp (defaultne tam je 255.255.255.255 tak jsem dal to co mi rikaji wokna -> 83.240.xx.xx a taky nic).
Co je zajimave ze kdyz jsem si takto nastavil sit a dal ping na dhcpcko tak to z linuxu neslo (uz jsi na chybu nevzpominam).. ale z windowsu to jde (tzn jako by byla chyba spis u me nez na dhcp).
Jinak MAC bych mel mit dobrou (tzn se pripojuji na dhcp se zaregistrovanou MAC adresou).
Taky ve skole mi ten notebook v linuxu funguje (staci zapojit kablik, a dat dhclient a je to ok).

..budu stim jeste nejak experimentovat.. kdyztak postnu na co jsem prisel..

EDIT:
zkousel jsem knoppix a se stejnym vysledkem (nedostal jsem se ani k pusteni dhclienta)  ale po bootu internet nenajel.
Dale ta chyba u ping na dhcp server je:... ICMP_SEQ=1 Destination Host Unreachable atd..

Nik
notebook ASUS A6Je, kubuntu EE

Vojtin

  • Host
NElze připojit na internet
« Odpověď #40 kdy: 23 Listopadu 2006, 20:57:05 »
Citace: nikes
Ahojte.. tak bohuzel oznamuji dost podobnou vec (jsem taky (k)ubuntacky zelenac)
Nemuzu se z notebooku pripojit na net se stejnymi priznaky.
Mam Kubuntu EE (6.10), pripojeni Netbox, ve woknech vse jede, v linuxu nic. dhclient haze stejnou chybu jako tady u kolegy (tzn neni odezva). ipv6 jsem odstranil (a nic). zkousel jsem i presne podle woken nastavit ip/masku/adresu dhcp (defaultne tam je 255.255.255.255 tak jsem dal to co mi rikaji wokna -> 83.240.xx.xx a taky nic).
Co je zajimave ze kdyz jsem si takto nastavil sit a dal ping na dhcpcko tak to z linuxu neslo (uz jsi na chybu nevzpominam).. ale z windowsu to jde (tzn jako by byla chyba spis u me nez na dhcp).
Jinak MAC bych mel mit dobrou (tzn se pripojuji na dhcp se zaregistrovanou MAC adresou).
Taky ve skole mi ten notebook v linuxu funguje (staci zapojit kablik, a dat dhclient a je to ok).

..budu stim jeste nejak experimentovat.. kdyztak postnu na co jsem prisel..

Nik
Chápu to dobře, že na NTB ti doma nefunguje net a ve škole ten samej NTB funguje?

Vojtin

  • Host
NElze připojit na internet
« Odpověď #41 kdy: 23 Listopadu 2006, 21:01:50 »
Možná to bude úplně mimo mísu, nečet jsem to celý, ale nemá karneval stejně jako upc možnost jen jedné zaregistrované MAC adresy? Píšeš, že máš dvě sitovky v PC, nemáš náhodou přiřazenou MAC adresu u win k sitovce 1 a v linuxu máš třeba detekovanou sitovku 2?

Pavelp

  • Host
NElze připojit na internet
« Odpověď #42 kdy: 23 Listopadu 2006, 21:31:40 »
Tak jestli je tohle pravda, jdu si pomalu krajet klobouk a pripravovat ocet a cibuli....

nikes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
NElze připojit na internet
« Odpověď #43 kdy: 23 Listopadu 2006, 22:01:49 »
jj tak tak ve skole to jelo.. (tak jsem si instaloval kubuntu a stahoval balicky atd.. )..
Netbox take registruje MAC a ta je v poradku (jinak by nejely windows). Sitovky mam 2 eth0 LAN a eth1 WIFI. dhcilent nenajde dhcp ani na jedne.. (to ze to nenajde na eth1 je celkem logicke :).
Jen se chci ujistit (ve woknech to tak vzdycky chodilo) ze kdyz natvrdo zadam IP a MASKU a pak dam ping v podsiti na neco co odpovida na ping tak by to melo chodit a overit ze je sitovka a spol v poradku ne? (nepotrebuju na to preci nastavovat DNS a dalsi kraviny).
..tzn pokud me z woken jde pingat DHCP (tzn odpovida na ping) tak by mel jit i z linuxu a pokud nejde tak je v linuxu neco blbe...
..zitra asi vemu nota do skoly a zkusim jestli funguje na netu..

