Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Vyzkoušíte ?

Ano, láká mě
19 (26.4%)
Ne, nechci
22 (30.6%)
Mám špatné zkušenosti s SuSE
23 (31.9%)
Mám SuSE (kteroukoliv verzi)
8 (11.1%)

Celkem hlasů: 70

Autor Téma: OpenSuSE 11.3  (Přečteno 28726 krát)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #25 kdy: 19 Května 2010, 23:02:48 »
wtf, vytvaret thread jenom kvuli tomu, ze za 2 mesice vyjde suse? to jsi sem mohl skoro dat link ze za 5 mesicu vyjde dalsi ubuntu...

Kdyz uz, tak by stalo za to sem hodit spsis counter na Fedoru, ktera vyjde za 6 dni (ale ta ma counter javascript based a delat neco u sebe a odtud to linkovat se mi fakt nechce...)

EDIT: necetli jsem predchozi prispevky, zminka o fedore je prebytecna
« Poslední změna: 19 Května 2010, 23:15:23 od MacHala »
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #26 kdy: 19 Května 2010, 23:06:58 »
To určitě ne ! V porovnání s SuSE si nejsem jistý, bo se SuSE nemám tolik zkušeností, ale co se týče porovnání s butnu je na tom fedora lépe.... alespon u me.

airlive : plašíš nám ( já a Kotrmelec ) fedoristy :D :D :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #27 kdy: 20 Května 2010, 00:13:53 »
To určitě ne ! V porovnání s SuSE si nejsem jistý, bo se SuSE nemám tolik zkušeností, ale co se týče porovnání s butnu je na tom fedora lépe.... alespon u me.

airlive : plašíš nám ( já a Kotrmelec ) fedoristy :D :D :D

..já to myslel v dobrým - viz.: příspěvek č.:21 ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #28 kdy: 24 Května 2010, 22:33:04 »
Určitě ho zkusím, ale co jsem koukal tak Susáci na to své distro poslední dobou dost nadávají, něco vy smyslu, že 11.2 je až ted použitelná, navíc to má fakt debilní repozitáře. Mě se opensuse líbí, ale vždy když ho nainstalim, vrátím se po chvilce na Kubuntu, protože v OS se mi vyskytne vždy nějaká hovadina, která v Kubuntu normálně maká a ne a ne ji vygooglit a opravdu mi nedělá problém ho shodit během chvilky, díky opravdu propracovanému balíčkovači  ;D .
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

premet

  • Host
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #29 kdy: 24 Května 2010, 22:53:50 »
Jestli je Kubuntu použitelnější než OpenSuse, to bych se teda hodně divil  ???

Každopádně zítra vychází Fedora 13, což určitě bude stát za vyzkoušení  :)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #30 kdy: 24 Května 2010, 23:36:40 »
Kotrmelec : žhavím VBox a pak možná a i disk :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Pavel Půlpán

Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #31 kdy: 25 Května 2010, 20:13:34 »
Jestli je Kubuntu použitelnější než OpenSuse, to bych se teda hodně divil  ???

Čéče, dřív bych se možná divil taky... ale ony se ty rozdíly dost srovnávají, KDE začíná být po letech vývoje stabilní a kdo nepotřebuje nebo nemá rád YaST s Kubuntu třeba i uspěje. Já s Kubuntu nemám problém. ;)

premet

  • Host
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #32 kdy: 25 Května 2010, 22:06:46 »
Tak kdo už zkouší novou Fedoru ? Já už jsem přešel a vše funguje jak má, spokojenost  :)

Když ji miluješ, není co řešit  ;D
« Poslední změna: 25 Května 2010, 23:09:46 od Premet »

Frejda62

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 335
  • Na Linuxu se stále učím.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #33 kdy: 26 Května 2010, 11:55:59 »
Určitě ho ozkouším a otestuji.... openSuse mě vždy nadchne svým tématem a zelenou sladěností.
Každopádně jsem ale ztracen deb... ne onen zoufalec s malým IQ, ale technologií balíčkovacího systému a Debianiasta ;D


To víš zelená uklidňuje... :D
frejda-desktop
Ubuntu 12.04
 i686 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GeForce 9500 GT 1024 MB   RAM..2.G

premet

  • Host
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #34 kdy: 26 Května 2010, 11:58:22 »
Určitě ho ozkouším a otestuji.... openSuse mě vždy nadchne svým tématem a zelenou sladěností.
Každopádně jsem ale ztracen deb... ne onen zoufalec s malým IQ, ale technologií balíčkovacího systému a Debianiasta ;D


