Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Vyzkoušíte ?

Ano, láká mě
19 (26.4%)
Ne, nechci
22 (30.6%)
Mám špatné zkušenosti s SuSE
23 (31.9%)
Mám SuSE (kteroukoliv verzi)
8 (11.1%)

Celkem hlasů: 70

Autor Téma: OpenSuSE 11.3  (Přečteno 28723 krát)

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #50 kdy: 21 Června 2010, 17:11:14 »
Suse byla moje první distribuce, která mě zasvětila do linuxového světa, ale od té doby co jsem zkusil debianovskou odnoš takzvané Ubuntu s Gnome, jsem zůstal u Ubuntu. Ano novější suse jsem kdysi stále zkoušel, ale tím že jsem si zvykl na Gnome o dvou panelech, mi Suse nikdy nezůstalo moc dlouho na disku.

Nejvíc mě totiž na suse štvalo, že bylo pomalejší než Ubuntu.
Má slabší forum než ubuntu
Má Gnome XP-like start nabídku (boha jeho co s to s Gnome ti zlí hoši provedli?)
Když jsem měl jedno linux distro a nainstaloval Suse, tak jsem měl "dva" zavaděče
Nějak mi nevyhovuje správce balíčků.

Takže zkusím se na ni podívat jak si vede, ale pochybuju, že si na mé linux partišně najde místo. Zatím tam kraluje Ubuntu 9.10 v závěsu s 10.04 (ta mě *censored* tím, že mi nefachá externí LCD panel)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #51 kdy: 21 Června 2010, 17:19:29 »
Taky jsem začínal na Suse, ale byla to první a celkem krátká zkušenost. Sem tam se k němu vrátim, ale spiš už jen do virtuálu abych se podíval jak to postupuje a 11.3 nebude opomenuta  :)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #52 kdy: 22 Června 2010, 14:39:33 »
...
Má Gnome XP-like start nabídku (boha jeho co s to s Gnome ti zlí hoši provedli?)
....

Dřív jsem měl openSuse a byl jsem za něj rád. Ubuntu se mě v té době nelíbil kvůli skinu. Ale jednoho dne jsem si řekl, sakra zkusím si stáhnout Live CD a podívám se na něj. Od té doby jen Ubuntu. Na Susu mě pořádně nic nefungovalo a všecko jsem to musel nějak šidit...  ;D

No já vám nevím, ale tohle se dá nastavit na úplně stejné hodnoty nebo na úplně jiné. Taky jsem si pustil suse a prvni co bylo, tak že jsem si nastavil panely "ubuntu style" . nebo argument skinu... to je jak "ta holka s nadhernou prde.li a 3kama se mi nelibi protoze ma zeleny triko..."


takže si myslím, že tyto argumety naprosto ztrácí na významu...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #53 kdy: 22 Června 2010, 15:04:28 »
ta holka s nadhernou prde.li a 3kama se mi nelibi protoze ma zeleny triko...

Já mám rád zelený trika... :-)

Instalace Ubuntu je s daleko menšími problémy. SUSE se mi nikdy nepodařilo (na mých železech) nainstalovat napoprvé. Většinou jsem musel upravit zavaděč (poloautomatická "oprava" z Live CD nikdy nepomohla), potom při pokusu o akceleraci se systém sám zničil a nešel spustit. To u Ubuntu 8.04 neznám.

Rád bych SUSE zkusil (stejně jako 11.1 11.2), prázdný stroj k dispozici mám, ale na instalaci a následné opravy mi tři hodiny nestačily a víc tomu nedám...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #54 kdy: 22 Června 2010, 15:30:44 »
...
Má Gnome XP-like start nabídku (boha jeho co s to s Gnome ti zlí hoši provedli?)
....

Dřív jsem měl openSuse a byl jsem za něj rád. Ubuntu se mě v té době nelíbil kvůli skinu. Ale jednoho dne jsem si řekl, sakra zkusím si stáhnout Live CD a podívám se na něj. Od té doby jen Ubuntu. Na Susu mě pořádně nic nefungovalo a všecko jsem to musel nějak šidit...  ;D




No já vám nevím, ale tohle se dá nastavit na úplně stejné hodnoty nebo na úplně jiné. Taky jsem si pustil suse a prvni co bylo, tak že jsem si nastavil panely "ubuntu style" . nebo argument skinu... to je jak "ta holka s nadhernou prde.li a 3kama se mi nelibi protoze ma zeleny triko..."


takže si myslím, že tyto argumety naprosto ztrácí na významu...

