Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s režimem spánku a hibernací  (Přečteno 6226 krát)

qwertzi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
problém s režimem spánku a hibernací
« kdy: 23 Května 2010, 17:41:36 »
Zdravím, po upgradu na verzi 10.04 mám dost závažný problém. Po přechodu do režimu spánku notebook jakoby skutečně přejde do režimu spánku, ale dioda napájení zůstane svítit (u windows nesvítila), problém je, že ho pak není možné probudit. Když znovu stisknu tlačítko napájení tak se vůbec nic nestane, dioda napájení si dál vesele svítí, ale jinak se neděje vůbec nic, jediná možnost jak to znovu rozběhnout je notebook natvrdo vypnout a znovu nastartovat. Stejný problém je s režimem hibernace.
Nevím co s tím, pokud někdo víte tak prosím poraďte, ať se nemusím vracet na windows.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2010, 18:13:51 »
Bez znalosti typu NB je správná odpověď opravdu oříšek...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

qwertzi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #2 kdy: 23 Května 2010, 19:55:40 »
Jo jo, to jsem zapomněl zmínit, jedná se o Dell Inspiron 1525. Pokud jsou potřeba ještě nějaké informace, pak mi někdo poraďte jaké, s linuxem ještě nemám žádné zkušenosti.

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #3 kdy: 23 Května 2010, 20:24:42 »
ahoj,zkus odstranit a znova nainstalovat compiz-přes synaptik-někde jsem tu čet,že to pomohlo...

qwertzi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2010, 09:43:08 »
Tak nevím, buď se mě to nepovedlo, nebo to nepomohlo.  :)

qwertzi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #5 kdy: 27 Května 2010, 19:12:36 »
Vážně nikdo neví? Tak já si schválně vybral Ubuntu, protože má prý u nás nejrozšířenější komunitu a hned se u mě vyskytne takový problém, který mi úplně znemožňuje Ubuntu používat a ještě nikdo nedokáže poradit co s tím.  :(
Takže asi návrat k Microsoftu.

Miško

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #6 kdy: 30 Května 2010, 14:57:29 »
Ahoj,
ja mám rovnaký problém.
Po uspaní sa uz nezobudí. (a mozno len nerozsvieti LCD...)
Mam ACER TravelMate 4600. Graf. Ati mobility X700.

Na druhej strane mi ide v tomto UBUNTU 10.04 bezproblemovo aj 3D desktop a plna grafika hned po instalacii.  ;D /v starsich ee

Ak ti mozem poradit tak na zaciatku si nechaj aj windows aj ubuntu. (kym sa troska nenaucis v nom pracovat)
A pokial sa jedna o problem so spankom budes musiet podrobnejsie napisat aku mas zostavu prip. chybove hlasky. Tiez som len lama uzivatel co pracujem len s myskou  :-) takze ti neporadim
Ale pokukaj po fore ako to tu funguje. Vela podobnych veci je tu riesenych... ;) A podpora je tu najlepsia neboj...
« Poslední změna: 30 Května 2010, 14:59:35 od Miško »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2010, 07:59:55 »
Takže asi návrat k Microsoftu.

To je jako když se někdo naštve, že mu zdražili nájem a chce hned volit komunisty. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

qwertzi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #8 kdy: 31 Května 2010, 14:43:39 »
Takže asi návrat k Microsoftu.

To je jako když se někdo naštve, že mu zdražili nájem a chce hned volit komunisty. :-)

Já v tom moc analogii nevidím. A určitě jsem se nenaštval, už jsem si dokonce začínal myslet, že Ubuntu je lepší jak Windows a proto se k němu nechci vracet. Ale operační systém ve kterým mi nefunguje režim spánku a hibernace je mi k ničemu.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #9 kdy: 31 Května 2010, 14:47:23 »
Ale operační systém ve kterým mi nefunguje režim spánku a hibernace je mi k ničemu.

To úplně chápu.

Připojuje se swap?
Má dostatečnou velikost?
Je správně nastavený BIOS?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

qwertzi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2010, 15:43:00 »
1. Nejsem si jistý jak to zjistit. Ve sledování systému je vidět Odkládací prostor o velikosti 7,6 GB. (Vím že je to swap, jenom nevím jestli to znamená, že se připojuje :))
2. Někde jsem četl že velikost by měla být asi dvojnásobek operační paměti. Mám RAM o velikosti 3 GB, tak jsem to nastavil na něco přes 6 GB.
3. V nastavení BIOSu jsem se nikdy moc nevrtal, takže nevím co by v něm mělo být špatně nastaveno.

trumfik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #11 kdy: 31 Května 2010, 15:43:52 »
Mě to taky nejde spustit, mám úplně stejný problém, jeom jiný PC  ASUS X51Rseries   CPU Celeron-M520

qwertzi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: problém s režimem spánku a hibernací
« Odpověď #12 kdy: 10 Června 2010, 22:47:32 »
Tak vám všem děkuji, sice mi tady nikdo nepomohl, ale nakonec jsem to vyřešil sám.

Pro ty co mají podobný problém: stačí nainstalovat jakýsi hibernace-script, přes Centrum softwaru pro ubuntu. Jmenuje se to "smartly puts your computer to sleep. Po nainstalovaní a restartu už to funguje.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.