Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wesnoth  (Přečteno 856 krát)

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Wesnoth
« kdy: 17 Května 2010, 23:33:05 »
Nefunguje mi myš ve hře Battle for Wesnoth.
Nainstaloval jsem z repo. Battle for Wesnoth v1.8.0, ale je nehratelna, neb se nic nestane po kliknuti na tlacitko (jakekoli) v menu hry. Kdyz pres klavesove sipky spustim tutorial, tak nemuzu vybrat  postavicku (Konrad) pro presun na urcene misto.
Muj system:
Ubuntu 10.04LTS
Fujitsu Siemens AMILO Pro V3545, 2GB RAM
Compiz-Fusion zapnuty.

Stejny problem mam na Asus eee701 4G se systemem Lubuntu. (Ram CF neni)

Jak tento problem vyresti?
Napadaji mne uz kacirske myslenky nainstalovat windows verzi hry do wine, coz si myslim, ze u nativne bezici hry by byla skoda.
« Poslední změna: 17 Května 2010, 23:36:55 od Harad »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Wesnoth
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2010, 10:46:35 »

Harad

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Wesnoth
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2010, 12:23:47 »
https://bugs.edge.launchpad.net/ubuntu/+source/wesnoth/+bug/528957
Vojto (tedy jestli mohu tykat), tak to vypada na muj problem, neb i verze 1.6.5 mi toto dela. Je si nejsem jisty, zda tam je popis, jak to vyresit, ma znalost AJ je dosti diskutabilni (no, muset mluvit, tak bych snad hlady nezemrel).

Pustit hru ve fullscreenu pomuze, ale notebook pouzivam jako desktop a mam k nemu pripojen jeste 17" CRT monitor (rozsireni plochy) a hra se zobrazi divne pres oba monitory, tudiz spatne hratelne (ale alespon hratelne) a kvuli hre se mi nechce restartovat, abch mohl odpojit monitor.

Jestli jsem pochopil dobre tu diskuzi, tak je nejaky problem s libsdl. Nejak tam z toho ale nechapu kde co stahnout.
« Poslední změna: 18 Května 2010, 12:44:38 od Harad »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.