Tehda jsem hledal, ale nenašel. Pravda bylo to jen 30minut ale stejně nenašel. nejspíš špatná intuice.
Ale už z principu nechápu proč to Gnome měnili? To se chtěli jako zavděčit lidem z Windows? Nebo co? nechápu.
Ale to je jen můj subjektivní názor.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #55 kdy: 22 Června 2010, 15:45:26 »
Taky si myslím, že víceúrovňový systém menu je nepřekonatelný. Co Vám přijde přehlednější

menu
   podmenu1
   podmenu2

      podpodmenu1
      podpodmenu2
      ...


nebo "dynamicky" se měnící okenní systém:

menu
   časté menu
místní menu - používané menu
oblíbené položky z častého menu
oblíbené z podmenu3
- podpodmenu5
- skrýt
- nahoru



 ;D


Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #56 kdy: 22 Června 2010, 16:05:35 »
Taky si myslím, že víceúrovňový systém menu je nepřekonatelný. Co Vám přijde přehlednější

menu
   podmenu1
   podmenu2

      podpodmenu1
      podpodmenu2
      ...


nebo "dynamicky" se měnící okenní systém:

menu
   časté menu
místní menu - používané menu
oblíbené položky z častého menu
oblíbené z podmenu3
- podpodmenu5
- skrýt
- nahoru



 ;D



Přesně tak, to je ono co mi vadilo! Skoro to tak vypadá, jako kdyby chtěli gnome "sabotovat" a připravit je o spokojené uživatele, kteří netuší, že v jiných distribucí má Gnome standartní nabídku +dva panely.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #57 kdy: 22 Června 2010, 19:11:17 »
Preto mám v OpenSuse KDE a je to bez problémov. Ja som s inštaláciou, či už Suse alebo Ubuntu nemal nikdy problém.

Inak ja by som radšej bez toho zeleného trika - len obsah ;)

pomec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Go2Africa!!!
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #58 kdy: 22 Června 2010, 19:36:44 »
zajimalo by me, jak by se s tim vyporadalo ubuntu

Vyskúšaj a uvidíš...  ;)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #59 kdy: 22 Června 2010, 21:24:17 »
Dnes jsem si udělal předobjednávku openSuSE 11.3.Dělám to už poněkolikáté a tak trochu přispívám na jeho rozvoj :)

Proces objednávky od SUSESHOP
 
airlive
 
Děkujeme Vám za dnešní nákup u nás!
Následují detaily objednávky.
------------------------------------------------------
Číslo objednávky / variabilní symbol: xxx
Datum objednávky: Tuesday 22. June 2010
Detaily faktury:
xxxxxxxxxx
 
Zboží
------------------------------------------------------
1 x předobjednávka - openSUSE 11.3 - DVD 32 bit a 64 bit s tištěnou
příručkou 11.3 (bp8351)  = 349Kč
------------------------------------------------------
Mezisoučet: 349Kč
Česká pošta - balík (0.00kg) (Balík): 30Kč
DPH - 20%: 58Kč
Dobírkový poplatek: 41Kč
Celková cena: 420Kč
 
Adresa dodání
------------------------------------------------------
xxxxxxx
Fakturační adresa
------------------------------------------------------
xxxxxxx
 
Způsob platby
------------------------------------------------------
Platba dobírkou
 
 
-----
Tato emailová adresa nám byla poskytnuta jedním z  našich zákazníků. Pokud
Vás tato zpráva obtěžuje, nebo byla odeslána v poškozeném stavu, prosím
informujte nás na adrese obchod@suseshop.cz
 
 
-----
Copyright (c) 2010 Zen Cart. Powered by Zen Cart
 
Vím,že většina dister je zdarma,stačí jen stáhnout iso,ale celkem by mě zajímalo jak přispíváte na svou distribuci?

Pokud se někomu bude chtít a udělá to formou ankety a ještě to tu není a nebude to vadit,tak si pohrajte ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #60 kdy: 23 Června 2010, 16:24:03 »
Ruvensun && compaq : neříkám, že jedno dělení je lepší než to druhé, že jedno je snad přehlednější a druhé okopírované nebo něco podobného. Jen jsem atakoval argument, který mi přišel naprosto bezvýznamný. To, že SuSE je složitější, než buntu o tom žádná ( alespoň z toho prvotního uživatelského pohledu. Ale hodnotit ho jen podle toho, že má defaultně jinak nastavený panel...
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #61 kdy: 23 Června 2010, 16:40:57 »
Ale hodnotit ho jen podle toho, že má defaultně jinak nastavený panel...

