Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zrušení hesla výchozí peněženky  (Přečteno 3693 krát)

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
zrušení hesla výchozí peněženky
« kdy: 27 Června 2009, 10:49:09 »
ahoj... předem se omlouvám všem, že zakládám tohle téma, protože VÍM, že se to na fóru řešilo, VÍM, že jsem to tu už jednou našel a postup podle toho tématu udělal... ale teď, když to hledám, tak prostě za živýho boha se nemůžu dopátrat, kde to je...

problém je ten, že když spustím Ubuntu, chce to po mně "heslo pro odemčení výchozí peněženky"...

jen tak, z ničeho nic (aspoň podle mého názoru), ho to začalo chtít... no a mně se samozřejmě nechce ho pokaždý zadávat, že ano...

na fóru jsem tehdy našel nějakej příkaz, kterým se ten požadavek nějak vymazal, či co... už přesně nevim... dotyčnej tam tehdy varoval, že se přijde i o ostatní uložený hesla... ale to by mi až zas tak nevadilo... prostě hlavně ať se mě ta peněženka na nic neptá...  ;)

našel jsem démona v aplikacích po spuštění, ale nevim, jestli je dobrej nápad ho vypínat...

takže to by bylo... snad jsem to zformuloval nějak pochopitelně a předem děkuju těm, kdo se budou otravovat s odpověďma...  :-[
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: zrušení hesla výchozí peněženky
« Odpověď #1 kdy: 27 Června 2009, 10:52:43 »
nemá tam být všude místo "peněženky" "klíčenka"? :)
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: zrušení hesla výchozí peněženky
« Odpověď #2 kdy: 27 Června 2009, 11:19:22 »
ano, samozřejmě má...  :-[

nevim, proč jsem si ta dvě slova zaměnil, nicméně tím se vlastně vše řeší...

i když příkazem z fóra mi to jaksi nešlo, smazal jsem to ručně a snad to bude ok...

jestli nějakej admin může, ať toto téma rovnou smaže a slibuju, že už sem nikdy nebudu psát aspoň tři hodiny po tom, co se probudím...  ;D
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

LorD_OniX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: zrušení hesla výchozí peněženky
« Odpověď #3 kdy: 27 Června 2009, 19:38:36 »
Smazat heslo implicitní klíčenky:
rm ~/.gnome2/keyrings/login.keyring
Až se zase zeptá ten debilní nefungující formulář znovu na heslo, nevyplňuj žádné.

Tato cast je v sekci http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,18323.0.html. Nebo spuste si primo tu klicenku, poodstranovat hesla a pri jakekoliv situaci kdy to chce heslo, nevyplnovat zadne.

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: zrušení hesla výchozí peněženky
« Odpověď #4 kdy: 23 Února 2010, 16:15:54 »
Mám stejný problém, akorát, že to smazání klíčenky nefunguje. Pořád se to ptá na heslo výchozí klíčenky. Kvůli tomu jsem nerozchodil pod Linuxem žádný program, který pracuje s poštou, Evolution, Thunderbird, Mail Notification . Vždycky mi to nějakou dobu funguje, nejpozději do druhého dne se začne ptát na tu pitomou klíčenku a je konec.
Jak se tato vlastnost dá proboha vypnout?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: zrušení hesla výchozí peněženky
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2010, 16:42:44 »
Citace
Pokud si u své klíčenky login nastavíte stejné heslo, jako používáte k přihlášení do svého profilu, poté se vám při přihlášení klíčenka vždy automaticky odemkne. Tímto způsobem můžete mi snadné používání a přesto zachovat hesla na disku bezpečně zašifrované.
No, to jsem zkoušel a nefunguje, pořád se ptá na heslo.

Citace
V záložce Hesla změňte heslo u položky login

Nenašel jsem v žádném menu položku Heslo.
Ale už jsem to vyřešil, smazal jsem všechny soubory v adresáři keyrings, pak jsem několikrát odklikl prázdné heslo a už se to neptá. Doufám,. že to nějakou dobu vydrží.

existpierre

  • Host
Re: zrušení hesla výchozí peněženky
« Odpověď #7 kdy: 15 Května 2010, 22:57:50 »
mne sa tam vytvoril daky priecinok bez mena, ktory ani nejde odstranit, hlasi programatorsku chybu. Odstranil som keyrings z homu, nepomohlo, reinstaloval som seahorse, nepomohlo. Pridal som novy, oba sa mi premenovali ako ten novy. Restartoval som, stale si pytalo heslo, tak som zadal bez hesla a potvrdil som nezasifrovane. Siel som kuknut do spravcu a uz tam boli tri rovnako pomenovane zvazky. Pretoze k tomu asi este daco ine patri, pretoze aj ked som nemal seahorse, stale si to pytalo ulozenie zvazku. tak ja uz neviem :/

existpierre

  • Host
Re: zrušení hesla výchozí peněženky
« Odpověď #8 kdy: 15 Května 2010, 23:15:51 »
ok vyriesene, dost ale blbost by som povedal :)


 kedze som tam mal zrazu tri rovnake, tak som siel do ~/.gnome2/keyrings, tie 3 predvolene som odstranil (ano tam to asi zblblo). LEn nechapem preco sa to neopravilo po celom odstraneni konfigu .. takze potom som siel do toho co som nazval test, tam bolo par riadkov, ako nazov a tak, nazov som zmenil na "nejaky_iny" ... potom som restartol siel som do zvazkov, klikol pravym na ten "nejaky_iny" a nastavil ako predvoleny, potom som zase restartol, pytalo si heslo k wifi, tak som ho zadal, potom na zvazok, ktory som uz nastavil bez hesla a potvrdil, .. opat som restartol a uz sa ma to nepytalo :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.