Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: absence polozek v menu  (Přečteno 902 krát)

vasut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
absence polozek v menu
« kdy: 07 Června 2010, 05:44:05 »
Zdravím,
nainstaloval jsem ubuntu 10.04 se standartnim grafickym prostredim. Prijde mi vsak, ze v menu je absence nekterych polozek.

pro priklad odkazuji na clanek http://wiki.ubuntu.cz/Zrychlení%20startu%20systému kde hned v prvni casti je popisovano jak mohu spustit Nastavení služeb v menu Systém → Správa → Služby. Tuto polozku ja tam vsak vubec nemam. Take jsem nikde nenasel moznost nastaveni zavadece, ci nejakou spravu hardware a jejich ovladacu. Nevite cim by to mohlo byt?
dekuji za odpoved

aloisam

  • Host
Re: absence polozek v menu
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2010, 10:00:47 »
ta položka tam není, protože ten návod na wiki je zastaralej.. Můžeš povypínat start pár aplikací Sytém→Předvolby→Aplikace spo... Pravděpodobně můžeš nainstalovat a použít i tam zmíněnej boot-up manager, ale je to risk a 10.04 startuje rychle. ;) Omezenou možnost nastavení zavaděče dostaneš nainstalováním startup-managera. Na ten hardware je myslím gnome device manager, nebo lshw-gtk, ale sám nic nepoužívám..

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: absence polozek v menu
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2010, 10:05:42 »
Výpis informací k hardwaru: hardinfo



Nastavení ovladačů: to záleží na tom, které máš na mysli, neexistuje správce všech ovladačů. Základní nastavení najdeš v menu Systém na horní liště.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

vasut

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: absence polozek v menu
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2010, 17:31:21 »
jasny no, mne slo hlavne o to, jestli tu neni taky nejakej spravce systemu, jako ma napriklad opensuse a tak....

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: absence polozek v menu
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2010, 18:06:39 »
Na skusku daj alt+F2 a spusti gnome-control-center.
Ak by si to nahodou nemal(co pochybujem) tak nainstaluj balik gnome-control-center.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.