Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ryba Wanda  (Přečteno 1495 krát)

vollponi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
Ryba Wanda
« kdy: 26 Května 2010, 18:58:53 »
Nelze mi spustit ryba Wanda . Objeví se hláška: "Nelze nálezt program, který se má spustit". Když ji z panelu odstraním a znovu přidám tak to nepomůže. Díky za rady

Dr Fuss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 787
Re: Ryba Wanda
« Odpověď #1 kdy: 27 Května 2010, 06:29:29 »
Význam tohoto appletu jsem zcela nepochopil, nejspíš se jedná jen o jakýsi doplněk vzhledu Ubuntu, celkem k ničemu. Domnívám se, že neplní žádnou funkci. Je to něco jako oči, pozorující neustále pohyb kurzorové šiply na monitoru. Pokud na ní ale bazírujete, tak bych řekl, že vám tam nejspíš nějaký soubor chybí, nebo je poškozený a nejde spustit. Bylo by dobré pak zjistit, které soubory se ryby Wanda týkají a ověřit je, případně je vyměnit za "zdravé".

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Ryba Wanda
« Odpověď #2 kdy: 27 Května 2010, 16:43:58 »
Dr Fuss, nezlob se, ale tvá reakce je naprosto nicneříkající a zbytečná. Navíc Wanda není součástí Ubuntu, ale Gnome.

Předpokládám, že mluvíš o appletu Ryba, ne o postupu: Alt+F2 > "free the fish" a enter. Program, který se má spustit, se v defaultní konfiguraci jmenue fortune. Musíš zřejmě najít a nainstalovat odpovídající balík programu fortune (zkus fortune-mod a fortunes-cs).
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

vollponi

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 76
Re: Ryba Wanda
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2010, 18:24:48 »
Stačilo doinstalovat fortune-mod a už to běží - díky. To Dr. Fuss: Opravdu mi nejde o to mít ji na panelu a pozorovat ji, ale jsem zvyklý si občas přečíst, nějaký ty citáty či vtipy co se tam objevují, tak mi to chybělo.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.