Nehodnotil jsem jen panel, ale hlavně to, že se mi na žádný z našich 4 různých strojů od doby SUSE 10 nepodařilo nikdy SUSE nainstalovat "na první pokus". Myslím tím, že instalace proběhne bez problému napoprvé, počítač se restartuje, objeví se korektní nabídka zavaděče se všemi systémy a všechny systémy včetně SUSE lze spustit a použít. Jinak se mi SUSE líbí a zvykl bych si.

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #62 kdy: 24 Června 2010, 09:27:13 »
Ruvensun && compaq : neříkám, že jedno dělení je lepší než to druhé, že jedno je snad přehlednější a druhé okopírované nebo něco podobného. Jen jsem atakoval argument, který mi přišel naprosto bezvýznamný. To, že SuSE je složitější, než buntu o tom žádná ( alespoň z toho prvotního uživatelského pohledu. Ale hodnotit ho jen podle toho, že má defaultně jinak nastavený panel...
Ano možná je to pohodlné, ale i tato malá drobnost může ovlivnit uživatele výběr. Ale já nehodnotil jen panel, ale i to že mi to nainstalovalo "dva" zavaděče a že mi nějak balíčkovací systém nebyl sympatický, zvláště prvotní nastavení (Myslím, že Ubuntu je na tom daleko lépe) a že grafický výkon oproti Ubuntu byl dost pozadu.
Ale to je můj subjetivní názor a neříkám, že to je distribuce k ničemu, jen, že mě "přestala" vyhovovat. Ale třeba se to zlepšilo a opět mě osloví, kdo ví? :) Každopádně 11.3 vyzkouším.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

premet

  • Host
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #63 kdy: 24 Června 2010, 09:32:00 »
Tak ono taky OpenSuse dává přednost KDEčku a jelikož většina zvás je zvyklá na Gnome kvůli tomu, že jej Ubuntu používá primárně, tak prostě Gnome v OpenSuse není dle vašeho gusta. Ale kdyby někdo z vás zkusil OpenSuse s KDEčkem tak asi zjistíte, že OpenSuse + KDE je hodně luxusní kombinace  :).

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #64 kdy: 24 Června 2010, 09:37:19 »
Tak ono taky OpenSuse dává přednost KDEčku a jelikož většina zvás je zvyklá na Gnome kvůli tomu, že jej Ubuntu používá primárně, tak prostě Gnome v OpenSuse není dle vašeho gusta. Ale kdyby někdo z vás zkusil OpenSuse s KDEčkem tak asi zjistíte, že OpenSuse + KDE je hodně luxusní kombinace  :).

To jsem ixkrát zkusil. I z KDE4Live cd což je založeno právě na Suse, ale i když musím uznat, že prostředí vypadá hezky, ta uživatelská přívětivost mi nějak "nesedla". Nějak jsem nepochopil ten rámeček "plocha" na "ploše" tak nějak jsem nepochopil ty vidgety, a to celkové menu mi prostě nesedí. Kdysi jsem KDE používal, ale pak jednou jsem zkusil Ubuntu s Gnome a nejprve mi to přišlo divné, ale pak jsem si na to rychle zvykl. Myslím, že ale zpětně už by to nefungovalo. Prostě KDE menu je dle mého názoru nepřehledné.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

premet

  • Host
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #65 kdy: 24 Června 2010, 09:53:35 »
....
Prostě KDE menu je dle mého názoru nepřehledné.
Ale z těch KDE menu si můžeš vybrat. Navíc kolikrát spouštíš něco z nabídky menu, já teda radši dávám přednost spouštěčům, který používám nejčastěj nebo Krunneru, což je mnohonásobně rychlejší.