To víš zelená uklidňuje... :D
Já myslel, že vyvolává chuť k jídlu  ;D

Frejda62

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 335
  • Na Linuxu se stále učím.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #35 kdy: 26 Května 2010, 12:00:49 »
Určitě ho ozkouším a otestuji.... openSuse mě vždy nadchne svým tématem a zelenou sladěností.
Každopádně jsem ale ztracen deb... ne onen zoufalec s malým IQ, ale technologií balíčkovacího systému a Debianiasta ;D


To víš zelená uklidňuje... :D
Já myslel, že vyvolává chuť k jídlu  ;D

To taky.Ale ta tekutá zas lepí hubu... :D
frejda-desktop
Ubuntu 12.04
 i686 AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+ GeForce 9500 GT 1024 MB   RAM..2.G

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #36 kdy: 26 Května 2010, 14:48:23 »
OpenSuSE i Fedoru som mal krátkodobo na desktope vo virtuálnej mašine. Obe boli celkom fajn, ale neohromili ma natoľko, aby som menil zvyklosť z Ubuntíčka... Každopádne plánujem aspoň Fedoru vyskúšať na jednej zašitej partícii, ktorá bola pôvodne určená pre Win7, ale keďže som rozbehal Prince of Persia na Ubuntu, neplánujem ju tak zasviniť... Držte mi palce, ide sa ťahať/inštalovať :)
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #37 kdy: 26 Května 2010, 16:27:00 »
Já do Zuzky určo půjdu... 8)

jdu do ní s tebou :D :D :D
Já do ní půjdy taky ale abych se tam ještě vůbec vešel. :)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #38 kdy: 26 Května 2010, 17:20:09 »
OpenSuSE i Fedoru som mal krátkodobo na desktope vo virtuálnej mašine. Obe boli celkom fajn, ale neohromili ma natoľko, aby som menil zvyklosť z Ubuntíčka... Každopádne plánujem aspoň Fedoru vyskúšať na jednej zašitej partícii, ktorá bola pôvodne určená pre Win7, ale keďže som rozbehal Prince of Persia na Ubuntu, neplánujem ju tak zasviniť... Držte mi palce, ide sa ťahať/inštalovať :)
.. nechapu moc *dualboot (to je ale fuj slovo) dvou linuxu, pokud je k dispozici virtualizace ..

pripominam jen, ze k virtualce se pristupuje pomoci VNC ;), nikoliv pres emulaci gfx karty v danem virtualizacnim softwaru

já možná jo. virtualizační nástroje jsou krásná věc, ale IMHO čistej instal si člověk může distro více vychutnat, osahat...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1076
    • Lords Of Tech
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #39 kdy: 26 Května 2010, 18:19:33 »
OpenSuSE i Fedoru som mal krátkodobo na desktope vo virtuálnej mašine. Obe boli celkom fajn, ale neohromili ma natoľko, aby som menil zvyklosť z Ubuntíčka... Každopádne plánujem aspoň Fedoru vyskúšať na jednej zašitej partícii, ktorá bola pôvodne určená pre Win7, ale keďže som rozbehal Prince of Persia na Ubuntu, neplánujem ju tak zasviniť... Držte mi palce, ide sa ťahať/inštalovať :)
.. nechapu moc *dualboot (to je ale fuj slovo) dvou linuxu, pokud je k dispozici virtualizace ..

pripominam jen, ze k virtualce se pristupuje pomoci VNC ;), nikoliv pres emulaci gfx karty v danem virtualizacnim softwaru

já možná jo. virtualizační nástroje jsou krásná věc, ale IMHO čistej instal si člověk může distro více vychutnat, osahat...

