Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s nesvobodným ovladačem - systém nenaběhne  (Přečteno 1032 krát)

koho-p

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
    • www.tybrdo.cz
Problém s nesvobodným ovladačem - systém nenaběhne
« kdy: 02 Září 2010, 09:24:16 »
Ahoj,
nainstaloval jsem Ubuntu 10.04 32b na notebook Aspire 5820TG, odladil, nainstaloval spoustu SW, trvalo mi to vše asi 3 hodiny a nakonec jsem povolil nesvobodné ovladače pro bezdrátovou síť a grafickou kartu. Bohužel po restartu systém nenaběhne a obrazovka je černá. Po delším stisknutí tlačítka power mi na chvíli problikne logo ubuntu při bootování, ale pak nic. Nereaguje. Problém vznikl vysloveně po instalaci nesvobodných ovladačů, předtím běžel. Jednalo se o Bradcom STA wireless driver a ATI/AMD proprietary FGLRX graphics driver.  Předpokládám, že by bylo možné nabootovat z Live CD a ovladače nějak odstranit.
Nevím však kde je hledat. Poradíte mi? Které soubory odstranit? Dá se nějak nastavit výchozí ovladač?
děkuji

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Problém s nesvobodným ovladačem - systém nenaběhne
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2010, 09:57:04 »
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20nesvobodn%C3%BDch%20ovlada%C4%8D%C5%AF%20ATI%20(fglrx)#Odinstalace_driveru

xorg.conf mozna nemusis editovat, staci ho smazat (pokud jsi nedelal jine upravy a nepotrebujes ho - defaultne se uz nepouziva)

do systemu se dostanes bud pres http://wiki.ubuntu.cz/RecoveryMode
nebo prepnutim do konzole pomoci Ctrl+Alt+F1
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

koho-p

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
    • www.tybrdo.cz
Re: Problém s nesvobodným ovladačem - systém nenaběhne
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2010, 11:59:29 »
Recovery mode nenabíhá stejně jako hlavní systém a do konzole se také nejde přepnout :-( To jsem zkoušel jako první. Pokoušel jsem se připojit disk z Live CD, ale neúspěšně, jsem LAMA. Vypsal jsem si fstab, zjistil označení (sda5), ale dostal jsem hlášku, že sda5 je mounted on /media/9abc.... což asi není to, co bych chtěl.
Z návodu jsem pochopil, že bych měl tedy nějak smazat balíček xorg-driver-fglrx. Kde jej najdu? Jak mám smazat balíček z živého CD. Děkuji moc za jakoukoliv pomoc od lidí v tomto fóru.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Problém s nesvobodným ovladačem - systém nenaběhne
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2010, 13:13:08 »
Citace
Vypsal jsem si fstab, zjistil označení (sda5), ale dostal jsem hlášku, že sda5 je mounted on /media/9abc.... což asi není to, co bych chtěl.
Teoreticky by to melo stacit: pokud se tam pak dohleda soubor xorg.conf. Tedy s celou cestou: /media/9abc..../etc/X11/xorg.conf
Jeho smazani/prejmenovani by melo stacit, aby po rebootu system nabehnul.

xorg-driver-fglrx je potom potreba odinstalovat
« Poslední změna: 02 Září 2010, 13:14:59 od Krysař »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.