Nik
notebook ASUS A6Je, kubuntu EE

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
NElze připojit na internet
« Odpověď #44 kdy: 24 Listopadu 2006, 00:43:01 »
Citace: Septyk
Moh by si mi s tím prosim pomoct???...Mám s tím trošku problémy.Je tam v tom souboru mooc informací pro mě,a vzhledem k tomu že jsem začátečník,tak jsem si to podělal a budu ubuntu muset znova instalovat :-) ...Asi by to šlo i jinaka,ale stejně tam ještě nic nemám. :-)
No jasně, zkusím polopatě :)

Spusť Aplikace->Příslušenství->Terminál

Nejdřív si zazálohuj soubor menu.lst jako menu.lst.bak:
   sudo cp /boot/grub/menu.lst /boot/grub/menu.lst.bak

Pak začni editovat příkazem:
   sudo gedit /boot/grub/menu.lst

Najdi následující pasáž a doplň noapic (znaky # nech jak jsou):
   ## additional options to use with the default boot option, but not with the
   ## alternatives
   ## e.g. defoptions=vga=791 resume=/dev/hda5
   # defoptions=quiet splash noapic

Ulož a do Terminálu zadej příkaz:
   sudo update-grub

Restartuj a otestuj...

Jestli to opět nepojede, tak ještě zkus za noapic připsat irqpoll

Už to tu někdo zmiňoval - díval jsem se na karneval.cz a píšou, že při změně počítače za jiný, zřejmě myšleno při změně síťovky, je nutno kvůli jiné MAC adrese síťové karty provést restart kabelového modemu vytažením z rozvodné sítě 230V. Po opětovném zapojení do sítě a nabootování modemu bude připojení plně funkční.

A ještě taková otázka, možná úplně mimo, ale stejně mi to nedá - jak máš v biosu nastavenou volbu plug and play? (pokud nejsi moc s biosem kamarád, tak to raději nezjišťuj...)
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

Pavelp

  • Host
NElze připojit na internet
« Odpověď #45 kdy: 24 Listopadu 2006, 06:39:43 »
Citace: nikes
jj tak tak ve skole to jelo.. (tak jsem si instaloval kubuntu a stahoval balicky atd.. )..
Netbox take registruje MAC a ta je v poradku (jinak by nejely windows). Sitovky mam 2 eth0 LAN a eth1 WIFI. dhcilent nenajde dhcp ani na jedne.. (to ze to nenajde na eth1 je celkem logicke :).
Jen se chci ujistit (ve woknech to tak vzdycky chodilo) ze kdyz natvrdo zadam IP a MASKU a pak dam ping v podsiti na neco co odpovida na ping tak by to melo chodit a overit ze je sitovka a spol v poradku ne? (nepotrebuju na to preci nastavovat DNS a dalsi kraviny).
..tzn pokud me z woken jde pingat DHCP (tzn odpovida na ping) tak by mel jit i z linuxu a pokud nejde tak je v linuxu neco blbe...
..zitra asi vemu nota do skoly a zkusim jestli funguje na netu..

Nik
Pokud _je_ masina na stejne siti = spravna ip a pinka se na ip, ne na jmeno, tak by ping mel chodit bez ostatnich nastaveni.

nikes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
NElze připojit na internet
« Odpověď #46 kdy: 24 Listopadu 2006, 09:26:41 »
2Pavelp: Dik.. myslel jsem si to

Takze update.. uz to nejede ani ve skole :)) Nemuzu od DHCP dostat IP, ale nastesti tu mam poruce naseho linux guru admina takze dam vedet cim to bylo (a pak to zkusim doma na netboxu jestli to jede taky).
notebook ASUS A6Je, kubuntu EE

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
NElze připojit na internet
« Odpověď #47 kdy: 24 Listopadu 2006, 10:59:43 »
Pánové,věřte nevěřte,ale tenhle příspěvek už píšu z Ubuntu 6.06 :-))
No konečně,tak přeci jenom na tom APIC něco bylo :-)) ..takle,to APIC jsem tam měl už,ale potom připsání IRQPOLL se to rozjelo.Plus jsem teda ještě změnil to jádro + změnil IPv6 na 4 + jsme restartoval ten modem.Nevim co z toho jsem musel nebo nemusel,to oskoušim časem,každopádně to funguje,takže si tam ten linux nechám :-) .Díky všem co mi s tim pomohli :-) ,snad budu na takový úrovni jednou abych moh taky pomoct 8-)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Pavelp

  • Host
NElze připojit na internet
« Odpověď #48 kdy: 24 Listopadu 2006, 11:14:58 »
Tipuju, ze stacil reset toho modemu.

nikes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
NElze připojit na internet
« Odpověď #49 kdy: 24 Listopadu 2006, 12:04:46 »
Super :) (taky si myslim ze restart modemu stacil :).. jojo Karneval..

Co se tyka meho problemu tak jsem pozkousel par veci (vratit ipv6, a nejake dalsi zmeny) a nakonec to vypada ze stacilo smazat dhclient.leases. Pak pri pusteni dhclienta se nacetla IP a vse se rozjelo.
Tak jak prijdu domu na netbox tak zkusim to same.

Nik
notebook ASUS A6Je, kubuntu EE

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.