Presne pre toto... Virtualizácia je... no, ako lízanie lízatka cez obal :P (myslel som skôr na metaforu zahŕňajúcu prezervatívy, ale predsa sme v slušnej spoločnosti ;))
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #40 kdy: 26 Května 2010, 18:52:02 »
OpenSuSE i Fedoru som mal krátkodobo na desktope vo virtuálnej mašine. Obe boli celkom fajn, ale neohromili ma natoľko, aby som menil zvyklosť z Ubuntíčka... Každopádne plánujem aspoň Fedoru vyskúšať na jednej zašitej partícii, ktorá bola pôvodne určená pre Win7, ale keďže som rozbehal Prince of Persia na Ubuntu, neplánujem ju tak zasviniť... Držte mi palce, ide sa ťahať/inštalovať :)
.. nechapu moc *dualboot (to je ale fuj slovo) dvou linuxu, pokud je k dispozici virtualizace ..

pripominam jen, ze k virtualce se pristupuje pomoci VNC ;), nikoliv pres emulaci gfx karty v danem virtualizacnim softwaru

já možná jo. virtualizační nástroje jsou krásná věc, ale IMHO čistej instal si člověk může distro více vychutnat, osahat...

Presne pre toto... Virtualizácia je... no, ako lízanie lízatka cez obal :P (myslel som skôr na metaforu zahŕňajúcu prezervatívy, ale predsa sme v slušnej spoločnosti ;))
Nebýt linuxáci tak stydlivý, byl by z toho slušnej flameware  ;D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #41 kdy: 26 Května 2010, 20:13:26 »
Môžem kľudne začať... ;D Lebo je to predsa topic o superchameleónovi a bavíte sa tu o "do modra zafarbenom fe-niečo" - ani na meno tomu neviem prísť.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #42 kdy: 20 Června 2010, 21:29:09 »
Spokojený uživatel Ubuntu  :)
...příspěvek na openSuSE fóru :
Pánové, co je to za zelený sráč? Nainstaluju suse a skoro nic mi na tom nejde. Flash player musím hledat odněkud z řitě, ovládání hlasitosti a mute nefunguje přes FN klávesu, při spouštění suse nebo při přechodu do spořiče se na monitoru objevuji nejaky sum tecky/carky na par vterin atd. atd.
Tohle má byt moderni vychytany OS?Kdyz nainstaluju ubuntu,vsechno jede jak ma...to sem si nabehnul.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #43 kdy: 20 Června 2010, 21:44:15 »
Klobouk dolů před účastníky daného fóra... se divím, že ho hned neodf*kovali.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #44 kdy: 20 Června 2010, 21:56:43 »
Klobouk dolů před účastníky daného fóra... se divím, že ho hned neodf*kovali.

Je to v sekci →  Flame ← tak se to tam ani moc neřeší  :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

premet

  • Host
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #45 kdy: 20 Června 2010, 22:01:36 »
Klobouk dolů před účastníky daného fóra... se divím, že ho hned neodf*kovali.

Je to v sekci →  Flame ← tak se to tam ani moc neřeší  :D
Koukám, že mu tam nikdo neodpověděl útočnou reakcí, což by se tady na tomhle fóru asi stát nemohlo  :)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #46 kdy: 20 Června 2010, 22:07:32 »
Klobouk dolů před účastníky daného fóra... se divím, že ho hned neodf*kovali.

Je to v sekci →  Flame ← tak se to tam ani moc neřeší  :D
Koukám, že mu tam nikdo neodpověděl útočnou reakcí, což by se tady na tomhle fóru asi stát nemohlo  :)
My muzikanti...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #47 kdy: 21 Června 2010, 07:45:36 »
Spokojený uživatel Ubuntu  :)
...příspěvek na openSuSE fóru :
Pánové, co je to za zelený sráč? Nainstaluju suse a skoro nic mi na tom nejde. Flash player musím hledat odněkud z řitě, ovládání hlasitosti a mute nefunguje přes FN klávesu, při spouštění suse nebo při přechodu do spořiče se na monitoru objevuji nejaky sum tecky/carky na par vterin atd. atd.
Tohle má byt moderni vychytany OS?Kdyz nainstaluju ubuntu,vsechno jede jak ma...to sem si nabehnul.


guru... :D to já nahodil 11.2, tak s tím nějak bojuju ale dávám tomu docela reálnou šanci
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #48 kdy: 21 Června 2010, 13:33:19 »
Dřív jsem měl openSuse a byl jsem za něj rád. Ubuntu se mě v té době nelíbil kvůli skinu. Ale jednoho dne jsem si řekl, sakra zkusím si stáhnout Live CD a podívám se na něj. Od té doby jen Ubuntu. Na Susu mě pořádně nic nefungovalo a všecko jsem to musel nějak šidit...  ;D
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #49 kdy: 21 Června 2010, 14:41:30 »
Ano každý má SVÉ pocity. Tak už toho nechte :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.