Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opera - flash player  (Přečteno 8052 krát)

dav.hanz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Opera - flash player
« kdy: 04 Června 2010, 09:00:09 »
Poradí mi někdo?
Povýšil jsem na novou verzi Ubuntu a v opeře mě nejdou přehrát videa. Při otevření stránky se mi zobrazí toto.

K zobrazení úplného obsahu této stránky je zapotrebí nainstalovat zásuvný modul Macromedia Flash Player.
Chcete jej stáhnout nyní?

Já kliknu na "Ano" otevře se stránka Adobe flash player...

Download Adobe Flash Player
Adobe Flash Player version 10.0.45.2
Linux
Different operating system or browser?
Learn more | System requirements | Distribute Flash Player | Installation instructions

...a dál už nevím na co kliknout a hlavně kam to uložit.
Poraˇdte prosím zelenáčovi.

ondraL

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: Opera - flash player
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2010, 10:12:09 »
Jestli už si na týhle stránce, tak už máš vybranou sparávnou nejnovější verzi - tedy pro linux. Pod textem, co si dal do příspěvku je pak na stránce:
Select version to download
po kliknutí se rozbalí nabídka a pro Ubuntu vyber: .deb for Ubuntu 8.04+
poté už jen odkaz download. Po stažení to otevři pomocí Instalátor balíků GDebi a plugin by se měl nainstalovat.

Problém nastane, pokud máš 64 bitový linux. Verze ke stažení je pro 32 bitový a na 64b ti to nepude. To byl i můj případ.

Další možnost je tedy předchozí postup úplně obejít a otevřít Synaptic a nainstalovat balík Flashplugin-installer. Poté mě to fungovalo i na 64b systému. Akorát mám Firefox a nejsem si úplně jistý jestli je Adobe Flash Player podporován Operou. Když v Synapticu dám detail toho balíku, tak se vypíšou podporované prohlížeče, ale Opera tam neni. To ale neznamená, že podpora neni. Nemusí tam být uvedené vše. Když ti to v Opeře samo nabídlo jako plugin pro flash videa ten od Adobe, tak by to asi mělo jít.

dav.hanz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Opera - flash player
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2010, 08:10:29 »
Díky už to funguje.
Sice mě to hlásilo nějakou chybu, které jsem nerozuměl, ale z toho jsem se dozvěděl jak se ten plugin jmenuje a snadno jsem ho nainstaloval přes Synaptic.
Ještě jednou díky

Jardasonnyx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re:Opera - flash player
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2021, 15:03:10 »
Zdravím.Může mi někdo poradit?Mám Ubuntu 21 a Operu 81.Nejde flash na Facebooku...co s tím.Diky za info

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1748
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Opera - flash player
« Odpověď #4 kdy: 10 Října 2021, 15:25:23 »
Zdravím.Může mi někdo poradit?Mám Ubuntu 21 a Operu 81.Nejde flash na Facebooku...co s tím.Diky za info

https://superuser.com/questions/1616866/use-flash-player-after-12-jan-2021

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Opera - flash player
« Odpověď #5 kdy: 10 Října 2021, 16:09:52 »
Zdravím.Může mi někdo poradit?Mám Ubuntu 21 a Operu 81.Nejde flash na Facebooku...co s tím.Diky za info
Ja sa opytam inak, v roku 2021 je na FB este nieco vo flash?
https://www.facebook.com/fbgaminghome/blog/flash-end-of-life-approaching-options-for-developers
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.