Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: O2 a T-mobile  (Přečteno 1190 krát)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
O2 a T-mobile
« kdy: 22 Května 2010, 00:00:57 »
Ahoj lidičky,

tak se asi budu zase stěhovat (a zase s radostí ;)), a budu potřebovat řešit internet buď přes wifi nebo přes ADSL. Wifi nechme stranou, váhám spíš u ADSL - mám hned několik nejasností..

1. Nevím moc, jak je to s podporou modemů od O2 či T-mobile - jsou s tím nějaké problémy? Dají se kdyžtak problémy obejít tím, že bych modem připojil k routeru a z něj pak internet vedl k počítačům? Zkrátka mi jde o to mít zuby-nehty doma připojení pomocí DHCP tak, aby to bylo jednoduché jako facka a abych si mohl jako teď instalovat debian z netinstal. (A jsem ochoten do toho investovat cokoli :D)

2. Máme takovou tu starou přípojku k telefonu, jestli mi rozumíte. Nevím, jak se jmenuje - je to taková ta se čtyřmi plochými zdířkami celkem daleko od sebe. Exituje nějaká redukce na běžnou přípojku RJ-45? Nebo se o to prostě kluci z o2/t-mobile postarají?

3. Momentálně nemáme pevnou linku vůbec zavedenou, jsou tam prostě jen ty kabely. Bude to problém?

Snad jsem vás, co to čtete moc nevyčerpal, a snad i někteří - vy, co jste znalí situace a máte trpělivost - odpovíte. Díky předem. :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: O2 a T-mobile
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2010, 00:25:46 »
1) V tom nevidím problém, modem v módu bridge a za to router. Ale jo, většinou to jsou plastové m**ky, tady platí pravidlo plastových a kovových krabiček dvojnásob.
2) To co máš na mysli je klasický analog na telefon, RJ-45 jako ethernet k tomu nepřipojíš, potřebuješ právě ten modem, aby to moduloval z TCP/IP na ADSL a obráceně.
3) Neměl by být...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: O2 a T-mobile
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2010, 00:42:06 »
1) V tom nevidím problém, modem v módu bridge a za to router. Ale jo, většinou to jsou plastové m**ky, tady platí pravidlo plastových a kovových krabiček dvojnásob.
2) To co máš na mysli je klasický analog na telefon, RJ-45 jako ethernet k tomu nepřipojíš, potřebuješ právě ten modem, aby to moduloval z TCP/IP na ADSL a obráceně.
3) Neměl by být...
Tak přesně to jsem chtěl slyšet! I kdyby to tak nakonec nebylo, tak mě to nyní natolik potěšilo, že si můžu jít v klidu lehnout. Děkuju a dobrou noc. :)

PS: Moc děkuju.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.