Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...  (Přečteno 8692 krát)

ondrej.x

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...
« kdy: 15 Června 2010, 12:54:30 »
Pomooooc!
Do Network Manageru jsem doinstaloval pluginy pro OpenVPN. Nastavení jsem naimportoval z konfiguračního souboru programu OpenVPN GUI (přípona .ovpn). Po importu se natáhly certifikáty i adresy. Když dám připojit k VPN, tak se mi vedle indikátoru připojení k síti zobrazí malý zámeček a když kliknu na indikátor sítě, vidím, že jsem připojení k WiFi a VPN. Bohužel po připojení k VPN nefunguje ani VPN ani net - víte někdo, co s tím? Předem díky za každý tip

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re: 10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2010, 21:24:14 »
Tak já mam uplne ten samy problem. Dohral jsem balicky k OpenVPN (snad vsechny) a provedl import konfiguracniho ovpn souboru a nacetl se mi i key soubor, ktere mi vygeneroval VPN server. Po pripojeni se mi udela zamecek na ikonce, ale jinak nic a shodi to i net. Ze vzdalene site nepingnu nic.
Na jinem PC s windowsama mi to jede uplne v poho. Napada me ze se snad pri tom importu neco nepropise. Muzete mi nekdo prosim poradit. Jako VPN server pouzivam BrazilFW.
Predem dekuji za jakoukoliv radu.
Tak ted jsem zjistil zajimavou vec. Na klientovi mam IP 10.8.0.2 a na serveru mam 10.8.0.1. Kdyz pingnu na tu .0.1 tak odezvy mam. Ale na LAN rozsah 192.168.1.1/255.255.255.0 se nedopingam.
« Poslední změna: 30 Listopadu 2010, 22:11:31 od JS »

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: 10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2010, 22:55:32 »
ip_forward, správně nastavené routy, je načten a zaveden tun modul?,ping, sledovat logy tam i tam.
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re: 10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...
« Odpověď #3 kdy: 01 Prosince 2010, 10:10:10 »
ip_forward, správně nastavené routy, je načten a zaveden tun modul?,ping, sledovat logy tam i tam.
No vidim to na chybu na klientovi ze nevi jak se na ten rozsah vnitrni lan dostat. Ve Windows klientovi to ale funguje. Asi se automaticky ty routa v Ubuntu neprideli(chyba network manzeru?). Je tam tlacitko trasy a bude spravne kdyz tam zadam?
IP adresa : 192.168.1.0   maska: 255.255.255.0 brana:10.8.0.1? Akorat nevim co dat do metriky?

JS

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 250
Re: 10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2010, 10:49:09 »
Takze po nastaveni te routy v prispevku vyse uz mam sit dostupnou. Jen jeste nejde net. Asi by to chtelo tu  routu zadat jinak aby jakakoliv adresa sla ven pres 10.8.0.1
Jak bude v tom pripade vypadat ten zapis cesty?

Smee

  • Host
Re: 10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2011, 15:51:58 »
Ahoj,

Měl jsem problém, že pokud jsem se připojil na VPN přestal net. Po dlouhém hledání jsem narazil na obecný článek o tom proč to tak je.
A řešení mělo být v nastavení routrovací tabulky.

No nakonec výsledné fungující řešení je ještě lehčí. Zde postup V kartě "Připojení k síti" na záložce "VPN" zvol upravit.
Přejdi na záložku "Nastavení IPv4" a klikni na tlačítko "Routes". Tam stačí zaškrtnout "Použít toto připojení jen pro zdroje ve vlastní síti".

A hotovo, od té doby jede i VPN i net. ;)

peedee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
Re:10.04 - OpenVPN - po připojení nejde ani VPN ani net...
« Odpověď #6 kdy: 18 Září 2015, 10:35:06 »
Super, po letech jsem si přeinstaloval PC (kde mi OpenVPN v Network Manageru jela). A řešil jsem stejný problém. Problém s DNS... proto nešel net... všechno se hnalo přes DNS na VPN bráně, které ale dělalo refuse. Na tohle jsem zapomněl a tak jsem rád, že jsem to teď tady našel a pomohlo mi to:)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.