Lancelot



Klasický



Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #66 kdy: 24 Června 2010, 11:47:40 »
Dokud se bude KDE restartovat a nebude mít hotových spoustu nedodělků, spousta programů bude ve fázi beta, je to k ničemu. A za tím si stojím a budu stát. Nejvíc mě irituje práce v tom tím, že celé to slavné KDE GUI seká a laguje jak prase.(i bez kwinu)
(poslední zkušenost mám s KDE 4.4.2)
Medvědí službu tomu totiž dělat Ti, kdo tvrdí, že je to stabilní a hotové již od verze 4.1. Ono to totiž nebude hotové ani s 4.5 patrně.
Občas to zkusím(se Suse, Kubuntu nebo čímkoliv jiným) a těším se na dobu, kdy to bude alternativa ke Gnome.
Tak a do mě!  ;D
« Poslední změna: 24 Června 2010, 11:49:11 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #67 kdy: 24 Června 2010, 12:14:34 »
Rovano → restart KDE jsem naposled zažil ve 4.3,sice jsem zkoušel KDE už na oS 11 ale pak jsem vždy utekl z5 na KDE 3.5.
            → sám za sebe si dovolím tvrdit že od verze KDE 4.3 a výš je vše o.k.
            → co se týká programů a verzí Beta to bych ani neřešil to je v Linuxu normální.
            → trochu je vše i záležitost hw.
            → začínal jsem na Ubuntu a následně Debian na Gnome a pak quejkyho éčko,dnes jsem na oS a KDE a tak jako všichni hájíte Gnome já budu vždy vychvalovat KDE a říkat že je nejlepší a spousta kdéčkařů taky  :)
« Poslední změna: 24 Června 2010, 12:23:48 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #68 kdy: 24 Června 2010, 12:54:38 »
Rovano → restart KDE jsem naposled zažil ve 4.3,sice jsem zkoušel KDE už na oS 11 ale pak jsem vždy utekl z5 na KDE 3.5.
            → sám za sebe si dovolím tvrdit že od verze KDE 4.3 a výš je vše o.k.
            → co se týká programů a verzí Beta to bych ani neřešil to je v Linuxu normální.
            → trochu je vše i záležitost hw.
            → začínal jsem na Ubuntu a následně Debian na Gnome a pak quejkyho éčko,dnes jsem na oS a KDE a tak jako všichni hájíte Gnome já budu vždy vychvalovat KDE a říkat že je nejlepší a spousta kdéčkařů taky  :)
No dobře. restart prostředí se mi povedl "jen 2x". Jinak padala plazma. Bugy jsem nahlásil. Občas mi přijde mejl, ale nejsou označeny jako vyřešené.
 ;D
Ano. Průser, že mám starů Ati.
Začínal jsem s OpenSuse  ;)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #69 kdy: 25 Června 2010, 13:17:39 »
....
Prostě KDE menu je dle mého názoru nepřehledné.
Ale z těch KDE menu si můžeš vybrat. Navíc kolikrát spouštíš něco z nabídky menu, já teda radši dávám přednost spouštěčům, který používám nejčastěj nebo Krunneru, což je mnohonásobně rychlejší.

Lancelot




Klasický




Právě ten Lancelot je snad v každé distribuci s KDE4 a ten mi právě příjde nepřehledný. To ta klasická nabídka (klasický), mi příjde mnohem přehlednější a příjemnější. Ale stejně, nějak jsem si zvykl na Gnome tím že se mi tam líbí, že jsou "tři meny" jedno s aplikacemi, druhé s volbami, třetí se systémovým nastavením. To mi příjde přehlednější než tím, že je to vše nahrnuté do jedné nabídky.
Nicméně, tím jak se o tom tady bavíme, mám čím dál tím větší chuť vyzkoušet nové suse 11.3  :D
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #70 kdy: 25 Června 2010, 14:32:11 »
Hlavně nezkoušejte KDE 4.5b2.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #71 kdy: 30 Června 2010, 17:28:16 »
O OpenSuse jsem docela přemejšlel, protože jsem chtěl nějaký distro s KDE, ale nakonec to vyhrál Archlinux a od rolling release mě už nikdo nedostane :-)
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #72 kdy: 30 Června 2010, 18:25:34 »
A co to akonadi? Žere to hodně ramky? KDE4 se zase rozrostlo, co?

Naposled jsem měl milestone 6 a bylo to znatelně všechno pomalejší a línější a takové rozežranější než 11.2, na kterém jsem nyní.
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #73 kdy: 30 Června 2010, 21:51:24 »
A co to akonadi? Žere to hodně ramky? KDE4 se zase rozrostlo, co?

Naposled jsem měl milestone 6 a bylo to znatelně všechno pomalejší a línější a takové rozežranější než 11.2, na kterém jsem nyní.

Akonadi jsem nějak extra nepostřehl, jen občas mi kvůli chybě ve spouštění Akonadi spadne Kmail, ale stačí ho pustit ho znovu a všechno funguje, jinak nijak extra nepoužívám kalendář a adresář, takže nevím, jak v praxi akonadi funguje. Když sečtu všechny procesy a podprocesy akonadi, tak vyjde asi na 50 MB
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 826
Re: OpenSuSE 11.3
« Odpověď #74 kdy: 01 Července 2010, 08:34:20 »
KDE 4 mne dvakrát zklamalo, takže SUSE utrum.
Vyzkouším asi teprve, až zprzní Gnome (verze 3.0 ?) ???
==============
 ;) Yes, KDE3/Trinity is still very much alive!!
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.