Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak prevadite video z DV kamery?  (Přečteno 1219 krát)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Jak prevadite video z DV kamery?
« kdy: 21 Května 2010, 21:48:17 »
Mam minidv kameru a stojim ted pred otazkou, jak zpracovat video(720x576). Ja grabuju v editoru Kino. Nejde mi ted o strih videa, ale o otazku v cem a do jakeho formatu prevest vysledny soubor pro nejlepsi kvalitu. Prehravat chci v pc, ale i stolnim dvd(cimz bohuzel vypada z vyberu vyborny x264). Zatim nejlip se mi jevil avidemux a xvid codec. Filtrem kernel deint zrusim prokladani, flux smooth s parametry 4 4 lehce vyhladim sum a pak jeste nastavuji msharpen na doostreni hran s parametry 90 10. Jako rozumny bitrate se mi jevi hodnota 2000, ale na archivaci bych samozrejme pouzil vetsi. Podelte se o vase zkusenosti s idealnim nastavenim, popr spravnou posloupnost filtru a doporucene hodnoty.
Kubuntu 20.04

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Jak prevadite video z DV kamery?
« Odpověď #1 kdy: 26 Května 2010, 17:56:31 »
To jsem jediny, kdo ma digitalni kameru?
Kubuntu 20.04

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Jak prevadite video z DV kamery?
« Odpověď #2 kdy: 26 Května 2010, 23:12:28 »
To jsem jediny, kdo ma digitalni kameru?
Ne. Já používám Kino a ukládám v MPEG2. Jak zněla otázka?
Doma i v práci Linux Mint 17

Iljusin

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 347
Re: Jak prevadite video z DV kamery?
« Odpověď #3 kdy: 27 Května 2010, 15:23:32 »
Otázku máš v nadpisu :) Jestli jsem to dobře pochopil tak libora zajímají zkušenosti s nastavením exportu. Má nějaký svůj postup a ptá se, jestli nezná někdo lepší :)

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re: Jak prevadite video z DV kamery?
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2010, 13:36:11 »
Ano,otázka vyplývá již z nadpisu.s jakým postupem dosahujete nejlepších výsledků vy.kupodivu jsem zjistil,že některé videa přes stolní dvd vypadají na lcdtv přímo strašně. Hlavně v některých sekvencích je v obraze minimální kresba ve stínech přitom v pc je to vcelku ok. Zkusím ještě projet nastavení přehrávače.
Kubuntu 20.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.