Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: webová fotogalerie v php  (Přečteno 3979 krát)

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
webová fotogalerie v php
« kdy: 15 Června 2010, 18:52:49 »
jsem v php začátečník a chtěl bych si vytvořit fotogalerii která
1) načte soubory (obrázky ze složky)
2) udela nahledy klidne i do  /thumbs
3) nejak to pekne vypise aby mezi obrázkama byla mezera a bylo to jako v "tabulce"
po kliknutí na obrázek se náhled zvětší a dát tam tlačítka další a předchozí
dík za všechny rady ps googlil sem ale nenašel sem nic co by se dalo includovat do stranky
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

Martin - ViPEr*CZ*

Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2010, 19:01:08 »
1) http://php.net/manual/en/function.scandir.php
2) náhledy je dobrý udělat při nahrávání na server (http://php.net/manual/en/book.image.php)
3) no to snad ne.... na to ani není PHP, ale html ne... takže naučit se html a pak echo ;-)
4) na náhledy použijte něco jako lightbox či clearbox apod.

PS: kdyby jste googlil, tak sem nemůžete napsat... todle jsou docela běžný věci mi přijde... třeba open source tinymce má pluginy pro obrázky...a tam tydle věci jsou doce dobře popsaný...od bodu 1 - 2 ... bod 3 to je skoro jiná kapitola... a 4ku najdete dnes na většině stránek... to se hodně používá tydle js efekty s obrázky
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2010, 19:05:48 »
já se s tim nechci s*** a tinymce sem do webu nedával je to statický  a to bych k tomu mozna i dal css  mel sem flash fotogalerii ale nechci flash
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

Martin - ViPEr*CZ*

Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #3 kdy: 15 Června 2010, 19:08:36 »
Je to statický.... co tím myslíte??? Wysiwyg tinymce je výborná věc... navíc jsem nepsal, že to tam máte dávat... čtěte pořádně!
Nechcete se s tím s**** ... tak si to řešení kupte.... tady pláčete na špatným hrobě... tady to za Vás nikdo neudělá.... myslím, že jsem Vás našťouchl velmi ideálním směrem ;-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #4 kdy: 15 Června 2010, 19:12:43 »
ano dobre ale ja myslel jestli nekdo nezna OSS software který by to splňoval protže galerii sem bnasel spoustu ale vzdy sem ztroskotal na tom ze to jednu vec nepodporovalo
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2010, 20:50:55 »
misto scandir() bych radsi vzal glob()
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Martin - ViPEr*CZ*

Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2010, 21:59:48 »
V podstatě to vyjde nastejno jestli se nepletu... každopádně to píší i jako alternativu na stránce se scandir  ;)

Jináč cituji:
Citace
jsem v php začátečník a chtěl bych si vytvořit fotogalerii která

A zdůrazním.... chtěl bych si vytvořit.... z toho by jeden usuzoval, že si chcete něco sám vytvořit... ne, že hledáte cizý kód, který by jste jen slepě použil. ;)
Pokud jste nic nenašel... bude to chtít ještě hledat... nebo si to poupravovat k obrazu svému.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #7 kdy: 15 Června 2010, 22:30:02 »
OT: mno o glob() se tvrdi, ze je rychlejsi. Navic muzes uz rovnou filtrovat jen typy co chces (a ne projizdet to ze scandir() a filtrovat, co nechces). To, ze je zminena v dokumentaci je dobre, ne? Od toho dokumentace bejvaj ;)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2010, 09:18:13 »
...chtěl bych si vytvořit...
já se s tim nechci s*** ...
Já s tebou taky ne. Jednoznačná dekrementce.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: webová fotogalerie v php
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2010, 10:46:41 »
OT: mno o glob() se tvrdi, ze je rychlejsi. Navic muzes uz rovnou filtrovat jen typy co chces (a ne projizdet to ze scandir() a filtrovat, co nechces). To, ze je zminena v dokumentaci je dobre, ne? Od toho dokumentace bejvaj ;)
Nemám s tím problém... myslel jsem to tak, že když jsem uvedl scandir... uvedl jsem rovnou i alternativy... stačí si dotyčnému tazateli přečíst kompletně ten odkaz ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.